Tani kredyt i poczucie bezpieczeństwa

Październik 17
12:36 2013
Oceń ten artykuł

Nie każdy z nas potrafi wszystko dokładnie zaplanować, ponieważ różne są okoliczności i warunki w jakich zazwyczaj przychodzi nam żyć. Nikt nam nie zagwarantuje, że na drugi dzień szef nie oświadczy nam, że w jego firmie już nie ma dla nas miejsca. Kryzys potwierdził, że tak naprawdę niczego nie da się przewidzieć. Nie oznacza to oczywiście, że nie powinniśmy planować naszych wydatków, ewentualnych zysków, naszej pracy i naszego wypoczynku. Każdy z nas dysponując określoną sumą pieniędzy planuje na co je wdać. To tak jak w sprawnie funkcjonującym przedsi‍ębiorstwie gdzie wszystko powinno być dokładnie zaplanowane, również nasze rachunki osobiste muszą się zgadzać.
– To prawda, problem tylko w tym, że stuacja wielu polskich rodzin znacznie się pogorszyła, ale nie oznacza to, że przestajemy myśleć i zaczynamy wydawać nasze pieniądze na rzeczy niepotrzebne. Wprost przeciwnie, kiedy nasze rachunki osobiste zostały w znaczny sposób okrojone, tym bardziej powinniśmy pieniądze wydawać z głową. Pamiętajmy też, że człowiekowi prócz pracy potrzebny jest wypoczynek i regeneracja sił. Nawet wtedy gdy pieniędzy nie za wiele trzeba postarać się wyjechać chociażby na krótki czas i odpocząć od codziennych zajęć. Nawet jeżeli przyjdzie nam wziąć na ten cel tani kredyt. Tylko czy takie w ogóle są? Trzeba się rozejrzeć, a z pewnością coś się na rynku znajdzie. Sezon urlopowy za pasem i wiele osób wyjedzie na wypoczynek nad morze, w góry, za granicę. Wyjeżdżając za granicę nie zapominajmy o ubezpieczeniu siebie oraz swoich najbliższych. Jest to bardzo istotny element, do którego wiele osób nie przykłada należytej wagi. Tymczasem w podróży wiele może się zdarzyć, może będziemy potrzebować pomocy medycznej, może się zdarzyć, że znajdziemy się nawet w szpitalu. Za granicą leczenie jest drogie, ale jeżeli mamy wykupione ubezpieczenie turystyczne zapłaci za nas Narodowy Fundusz Zdrowia. Oczywiście ubezpieczenia są różne, ich zakres zależy od tego jakie ubezpieczenie wykupimy. Jeżeli jest to wyjazd grupowy warto sprawdzić co zabezpiecza uczestnikom takiego wyjazdu wykupione przez organizatora ubezpieczenie. Jeżeli uważamy, że wykupiona polisa ubezpieczeniowa nie zabezpiecza dostatecznie naszych interesów, możemy wykupić ubezpieczenie dodatkowe. Nie tak dawno media podały przypadek turysty z Białegostoku, który zachorował i zmarł w Egipcie, a jego żona dostała rachunek na wiele tysięcy złotych, których nie jest w stanie samodzielnie spłacić. Dlatego lepiej wykupić dodatkowe ubezpieczenie, a jeżeli finanse nam nie pozwalają wziąć nawet tani kredyt.
– Dodatkowe ubezpieczenie to konieczność, bowiem nasze zdrowie i życie jest ważniejsze od rachunków.Czasami warto nawet pożyczyć pieniądze, wziąć jakiś tani kredyt, wykupić ubezpieczenie i mieć komfort bezpieczeństwa.