Przydatne kredyty konsolidacyjne

Kwiecień 06
10:04 2014
4 (80%) 1 vote

Kredyt konsolidacyjny spłaca wszystkie kredyty jednocześnie zamieniając kilka rat w jedną ratę. Kredyt ten stanowi ułatwienie w spłacaniu rat i przeważnie jest bardziej korzystny niż spłacanie kilku kredytów z osobna.

Niektóre osoby zaciągają wiele kredytów i pożyczek jednocześnie, po czym mają kłopoty z ich spłata. Raty za meble, za zeszłoroczne wakacje czy za samochód to wszystko może sprawiać trudności ze spłatą.

W naszych głowach wciąż słychać myśli: Co zrobić jeśli mamy kilka kredytów? Czy konsolidacja kredytów bez zaświadczeń czy też jakichkolwiek innych jest możliwa i czy to się nam opłaci ? Jak zmniejszyć koszty związane z kilkoma kredytami które mamy do spłaty?

W takich sytuacjach najlepiej sięgnąć po kredyty konsolidacyjne, które przeznaczone są zarówno dla wygody kredytobiorców jak i dla poprawienia ich finansów. Jeśli zalegamy z kilkoma ratami i nie chcemy wpaść z większe długi to kredyty konsolidacyjne pomogą nam wyjść z kłopotliwej sytuacji.

Mimo że kredyty konsolidacyjne mogą pomóc zaoszczędzić nie są przeznaczone dla osób które nie spłacają obecnych rat kredytów.

Otrzymać go można tylko wtedy gdy kredytobiorca ma „czystą kartę” czyli nie zalega z ratami lub ma trudności w spłaceniu jednej lub max dwóch rat. Lecz każdy bank ma inne zasady dotyczące kredytów konsolidacyjnych, mimo wszystko warto starać się o kredyt konsolidacyjny, bank spłaci obecne zaległości a rata kredytu konsolidacyjnego po rozłożeniu go na dłuższy termin może być zdecydowanie niższa od sumy obecnych wszystkich rat kredytów, no i prowizja jest tylko jedna a w niektórych bankach jej niema.

Kredyty konsolidacyjne na co uważać.

Jeśli decydujemy się na kredyty konsolidacyjne musimy zwrócić uwagę na jeden ważny aspekt. Mianowicie jakie prowizje pobierają banki, w których chcemy przedwcześnie spłacić długi. Jeśli w umowie kredytowej jasno i wyraźnie napisane jest, że w razie wcześniejszej spłaty zadłużenia kredytobiorca poniesie dość wysoką prowizje, wówczas kredyt konsolidacyjny może być nie opłacalny. Prowizje wliczały by się w ogólne koszty kredytu i zamiast zaoszczędzić ponieślibyśmy większe koszty.

Kredyty konsolidacyjne jak ich szukać?

Aby znaleźć najlepszą ofertę kredytu konsolidacyjne warto skorzystać z pomocy jaką jest ranking kredytów. Zestawienia dostępne są oczywiście w sieci i klasyfikują propozycje banków pod względem oprocentowania i innych kosztów kredytów. Poza tym kredyty konsolidacyjne możemy wyliczyć dzięki kalkulatorom obliczającym raty kredytu. Wystarczy wprowadzić dane kalkulatora by za chwilę otrzymać wynik.

Zapraszam do skorzystania z kalkulatora konsolidacji kredytów w artykule Kredyt dla zadłużonych ostatnią deską ratunku