Informacje i porady o kredytach gotówkowych
Kredyty gotówkowe są najpopularniejszą formą pożyczania pieniędzy w bankach. Banki przed udzieleniem kredytu badają zdolność kredytową ubiegających się o nie. Jakie zarobki wystarczą do uzyskania kredytu gotówkowego?
Segment kredytów gotówkowych zawsze cieszył się wśród klientów bankowych największym zainteresowaniem, z prostych zresztą powodów: niemal od zawsze cierpieliśmy na niedostatek gotówki.
Wysokość udzielanych przez banki kredytów gotówkowych zależy w głównej mierze od zdolności kredytowych ubiegających się o takie kredyty, a więc od wysokości miesięcznych zarobków oraz wysokości ich zobowiązań finansowych, głównie kredytów bankowych. Im więcej zabiegający o kredyty gotówkowe mają takich zobowiązań, tym mniejszy kredyt mogą otrzymać. Generalnie, mimo iż inne są kryteria przyznawania kredytów w różnych bankach, aby uzyskać niewielki kredyt gotówkowy w banku trzeba zarabiać w granicach 1000–1500 zł. Nie można też zapominać o innych niż zadłużenia bankowe zobowiązaniach obciążających nasze konta bankowe, jak na przykład alimenty.
Nie należy zapominać o historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej: jeżeli nie jest pozytywna, bank kredytu nie udzieli. Trzeba też pamiętać o tym, że mimo iż banki są instytucjami niezależnymi, muszą się liczyć ze stanowiskiem jednostek kontrolnych, takich jak na przykład Komisja Nadzoru Finansowego.
Każdy kredyt, nie tylko gotówkowy, jest towarem mocno reglamentowanym, choć w przypadku kredytów gotówkowych banki wyjątkowo złagodziły swoją politykę kredytową. Oczywiście, nie oznacza to, że stosują one typowe dla siebie kiedyś rozdawnictwo. Na takie stanowisko starający się o kredyty bankowe nie mogą już liczyć. Teraz banki wolą dmuchać na zimne i bardzo dokładnie analizują sytuację finansową zabiegających o kredyty bankowe.