Blokowanie karty Pekao S.A.

Blokowanie karty Pekao S.A.
26 maja
06:00 2019
4.8
(187)

Zgubiłeś kartę Pekao SA? Zablokuj ją! Jak? Zastrzeż kartę na infolinii. +48 828 828 828

Utrata karty płatniczej może przytrafić się każdemu. Ważne wtedy, żeby działać szybko i zastrzec ją na infolinii. Sprawdźmy, gdzie dzwonić, jeśli zgubiłeś kartę, a jesteś klientem Pekao SA.

Zastrzeżenie karty

Gdy tylko stwierdzimy utratę naszej karty płatniczej czy też karty kredytowej, powinniśmy natychmiast skontaktować się z naszym bankiem i zastrzec kartę. Pracownik infolinii zapyta nas o pewne dane, jak na przykład nazwisko panieńskie naszej matki, żeby potwierdzić naszą tożsamość. Warto również pamiętać, że jeśli z kartą płatniczą lub kredytową skradziono nam dowód osobisty, ten również należy zastrzec, żeby uniknąć niemiłej niespodzianki, gdy ktoś będzie próbował zaciągnąć na nasze konto kredyt.

Po dokonaniu zastrzeżenia karty, ta staje się nieaktywna, wszelkie próby dokonania płatności zastrzeżonymi kartami staną się niemożliwe.
Osoba która ukradła nam kartę nie będzie mogła wykonać nasza kartą żadnych płatności.
My z kolei będziemy musieli zaczekać, aż bank wyda nam nową kartę płatniczą lub kredytową.

Linia dla klientów Banku Pekao SA

Bank Pekao SA posiada szereg różnych serwisów telefonicznych, dedykowanych różnym produktom. Nie mogło tu oczywiście zabraknąć infolinii, która zajmuję się wyłącznie sprawami związanymi z kartami płatniczymi i kredytowymi. To właśnie tutaj można zastrzec naszą kartę płatniczą i kredytową, gdy ją zgubimy lub zostanie nam ona skradziona. W takich sytuacjach mamy do dyspozycji dwa numery telefonów:

  • 801 324 324 (dla osób dzwoniących z telefonów stacjonarnych)
  • (42) 68 38 324, (22) 59 12 324 (dla osób dzwoniących z zagranicy lub z telefonów komórkowych).

Infolinia jest czynna codziennie przez całą dobę.

Uniwersalny numer do zastrzegania kart płatniczych lub kredytowych

Klienci banków (również Pekao SA) mogą także korzystać z jednego uniwersalnego numeru infolinii do zastrzegania kart, uruchomionego przez Związek Banków Polskich. Numer ten czynny jest przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu, a dzwonić można tu z każdego miejsca na świecie, wybierając:

  • 828 828 828

Infolinia ta jest w pełni zautomatyzowana. Wystarczy podać, jakiego banku klientem jesteśmy, a system połączy nas automatycznie z infolinią danej instytucji finansowej.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.8 / 5. Liczba głosów: 187

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
27 ⁄ 9 =


Centrumkredyt poleca