Jak wybrać najlepszy kredyt na samochód

Jak wybrać najlepszy kredyt na samochód
04 czerwca
18:10 2012
4.7
(97)

Kredyt na samochód to jedna z najbardziej popularnych usług finansowych w naszym kraju. Wraz z kredytami hipotecznymi oraz pożyczkami gotówkowymi to najczęstszy wybór Polaków. Czym cechuje się kredyt na samochód oraz w jaki sposób powinniśmy poszukiwać oferty godnej naszej uwagi? Jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy? Tym wszystkim zajmiemy się w artykule poniżej. Zapraszamy do miłej lektury!

Czym cechuje się kredyt na samochód

Kredyt na samochód to jedna z najbardziej popularnych usług finansowych w naszym kraju. Wraz z kredytami hipotecznymi oraz pożyczkami gotówkowymi to najczęstszy wybór Polaków. Czym cechuje się kredyt na samochód oraz w jaki sposób powinniśmy poszukiwać oferty godnej naszej uwagi? Tym wszystkim zajmiemy się w artykule poniżej.

Niewątpliwie najważniejszym elementem przy wyborze najlepszej dla naszej osoby usługi w postaci finansowania typu kredyt na samochód jest porównanie wszystkich ofert i zestawienie jej pod wieloma zmiennymi. Do podstawowych z nich należy niewątpliwie oprocentowanie, które jest zmienne i zależne od stałych stawek WIBOR. Warto porównać wszystkie dostępne oferty pod kątem dodatkowych opłat takie jak marże, prowizje, ubezpieczenia, koszt przyznania i tym podobnym. Najbardziej odpowiednim czynnikiem porównawczym w takiej sytuacji jest wskaźnik RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Za jej pomocą mamy otrzymaną informację jak wysokie są wszystkie koszty w skali roku przy zaciągnięciu danego kredytowania z instytucji finansowej. Zabezpieczeniem takiego kredytu jest zakupywane auto. Bank zostaje wpisany do polisy ubezpieczeniowej, która musi zostać wykupiona (jest obowiązkowa) oraz zatrzymuje tzn. deponuje kartę pojazdu. Jaki jest cel takiego działania? W przypadku pierwszej opcji chodzi niewątpliwie o gwarancje odzyskania swoich pieniędzy od towarzystwa ubezpieczeniowego. Deponowanie karty pojazdu ma za zadanie uchronić finansowane auto przed sprzedażą.

Wybór typu kredyt na samochód

Niewątpliwie najważniejszym elementem przy wyborze najlepszej dla naszej osoby usługi w postaci finansowania typu kredyt na samochód jest porównanie wszystkich ofert i zestawienie jej pod wieloma zmiennymi. Do podstawowych z nich należy niewątpliwie oprocentowanie, które jest zmienne i zależne od stałych stawek WIBOR. Warto porównać wszystkie dostępne oferty pod kątem dodatkowych opłat takie jak marże, prowizje, ubezpieczenia, koszt przyznania i tym podobnym. Najbardziej odpowiednim czynnikiem porównawczym w takiej sytuacji jest wskaźnik RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Za jej pomocą mamy otrzymaną informację jak wysokie są wszystkie koszty w skali roku przy zaciągnięciu danego kredytowania z instytucji finansowej. Zabezpieczeniem takiego kredytu jest zakupywane auto.

Bank zostaje wpisany do polisy ubezpieczeniowej, która musi zostać wykupiona (jest obowiązkowa) oraz zatrzymuje tzn. deponuje kartę pojazdu.

Jaki jest cel takiego działania?

W przypadku pierwszej opcji chodzi niewątpliwie o gwarancje odzyskania swoich pieniędzy od towarzystwa ubezpieczeniowego. Deponowanie karty pojazdu ma za zadanie uchronić finansowane auto przed sprzedażą.

Samochody z rynku wtórnego na kredyt

Wiele osób marzy o zakupie swojego pojazdu. Część z nich decyduje się na samochody z rynku wtórnego, czyli tzw. pojazdy używane. Jednak co mają zrobić osoby, które chcą posiadać nowy pojazd? Skąd mają otrzymać odpowiedni kredyt na nowe auto, czyli taki, który będzie najbardziej atrakcyjną formą finansowania pojazdu?

Na pierwszy plan powinniśmy sprawdzić oferty kredytowe, które są prezentowane przez dealerów samochodowych. Wiele instytucji bankowych posiada specjalne umowy między danym salonem samochodowym a nimi, na mocy której finansowanie jest przewidziane na bardziej korzystnych warunkach aby zachęcić klientów do zakupu pojazdu właśnie tej marki. Innym rozwiązaniem są banki, które są w posiadaniu poszczególnych marek. Do takich banków należy bez wątpienia Volkswagen bank czy też Toyota Bank.

Samochód z linii produkcyjnej na kredyt

Kredyt na auto jest dzisiaj coraz częściej wyszukiwany w sieci. Polscy konsumenci coraz częściej ufają bankom pod względem finansowania samochodów. Nie ma się co dziwić, bowiem analizując oferty bankowe dochodzimy do wniosku, że po kredycie hipotecznym autokredyt jest na drugim miejscu pod względem niskiego oprocentowania.

samochod-kredyt-samochodowy-4Każdy, kto planuje zadłużyć się w imię własnego auta ma możliwość skorzystania zarówno z banku uniwersalnego jak i banku stricte samochodowego. Do niedawna banków samochodowych nie było wiele na polski rynku. Dzisiaj jest ich coraz więcej i cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony spragnionych własnego samochodu konsumentów. Autokredyt znany jest w naszym kraju od wielu lat. Cieszy się niesłabnącą popularnością głównie ze względu na ogromne zapotrzebowanie na mobilność.

Banki, które powiązane są z koncernami samochodowymi nazywane są bankami producenckimi. Jeżeli interesuje nas samochód, który ma swojego operatora bankowego to w pierwszej kolejności powinniśmy u niego poszukiwać niezbędnego wsparcia finansowego. Oczywiście klasyczny autokredyt możliwy jest w bankach standardowych , obok innych produktów finansowych. Na polskim rynku istnieją również instytucje finansowe, które kooperują z dealerami samochodowymi.

Nie chce Ci się pertraktować z bankiem odnośnie warunków współpracy? Nie masz takiego przymusu. Możesz bowiem zgłosić się do salonu czy komisu samochodowego. Prostota tkwi w tym , że większość tego rodzaju firm ma podpisane umowy z poszczególnymi bankami dzięki czemu klient nie musi załatwiać nic poza złożeniem kilku podpisów.

Banki producenckie mają określone oferty dla osób, które chcą kupić samochody przez nich brendowane jak na przykład Fiat Bank promuje samochody marki Fiaty zaś Volkswagen Bank promuje auta marki Volkswagen.

Oferty owych instytucji finansowych są bardzo atrakcyjne w porównaniu do innych placówek komercyjnych w przypadku gdy chcemy zakupić samochód z linii produkcyjnej opartej na ich szyldzie. Wiele marek samochodów oferuje bardzo atrakcyjne formy kredytowania w postaci 50/50. Ich zasada działania opiera się na fakcie, że w momencie podpisywania umowy zakupu pojazdu płacimy jedynie połowę jego wartości a następnie bez dodatkowych kosztów po pewnym czasie jesteśmy zobowiązani uregulować pozostałą część. Inne marki w swojej ofercie posiadają kredyty bezprocentowe na poszczególne modele samochodów o określonych specyfikacjach. Najczęściej są to pojazdy z poprzedniego roku produkcyjnego, które zwyczajnie na świecie się nie sprzedały. Często takie pojazdy mają znacznie bogatsze wyposażenie oraz ich cena jest bardzo atrakcyjna ze względu na wiek pojazdu mimo jego braku zużycia czy też użytkowania.

Czy można sprzedać samochód kupiony na kredyt?

Oczywiście, że jest taka możliwość. Aby sprzedać dobro na które został zaciągnięty kredyt na samochód należy w porozumieniu z bankiem jak i klientem odpisać umowę kredytową na drugą osobę bądź uregulować natychmiastowo należności wobec instytucji finansowej.

Każdy z pewnością marzy o własnym samochodzie. Banki i inne instytucje finansowe wychodzą nam naprzeciw oferując szeroki wybór kredytów samochodowych.

Kredyt na samochód dostępny jest w wielu instytucjach zajmujących się udzielaniem pożyczek. W związku w dużą ilością ofert należy dokonać dokładnej analizy rynku by wybrać kredyt na korzystnych warunkach.

Swoje poszukiwania najlepiej zacząć w sieci. Internet słynie jako niezawodne źródło informacji dlatego można tam znaleźć wiele ofert zarówno na oficjalnych stronach internetowych banków jak i na portalach, które specjalnie opracowują rankingi najlepszych kredytów samochodowych.

Jak samodzielnie wyliczyć raty kredytu samochodowego

Aby samodzielnie wylicz raty kredytu samochodowego należy skorzystać z kalkulatora rat kredytów samochodowych, który tradycyjny dostępny jest w internecie. Na początek trzeba wpisać kwotę za jaką chce zakupić auto, następnie oprocentowanie kredytu i ilość rat, potem w zależności od rodzaju kalkulatora wpisuje rok produkcji auta, markę itd. Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pół można otrzymać prawdopodobna sumę miesięcznej raty za samochód.

Obecnie ciekawą ofertę kredytu na samochód ma francuski bank Credit Agricole. Swoim klientom oferuje 100% finansowania inwestycji, a klienci którzy posiadają konto osobiste w banku mogą liczyć na specjalne promocje.

Kredyt na samochód oferuje także także mBank, w którym wniosek o przyznanie kredytu samochodowego można złożyć przez internet. Wystarczy wpisać swoje wszystkie dane osobiste, numer telefonu, wkład własny i kwotę kredytu, a konsultant bankowy oddzwoni i powiadomi nas o możliwości przyznania kredytu.

Nie mniej jednak mBank nie jest wyjątkiem, bowiem w wielu bankach można składać wnioski o przyznanie kredytu za pomocą sieci. Mowa tu między innymi o Alior Banku, Getin Banku czy Raiffeisen Banku.

Skorzystaj z oferty jaką proponują banki i zdecyduj się na samochód na kredyt

Nic nie ryzykujesz oprócz poczucia swobody i niezależności jakie daje ci własne auto. Potrzebujesz pilnie środka lokomocji? Dopiero co udało zdać Ci się prawo jazdy i nie chcesz zatracić nabytych umiejętności?

samochod-kredyt-samochodowyInstytucje finansowe kredytują dzisiaj każdy rodzaj samochodu. Nie ma bowiem znaczenia czy pojazd pochodzi z rynku pierwotnego czy wtórnego. W każdy wypadku możemy liczyć na pozytywną opinię bankową.

Czasy kiedy kredyt samochodowy wymagał setki zaświadczeń dawno minęły. Dzisiaj takie operacje załatwia się w ciągu kilku chwil. Bank stały się zdecydowanie bardziej elastyczne względem potrzeb klienta. Spowodowane jest to horrendalną konkurencją jaka panuje na rynku usług finansowych. Z roku na rok przybywa operatorów bankowych, którzy chcą zawładnąć rynkiem. Aby zwabić klientów należ zaproponować im korzystny i przede wszystkim tani produkt. Bank nie mogą jednak całkowicie indywidualnie ustalać widełek cenowych. Oprocentowanie kredytu na przykład zależy od szeregu czynników determinowanych przez rynek finansowy. Mimo to banki stają na głowie , aby podpisać jak największą ilość umów o finansowanie. Samochód na kredyt ma dzisiaj co czwarty konsument.

Nie jest to zakup porównywalny do zakupu domu jednak niektórzy decydują się na naprawdę drogie auta. Oprocentowanie takiej pożyczki waha się w granicach kilku procent w skali roku. Niestety w wielu przypadkach jest ono podnoszone w trakcie spłaty zobowiązania. Jak bowiem wiemy panuje aktualnie kryzys finansowy, który dosłownie wszystkim daje się we znaki.

Warunki rynkowe zmieniają się niezwykle dynamicznie. Mimo to samochód na kredyt to bardzo elastyczna opcja kredytowania, o którą ubiega się coraz większa ilość konsumentów.

Osoby, które nie mogą pochwalić się dużym zasobem portfela decydują się na zakup samochodu używanego. Niestety wielu z nas nie stać nawet na taki zakup. Co począć w takiej sytuacji? Najprostszym rozwiązaniem jest samochód na kredyt. Dzisiaj każdy bank posiada taką pozycję w swojej ofercie. Czym powinien cechować się atrakcyjny kredyt na auto?

Jako, że założeniem kredytu jest zarobek banku nie powinniśmy spodziewać się cudu. Każda instytucja finansowa narzuca na swoich klientów opłaty. Są one regulowane przez władze oraz przez rynek. Dzięki ostrej konkurencji na polu bankowych, kredytobiorcy mogą liczyć na relatywnie atrakcyjne warunki spłaty zobowiązania oraz na dosyć szerokie spektrum wyboru. Co należy zabrać ze sobą na konsultacje do banku? Po pierwsze zabieramy dokument tożsamości np. dowód osobisty. Jest to fundamentalna kwestia, bez której nie będziemy w stanie nic w baku załatwić. W oparciu o ten dokument bank weryfikuje naszą osobowość prawną. Może się także dowiedzieć o nas wielu innych rzeczy. Na przykład poznać historie naszych zadłużeń, pożyczek, oraz stan cywilny. Kolejnym istotnym dokumentem jest zaświadczenie o zarobkach. Bez niego samochód na kredyt może pozostać w sferze marzeń. W sytuacji kiedy chcemy obniżyć ratę naszego zobowiązania możemy ustanowić zabezpieczenie na powierzanych przez bank pieniądzach. Może ono przybrać formę hipoteki, zastawu rejestrowego lub poręczyciela. Zastaw rejestrowy polega na wpisaniu samochodu w krajowym rejestrze zastawów. Kredyty na auto z zabezpieczeniem, wymagają sporo czasu i formalności, jednak ich oprocentowanie na ogół jest sporo niższe.

Samochód na kredyt bez zabezpieczenia możemy jednak w każdej chwili sprzedać. Dzisiaj skredytować możemy dowolny typ auta. Banki pokrywają koszty zarówno pojazdów nowych , starych jak i tych ściąganych zza granicy.

Jak kupić wymarzony samochód na kredyt?

Kupując nowy samochód nie musimy operować dużą gotówką. Możemy kupić auto na raty, niezależnie czy jest on nowy czy kupiony w komisie samochodowym.

W dzisiejszych czas niewiele jest osób, które mogą pozwolić sobie na kupno nowego auta za gotówkę. Mimo to, można spełnić marzenie o kupnie nowego samochodu. Rozwiązaniem jest auto na raty.

Banki oferują wiele ofert pożyczek, które pomogą nam spełnić marzenie o kupnie nowego samochodu.  Nie mniej jednak nie należy takiej decyzji podejmować pochopnie, możemy w przyszłości ponosić konsekwencje złego wyboru.

Przed podjęciem pożyczki na samochód musimy wybrać auto, jakie chcemy zakupić lub przynajmniej wiedzieć ile chcemy wydać na tę inwestycje. Niestety banki rzadko udzielają pożyczek, które w 100% pokryją koszty zakupu auta. Najczęściej musimy posiadać wkład własny, jest to z reguły od 10 do 20 % ceny samochodu.

Aby wybrać najlepszą ofertę auto kredytu należy przejrzeć wszystkie oferty aktualnie znajdujące się na rynku. Oprocentowanie rat w bankach może się od siebie znacznie różnić. Kredyt na samochód można spłacać przeważnie w okresie do 8 lat. W niektórych bankach jedynym zabezpieczeniem przed ewentualna niewypłacalnością kredytobiorcy jest jedynie zakupiony samochód. Nie potrzebujemy wówczas żadnych poręczycieli. Z pewnością bank zaoferuje nam ubezpieczenie kredytu, które należy wykupić aby w przeciwnym razie nie dostać odmowy.

Niestety kredyt na samochód nie jest łatwo zaciągnąć w przypadku zakupu samochodów używanych. Banki nie chcą udzielać kredytów na samochodny starsze niż 10 lat, wiąże się to z długim okresem spłaty.

Aby pominąć utrudnienia związek z kredytem samochodowym można pomyśleć o tak zwanym kredycie gotówkowych. W tym przypadku bank nie pyta nas, na co pożyczamy pieniądze, my przeskakujemy wszelkie procedury dotyczące kredytu samochodowego.

Jak uzyskać kredyt samochodowy na używane auto?

używane auto

O rynku kredytów samochodowych mówi się teraz coraz częściej. Jest to bowiem czas na tego rodzaju tematy. Jest to czas na zakup auta, a poza tym szykują się także wyjazdy na wczasy. Często jeździmy na nie waśnie własnymi samochodami, ponieważ tak jest po prostu taniej.

Problem polega jednak na tym, ze najczęściej kupujemy auta za kredyty samochodowe. Banki już tak chętnie nie przyznają jak jeszcze chociażby 2 lata temu. Mimo to szukamy na rynku takich ofert. Najlepiej gdyby to był najlepszy kredyt samochodowy na rynku. Najlepszy kredyt samochodowy to oczywiście możliwie jak najtańszy.

Kupujemy używane auto na kredyt

Aktualnie najlepszy kredyt samochodowy i najkorzystniejszy dla klientów tego rynku maja takie banki jak Getin Noble Bank, który bierze prowizję w wysokości 0%. Oprocentowanie RSSO tego kredytu wynosi  5,63%
>>> Kredyt samochodowy w Getin Noble Bank <<<

Drugie miejsce na pudle najlepszych kredytów samochodowych zajmuje BNP Paribas. Oprocentował swój kredyt samochodowy na RSSO 6,17%. Prowizja w wysokości 1% lub minimum 200zł.
>>> Kredyt samochodowy w BNP Paribas <<<

Ostatnie miejsce na podium najlepszych kredytów na zakup auta zajmuje mBank z oprocentowaniem RSSO 7,93%.
>>> Kredyt samochodowy w mBank <<<

Są to najlepsze oferty kredytów samochodowych na początek maja 2019 roku.

Jak wynika z ostatnich sondaży rynku samochodowego obecnie Polacy najchętniej sięgają po mniejsze i używane auta. Sprawiły to oczywiście coraz wyższe ceny paliw. Coraz częściej zaczynamy modernizować swoje samochody i instalować instalacje gazowe. Jest to o wiele tańsza technologia, mimo, że sama instalacja kosztuje kilka tysięcy złotych.

W ostatecznym rozrachunku jest to o wiele mniejszy wydatek niż płacenie za coraz droższe paliwa. Mimo też, że według ostatnich informacji częściej sięgamy po nowe auta. Nie brakuje również amatorów na auta używane. I jest w tym pewien problem, ponieważ kupić dobre auto w autokomisie to niezła loteria.

Na przykład autokomisy nie maja ścieżek diagnostycznych więc nie ma gdzie sprawdzić samochodu. Dlatego lepiej kupować u dealera, który nie może sobie pozwolić na zakup złego auta, ponieważ później go nie sprzeda. Pamiętajmy, że auto u dealera sprzedawane jest z roczną gwarancją.

Może są to nieco droższe oferty, ale przynajmniej mamy pewność, że nie kupimy samochodowego bubla. Mimo trudności na tym rynku, rynek wtórny handlu samochodami nadal cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, również z uwagi na malejące zdolności kredytowe klientów. Dlatego banki w wielu przypadkach ograniczają wysokość kredytów i z pewnością o najlepszy kredyt samochodowy jest teraz tak trudno.

Podsumowanie

Każdy kto nosi się z zamiarem kupna nowego samochodu, a nie ma wystarczającej ilości gotówki powinien pomyśleć o kredycie samochodowym. Kredyty samochodowe bowiem stworzone są specjalnie dla takiego typu inwestycji.

Wiele banków oferuje kredyty samochodowe. Taki rodzaj pożyczki można przeznaczyć zarówno na zakup nowego auta, jak i samochodu używanego.

O kredyt samochodowy może starać się każda osoba, która pracuje na umowę i pracę, a jej wynagrodzenia graniczy ze średnią krajową wypłatą. Ponadto o taki rodzaj kredytu mogą również ubiegać się rolnicy lub osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Niektóre banki chętnie przyznając również kredyty samochodowe emerytom i rencistom.

Aktualnie wniosek o przyznanie kredytu samochodowego w wielu przypadkach można składać przez internet. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz by po krótkim czasie otrzymać odpowiedzieć.

Z kolei osoby, które chcą zakup samochodu używany na kredyt, wszelkie formalności związane z tego typu pożyczka mogą załatwić bezpośrednio u dealera samochodów używanych. Zależy to oczywiście do tego z jakim bankiem, lub inna instytucja finansową dany komis ma zawarta umowę.

Kredyty samochodowe można zaciągać na auto, które pochodzi z dowolnego źródła. Nie ważne czy jest to nowy pojazd z salonu, samochód z drugiej ręki lub auto używane sprowadzone przez dealera z zagranicy.

Aby wybrać najkorzystniejszy kredyt samochodowy należy przejrzeć rankingi kredytów samochodowych zamieszczane w sieci. Obecnie ciekawą ofertę posiada francuski bank Credit Agricole, który proponuje swym klientom kredyt, którego oprocentowanie wynosi 7,49% i możliwość rozłożenia rat kredytu na okres 10 lat. Z kolei Deutsche Bank wypłaca klientom gotówkę przed zakupem auta. Kredytuje samochody nowe i używane, a okres spłaty rozłożony jest na 72 raty.

Kiedy w pewnym czasie okazało się, że co 20 pożyczona przez gospodarstwa domowe złotówka nie wraca do banku w terminie, a wartość zagrożonych kredytów gospodarstw domowych znacznie przekroczyła 20 miliardów złotych banki przestraszyły się i przystopowały z pożyczkami.

Miały też inne powody, bowiem po kryzysie sytuacja wielu polskich rodzin bardzo pogorszyła się i co najgorsze stale się pogarsza . Niemniej jednak banki też mają indywidualne na sumieniu. Kiedyś bez opamiętania i sprawdzania rozdawały jak popadnie pożyczki, a współcześnie umiejętne omijają ustawę anty-lichwiarskiej i przez podnoszenie marż, opłat bankowych , a ponadto wprowadzenie ubezpieczeń kredytowych znacznie zawyżają rzeczywiste koszty kredytów.  Czy w tak zaistniałej okoliczności trzeba się dziwić zbulwersowaniu klientów postępowaniem banków? Nie można, chociaż Bogiem a prawdą banki w każdej chwili kombinowały. Niemniej jednak taka lichwa jak aktualnie kiedyś była nie do pomyślenie, a zdarzała się jedynie w firmach pożyczkowych. W chwili obecnej również w bankach i co najgorsze w imieniu prawa.

Jeszcze do niedawna kredyty samochodowe zostały na wyciągniecie ręki, warunki ich otrzymania zostały jasne i sprecyzowane, chętnych więc na nie nie brakowało. W tym momencie także nie brakuje, niemniej jednak nie wszystkie banki działają już na jasnych zasadach. Na szczęście tych, które nie w każdej chwili grają fair jest zdecydowana mniejszość.

Do niedawna przeważnie zabezpieczeniem kredytów samochodowych były kupowane auta i taki układ nabywcom najbardziej odpowiadał. W tej chwili można otrzymać kredyty samochodowe bez takich, niekoniecznie akceptowanych poprzez kontrahentów warunków. Gama oferowanych przez banki kredytów samochodowych jest szeroka i bogata i na pewno prawie każdy coś dla siebie znajdzie. Nawet kredyty samochodowe bez obowiązkowego ubezpieczenia ac. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Koszty kredytów. Jeszcze do niedawna problem ten był przez banki delikatnie omijany. W bardzo wielu przypadkach gdzieś na końcu oferty było coś mikroskopijnym drukiem dopisane, niemniej jednak i tak nie wszystko. Jeżeli już na przykład bank napisał w ulotce reklamowej, że są to szybkie i tanie kredyty samochodowe, bez żadnych zaświadczeń i poręczycieli, a na dole ulotki dopisał, że tej oferty nie można traktować jako rzeczywistej, to coś w tym wszystkim było nie tak. Jeśli bank napisał w ulotce, że oprocentowanie kredytu wynosi np 10 %, a później okazało się, że rzeczywiste koszty kredytu wynoszą 40 procent, to był to skandal.

Mieli więc rację wypowiadający się na ten zagadnienie kredytobiorcy, którzy twierdzili, że nie dość, iż jest już znacznie trudniej o jakikolwiek kredyt to jeszcze nie wiadomo czy będzie ich stać na jego spłacenie. I to nie dlatego, że źle wyliczyli koszty, tylko dlatego, że  banki je zawyżają . Na szczęście zmieniają się przepisy, zmienia się nastawienie do tego problemu UOKiK i KNF i zmienią się również same banki.  Będzie więc dużo lepiej i co najistotniejsze optymizm ten udziela się też klientom.

Jeżeli jesteś osobą odpowiednio świadomą, to podczas zakupu pojazdu nie ubiegasz się o finansowanie z ramienia instytucji leasingowej. Owa decyzja jest jak najbardziej słuszna ze względu na znacznie mniej korzystne warunki, które posiadają leasingi a kredyty samochodowe. Leasing w humorystycznym bankowym żargonie to nic innego jak kredyt u tzw. pośrednika bankowego.

Jak więc można określić owy rodzaj finansowania?

Wszyscy zwolennicy leasingów twierdzą, że opłacalność owego finansowania nie jest oparta na wysokości naszych zobowiązań, które jak w przypadku jest regulowane każdego miesiąca przez cały okres trwania umowy. Wszyscy zwracają uwagę na profity związane z regulacjami podatkowymi. Zyski, które są przytaczane przez firmy leasingowe to nic innego jak stek bzdur, które promują owe przedstawicielstwa. Podatek dochodowy, który jest obniżony o koszty uzyskania przychodu i tak jest znacznie mniej obniżony niż dodatkowe opłaty związane z posiadaniem zakupionego auta za pośrednictwem firmy leasingowej. W prostym tłumaczeniu wysokość pod postacią ulgi finansowej związanej z obniżeniem podatku jest zbyt mało atrakcyjna w pryzmacie nadwyżki, która nadpłacamy ze względu na posiadane zobowiązanie.

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie firmy leasingowe aby udzielić nam leasingu pobierają odpowiednie finansowanie bezpośrednio z instytucji bankowej na bardziej preferencyjnych warunkach niż indywidualny kredyt a następnie dokłada do wszelkich kosztów kredytowych swoje dodatkowe profity. W takiej sytuacji jesteśmy w stanie zapłacić znacznie więcej niż w sytuacji, gdy byśmy sami zaciągali kredyty samochodowe.

Należy również pamiętać, że finansowania z firm leasingowych są bardzo niebezpieczne. W sytuacji gdy firma leasingowa ogłosi upadłość bank, który udzielił finansowania odbierze nam posiadany przez nas pojazd ze względu na egzekucję przeprowadzaną na firmie leasingowej.

Tak więc jeżeli jesteśmy zdecydowani na konkretny model oraz markę warto upewnić się, która forma finansowania jest dla nas najbardziej atrakcyjna.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.7 / 5. Liczba głosów: 97

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
22 + 15 =


Centrumkredyt poleca