kredyty samochodowe

Czerwiec 04
17:36 2012
Oceń ten artykuł

Aby zobaczyć dokładne oferty kredytów kliknij >> oferty na kredyt samochodowy <<

Każdy kto nosi się z zamiarem kupna nowego samochodu, a nie ma wystarczającej ilości gotówki powinien pomyśleć o kredycie samochodowym. Kredyty samochodowe bowiem stworzone są specjalnie dla takiego typu inwestycji.

Wiele banków oferuje kredyty samochodowe. Taki rodzaj pożyczki można przeznaczyć zarówno na zakup nowego auta, jak i samochodu używanego.

O kredyt samochodowy może starać się każda osoba, która pracuje na umowę i pracę, a jej wynagrodzenia graniczy ze średnią krajową wypłatą. Ponadto o taki rodzaj kredytu mogą również ubiegać się rolnicy lub osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Niektóre banki chętnie przyznając również kredyty samochodowe emerytom i rencistom.

Aktualnie wniosek o przyznanie kredytu samochodowego w wielu przypadkach można składać przez internet. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz by po krótkim czasie otrzymać odpowiedzieć.

Z kolei osoby, które chcą zakup samochodu używany na kredyt, wszelkie formalności związane z tego typu pożyczka mogą załatwić bezpośrednio u dealera samochodów używanych. Zależy to oczywiście do tego z jakim bankiem, lub inna instytucja finansową dany komis ma zawarta umowę.

Kredyty samochodowe można zaciągać na auto, które pochodzi z dowolnego źródła. Nie ważne czy jest to nowy pojazd z salonu, samochód z drugiej ręki lub auto używane sprowadzone przez dealera z zagranicy.

Aby wybrać najkorzystniejszy kredyt samochodowy należy przejrzeć rankingi kredytów samochodowych zamieszczane w sieci. Obecnie ciekawą ofertę posiada francuski bank Credit Agricole, który proponuje swym klientom kredyt, którego oprocentowanie wynosi 7,49% i możliwość rozłożenia rat kredytu na okres 10 lat. Z kolei Deutsche Bank wypłaca klientom gotówkę przed zakupem auta. Kredytuje samochody nowe i używane, a okres spłaty rozłożony jest na 72 raty.

Kiedy w pewnym czasie okazało się, że co 20 pożyczona przez gospodarstwa domowe złotówka nie wraca do banku w terminie, a wartość zagrożonych kredytów gospodarstw domowych znacznie przekroczyła 20 miliardów złotych banki przestraszyły się i przystopowały z pożyczkami.

Miały też inne powody, bowiem po kryzysie sytuacja wielu polskich rodzin bardzo pogorszyła się i co najgorsze stale się pogarsza . Niemniej jednak banki też mają indywidualne na sumieniu. Kiedyś bez opamiętania i sprawdzania rozdawały jak popadnie pożyczki, a współcześnie umiejętne omijają ustawę anty-lichwiarskiej i przez podnoszenie marż, opłat bankowych , a ponadto wprowadzenie ubezpieczeń kredytowych znacznie zawyżają rzeczywiste koszty kredytów.  Czy w tak zaistniałej okoliczności trzeba się dziwić zbulwersowaniu klientów postępowaniem banków? Nie można, chociaż Bogiem a prawdą banki w każdej chwili kombinowały. Niemniej jednak taka lichwa jak aktualnie kiedyś była nie do pomyślenie, a zdarzała się jedynie w firmach pożyczkowych. W chwili obecnej również w bankach i co najgorsze w imieniu prawa.

Jeszcze do niedawna kredyty samochodowe zostały na wyciągniecie ręki, warunki ich otrzymania zostały jasne i sprecyzowane, chętnych więc na nie nie brakowało. W tym momencie także nie brakuje, niemniej jednak nie wszystkie banki działają już na jasnych zasadach. Na szczęście tych, które nie w każdej chwili grają fair jest zdecydowana mniejszość.

Do niedawna przeważnie zabezpieczeniem kredytów samochodowych były kupowane auta i taki układ nabywcom najbardziej odpowiadał. W tej chwili można otrzymać kredyty samochodowe bez takich, niekoniecznie akceptowanych poprzez kontrahentów warunków. Gama oferowanych przez banki kredytów samochodowych jest szeroka i bogata i na pewno prawie każdy coś dla siebie znajdzie. Nawet kredyty samochodowe bez obowiązkowego ubezpieczenia ac. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Koszty kredytów. Jeszcze do niedawna problem ten był przez banki delikatnie omijany. W bardzo wielu przypadkach gdzieś na końcu oferty było coś mikroskopijnym drukiem dopisane, niemniej jednak i tak nie wszystko. Jeżeli już na przykład bank napisał w ulotce reklamowej, że są to szybkie i tanie kredyty samochodowe, bez żadnych zaświadczeń i poręczycieli, a na dole ulotki dopisał, że tej oferty nie można traktować jako rzeczywistej, to coś w tym wszystkim było nie tak. Jeśli bank napisał w ulotce, że oprocentowanie kredytu wynosi np 10 %, a później okazało się, że rzeczywiste koszty kredytu wynoszą 40 procent, to był to skandal.

Mieli więc rację wypowiadający się na ten zagadnienie kredytobiorcy, którzy twierdzili, że nie dość, iż jest już znacznie trudniej o jakikolwiek kredyt to jeszcze nie wiadomo czy będzie ich stać na jego spłacenie. I to nie dlatego, że źle wyliczyli koszty, tylko dlatego, że  banki je zawyżają . Na szczęście zmieniają się przepisy, zmienia się nastawienie do tego problemu UOKiK i KNF i zmienią się również same banki.  Będzie więc dużo lepiej i co najistotniejsze optymizm ten udziela się też klientom.

Aby zobaczyć dokładne oferty kredytów kliknij >> oferty na kredyt samochodowy <<

Jeżeli jesteś osobą odpowiednio świadomą, to podczas zakupu pojazdu nie ubiegasz się o finansowanie z ramienia instytucji leasingowej. Owa decyzja jest jak najbardziej słuszna ze względu na znacznie mniej korzystne warunki, które posiadają leasingi a kredyty samochodowe. Leasing w humorystycznym bankowym żargonie to nic innego jak kredyt u tzw. pośrednika bankowego.

Jak więc można określić owy rodzaj finansowania?

Wszyscy zwolennicy leasingów twierdzą, że opłacalność owego finansowania nie jest oparta na wysokości naszych zobowiązań, które jak w przypadku jest regulowane każdego miesiąca przez cały okres trwania umowy. Wszyscy zwracają uwagę na profity związane z regulacjami podatkowymi. Zyski, które są przytaczane przez firmy leasingowe to nic innego jak stek bzdur, które promują owe przedstawicielstwa. Podatek dochodowy, który jest obniżony o koszty uzyskania przychodu i tak jest znacznie mniej obniżony niż dodatkowe opłaty związane z posiadaniem zakupionego auta za pośrednictwem firmy leasingowej. W prostym tłumaczeniu wysokość pod postacią ulgi finansowej związanej z obniżeniem podatku jest zbyt mało atrakcyjna w pryzmacie nadwyżki, która nadpłacamy ze względu na posiadane zobowiązanie.

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie firmy leasingowe aby udzielić nam leasingu pobierają odpowiednie finansowanie bezpośrednio z instytucji bankowej na bardziej preferencyjnych warunkach niż indywidualny kredyt a następnie dokłada do wszelkich kosztów kredytowych swoje dodatkowe profity. W takiej sytuacji jesteśmy w stanie zapłacić znacznie więcej niż w sytuacji, gdy byśmy sami zaciągali kredyty samochodowe.

Należy również pamiętać, że finansowania z firm leasingowych są bardzo niebezpieczne. W sytuacji gdy firma leasingowa ogłosi upadłość bank, który udzielił finansowania odbierze nam posiadany przez nas pojazd ze względu na egzekucję przeprowadzaną na firmie leasingowej.

Aby zobaczyć dokładne oferty kredytów kliknij >> oferty na kredyt samochodowy <<