Informacje i porady o kredytach gotówkowych

Kredyty gotówkowe są najpopularniejszą formą pożyczania pieniędzy w bankach. Banki przed udzieleniem kredytu badają zdolność kredytową ubiegających się o nie. Jakie zarobki wystarczą do uzyskania kredytu gotówkowego?

Troszke informacji o kredytach gotówkowych

Segment kredytów gotówkowych zawsze cieszył się wśród klientów bankowych największym zainteresowaniem, z prostych zresztą powodów: niemal od zawsze cierpieliśmy na niedostatek gotówki.

Wysokość udzielanych przez banki kredytów gotówkowych zależy w głównej mierze od zdolności kredytowych ubiegających się o takie kredyty, a więc od wysokości miesięcznych zarobków oraz wysokości ich zobowiązań finansowych, głównie kredytów bankowych. Im więcej zabiegający o kredyty gotówkowe mają takich zobowiązań, tym mniejszy kredyt mogą otrzymać. Generalnie, mimo iż inne są kryteria przyznawania kredytów w różnych bankach, aby uzyskać niewielki kredyt gotówkowy w banku trzeba zarabiać w granicach 1000–1500 zł. Nie można też zapominać o innych niż zadłużenia bankowe zobowiązaniach obciążających nasze konta bankowe, jak na przykład alimenty.

Nie należy zapominać o historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej: jeżeli nie jest pozytywna, bank kredytu nie udzieli. Trzeba też pamiętać o tym, że mimo iż banki są instytucjami niezależnymi, muszą się liczyć ze stanowiskiem jednostek kontrolnych, takich jak na przykład Komisja Nadzoru Finansowego.

Każdy kredyt, nie tylko gotówkowy, jest towarem mocno reglamentowanym, choć w przypadku kredytów gotówkowych banki wyjątkowo złagodziły swoją politykę kredytową. Oczywiście, nie oznacza to, że stosują one typowe dla siebie kiedyś rozdawnictwo. Na takie stanowisko starający się o kredyty bankowe nie mogą już liczyć. Teraz banki wolą dmuchać na zimne i bardzo dokładnie analizują sytuację finansową zabiegających o kredyty bankowe.

 

Wygodne pożyczki. Jakie powinny być?

Wygodne pożyczki. Jakie powinny być?

Problemy się zdarzają. Bywa tak, że przychodzą z zaskoczenia. Wielu z nas niespodziewanie znajduje się w środku kryzysu zawodowego. Z dnia na dzień tracimy czasem szansę na premię i dodatkowy zarobek. A licho nie śpi. Bywa, że właśnie w takim trudniejszym czasie zepsuje nam się domowy sprzęt lub samochód. Brak oszczędności może być tutaj sporą przeszkodą. Mając na uwadze takie wyjątkowe, życiowe sytuacje warto zwrócić uwagę na nisko oprocentowane pożyczki.

Dylematy przy wyborze kredytu gotówkowego

Dylematy przy wyborze kredytu gotówkowego

Jak dobrze wybrać kredyt gotówkowy? Jeśli potrzebujemy kredytu gotówkowego to zanim podpiszemy wniosek kredytowy warto rozstrzygnąć kilka kwestii, które są ważne w świetle kosztów i komfortu spłaty kredytu. Pomimo tego, że kredyt gotówkowy wydaje się prostym produktem bankowym to kwestia kosztów jest na tyle ważna, że powinna być dokładnie przeanalizowana. Oto kilka dylematów przy wyborze kredytu gotówkowego, które warto rozstrzygnąć. Jeśli potrzebujemy kredytu gotówkowego to zanim podpiszemy wniosek kredytowy warto

Kredyty konsumenckie, czyli szybko, ale drogo

Dlaczego kredyty konsumenckie mogą i są drogie? Bo są przyznawane szybko, a złudzenie niskiej raty od pożądanych na szybko pieniędzy powoduje, że klienci są skłonni drogie pożyczki brać. Po stronie banku matematyczna kalkulacja ryzyka, a po stronie klienta psychologiczna słabość do łatwych pieniędzy. Gdzie można pożyczyć pieniądze? Od rodziny, znajomych? Owszem, ale to zawsze jest kłopotliwe. Potem zwykle rodzą się kłopoty, których raczej chciałoby się uniknąć. Inna droga? Provident i

Co warto wiedzieć zaciągając kredyt gotówkowy

Co warto wiedzieć zaciągając kredyt gotówkowy

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy? Warto prześledzić punkty, na które należy zwrócić uwagę szukając kredytu gotówkowego lub podpisując umowę o taki kredyt, pomimo tego, że kredyt gotówkowy wydaje się prostym produktem i łatwym sposobem na otrzymanie pieniędzy z banku. Oprocentowanie i prowizja kredytu gotówkowego W większości przypadków oprocentowanie kojarzy się z najważniejszym i jedynym kosztem kredytu gotówkowego. O ile pierwsza cześć stwierdzenia jest prawdziwa to druga już nie