Najtańszy kredyt hipoteczny, gdzie go szukać ?

Najtańszy kredyt hipoteczny, gdzie go szukać ?
19 października
01:06 2013
()

Kredyty hipoteczne to produkty bankowe które finansują wszystkie inwestycje jakie można zaliczyć do nieruchomości. Nie ważne więc czy produkt ten ma sfinansować zakup domu, mieszkania czy działki. Kredyt hipoteczny dla wielu osób jedyny sposób na zrealizowanie swoich marzeń o własnym domu lub mieszkaniu.

Gdzie szukać najtańszego kredytu hipotecznego ?

Zdobycie dobrego kredytu na własny dom lub mieszkanie nie jest takie łatwe. Nie zawsze jednak jest tak kolorowo jak na początku się wydaje, warto więc dobrze przemyśleć decyzje o zaciągnięciu kredytu oraz wybrać sprawdzoną ofertę. Najtańszy kredyt hipoteczny, a warunki udzielania kredytu. Mimo, ze kredyty hipoteczne są dziś bardzo popularne to jeszcze nie dostępne dla wszystkich. Kredytobiorca, który stara się o kredyt musi spełniać odpowiednie warunki wymagane przez bank.

Często pojawia się stwierdzenie, że jedna bądź druga oferta bankowa to tani kredyt hipoteczny. Wiele instytucji finansowych wręcz prześcigają się w promocji swoich usług hasłami najtańszy, najszybszy, najlepszy. Jak to wygląda w rzeczywistości i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze takiej formy finansowania?

Kredyty hipoteczne są zazwyczaj zaciągane na bardzo długi okres więc wybór odpowiedniej oferty powinien być przemyślany. Aby otrzymać taką formę finansowania należy posiadać odpowiednio wysokie comiesięczne, stałe dochody oraz nieruchomość pod zabezpieczenie kredytu. Aby ograniczyć możliwość trafienia na niekorzystny kredyt warto próbować współpracy z bankami o długim stażu na polskim rynku i wysokim współczynnikiem zadowolonych klientów. Do takich banków należą między innymi mBank, Bank Millenium, Citi Handlowy, Peako SA, PKO BP, BGŻ. Dość nową instytucją finansową na rynku jednak z coraz większą ilością klientów pojawia się również Alior bank – mianujący się instytucją o wyższej kulturze bankowości.

Tani kredyt hipoteczny nie cechuje kolorowa i barwna reklama z półnagim celebrytą promującym niewielkie oprocentowanie nominalne. Nikt z nich nigdy nie wspomina o kosztach dodatkowych, które łącznie w rozbiciu na comiesięczną ratę wynoszą tyle samo jak nie więcej. Co się składa na całość takiej raty a nie zawsze jest wspominane na początku oferty? Niewątpliwie do takich kosztów należy marża banku, której wysokość ustalana jest wg. indywidualnej polityki finansowej poszczególnych instytucji finansowych. Kolejną składową na wysokość raty jest prowizja od przyznania kredytu oraz rozpatrzenia wniosku. Jedną z możliwości jest również dodatkowa opłata za ubezpieczenie kredytu bądź też prowizja dla przedstawiciela/doradcy finansowego.

Co cechuje tani kredyt hipoteczny?

Sumaryczny koszt kredytów uwzględniający wszystkie dodatkowe opłaty i zobowiązania najniższy względem konkurencji.

Dobra zdolność kredytowa

Przede wszystkim należy mieć dobrą zdolność kredytową na którą składa się wysokie wynagrodzenie, tutaj należy zaznaczyć, że banki zwykle negatywnie rozpatrują wnioski o przyznanie kredytu, kredytobiorcom, którzy pracują na umowę o dzieło lub umowę zlecenie. Najtańszy kredyt hipoteczny w programie Rodzina na Swoim. W związku z tym, że wraz z rokiem 2012 zakończył się program Rodzina na Swoim, należy przypomnieć o tym wszystkim, że program dopłacał w 50 % do odsetek kredytu hipotecznego przez 8 lat jego spłaty. Jak łatwo policzyć dawało to spore oszczędności. Rodzina na swoim nie była jednak skierowana dla każdego bowiem na kredyt z dopłatą mogły liczyć jedynie osoby przed 35 rokiem życia nie posiadający aktualnie żadnych innych zadłużeń.

Kredyt na dom czy na mieszkanie w programie rodzina na swoim dla wielu osób był to więc najtańszy kredyt hipoteczny. Należy jednak pamiętać, że rodzina na swoim wiązała się ograniczeniami związanymi z wielkością kredytowanych mieszkań. Otóż mieszkanie dla rodziny nie mogło być większe niż 70 metrów, a mieszkanie singla nie mogło przekroczyć 50 metrów kwadratowych.

W przypadku gdy ubiegamy się o finansowanie w postaci kredytu hipotecznego warto wybrać korzystną i atrakcyjną ofertę w odniesieniu do naszych potrzeb i preferencji. W tym wypadku tani kredyt hipoteczny może być ofertą, jaką przedstawia dla klientów indywidualnych eurobank. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje oraz najciekawsze zalety usługi tej instytucji finansowej.

Tani kredyt hipoteczny w eurobanku oferuje marżę już od 0,99% udzielonego finansowania oraz prowizję nawet 0 zł dla kredytów powyżej 250000 zł przy zakupie ubezpieczenia od utraty pracy.

Warunki kredytu to między innymi okres kredytowania nawet do 30 lat, w polskiej walucie oraz odsunięcie spłaty kapitału nawet na 3 lata. Przy budowie domu bądź prowadzenia prac wykończeniowych w mieszkaniu uwzględniana jest wartość przyszła nieruchomości, co znacznie ułatwia otrzymanie odpowiedniej dla nas wysokości finansowania. Kredyt może być przeznaczony dla dowolnego celu, konsolidacji innych zobowiązań, remont, modernizację bądź nawet zakup czy budowę domu. Do dyspozycji mamy opiekę profesjonalnego doradcy hipotecznego przez cały okres kredytowania. Procedura przyznawania kredytu jest uproszczona oraz względnie szybka. W celu zwiększenia prawdopodobieństwa otrzymania kredytu o jaki się ubiegamy możemy uwzględnić dochody osoby trzeciej oraz wspomóc nasze comiesięczne dochody źródłami z zagranicy.  Aby uzyskać finansowanie należy posiadać dokumenty potwierdzające naszą tożsamość czyli dla przykładu: dowód osobisty oraz np. prawo jazdy. Należy również poinformować i zamieścić we wniosku dokumenty związane z dochodem oraz informacją o celu i zabezpieczeniu kredytu. Aby rozpocząć procedurę, która pozwoli uzyskać tani kredyt hipoteczny w eurobanku należy skontaktować się z przedstawicielem bankowym, który wyznaczy konsultanta na rozmowę w dogodnym dla nas miejscu i czasie.

Kredyty hipoteczne to najbardziej rozchwytywane bankowe produkty. Osoby , które chcą obniżyć oprocentowanie decydują się bowiem na zabezpieczenie swojego kredytu. Zastaw może dotyczyć nieruchomości lub samochodu. To dwa najczęściej wybierane przez konsumentów warianty. Decydując się na kredyt hipoteczny, kredytobiorca musi wiedzieć jak ustanowić hipotekę. Wpisu do księgi wieczystej dokonujemy na bazie bankowych dokumentów. W celu ustanowienia hipoteki na rzecz banku, jesteśmy zobligowani do złożenia przed jego reprezentantem oświadczenia o jej ustanowieniu. Instytucja finansująca sporządzi na jego podstawie własne oświadczenie. Zawierać będzie ono wszystkie dane na temat zabezpieczanej wierzytelności. Taki dokument stanowi alternatywę dla aktu notarialnego. Tani kredyt hipoteczny Poszukiwanie najtańszego kredytu hipotecznego nie należy do najprzyjemniejszych. Wiąże się bowiem z analizą wielu ofert. Ponadto należy poznać podstawowe prawa jakie rządzą rynkiem oraz najważniejsze zapisy w prawie bankowym.

Od czego powinna zależeć nasza decyzja odnośnie kredytu hipotecznego?

Tani kredyt hipoteczny to przede wszystkim najniższe koszty z nim związane. Podczas sprawdzania ofert, należy dokładnie analizować poszczególne parametry pożyczki. Czynnikiem, który w największym stopniu determinuje wysokość miesięcznej raty jest oprocentowanie. Zależy ono od stopy referencyjnej oraz marży banku. Stopa procentowa regulowana jest przez prawa rynkowe i nie podlega negocjacjom. W ostatnim czasie trendem jest obniżanie marży przez banki. Jest to wskaźnik, którym banki mogą swobodnie manewrować. Kolejnym aspektem jaki wpływa na koszt kredytu jest prowizja. Jest to jednorazowa opłata, która może być opłacona przed kredytobiorcę za pośrednictwem jednorazowej wpłaty lub wliczona do miesięcznych rat kredytu. Innym istotnym parametrem jest okres spłaty pożyczki. Nowelizacja ustawy w tym względzie ogranicza jednak ten wskaźnik do maksymalnego czasu 25 lat.

Aby otrzymać odpowiednie finansowanie z ramienia banku powinno spełniać kilka naszych oczekiwań. Jednym z nich niewątpliwie jest wysokość kapitału, którą chcemy dostać. Następnie każdy jest świadom, jak długo chce spłacać zaciągnięte zobowiązanie. Jednak najważniejszym aspektem w świecie finansjery dotyczącej usług bankowych to fakt, że powinniśmy zaciągnąć tani kredyt hipoteczny – czyli o atrakcyjnych warunkach. Jako tani kredyt hipoteczny nie możemy rozumieć tylko oferty o najniższym oprocentowaniu nominalnym. Należy zwrócić również uwagę na wszelkie pozostałe dodatkowe koszty związane z realizowanym finansowaniem. Jedną z najważniejszych kwestii w tej sytuacji jest niewątpliwie marża banku.

Marża i prowizja banku. Czym są owe zobowiązana?

Marża banku jest to dodatkowa opłata nakładana przez bank komercyjny, która stanowi jego realny zysk z tytułu udzielonego finansowania. Wyrażana jest w punktach procentowych od aktualnego zadłużenia w skali roku. Tak więc śmiało można stwierdzić, że marża banku może być śmiało dopisana jako koszt dodatkowy otrzymanego finansowania i zestawiać ją na równi z oprocentowaniem nominalnym, które również jest wyrażane w punktach procentowych w danym roku od zadłużenia.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na koszty kredytu jest bez wątpienia prowizja od udzielenia. Rodzaje prowizji naliczanych na naszą osobę za prowadzenie kredytu, jego rozpatrzenie a także inne koszty związane np. z doradcą kredytowym czy też z przedstawicielem bankowym.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Wszyscy oczywiście zapominają o ubezpieczeniach, które w oddziałach bankowych są obowiązkową usługą. Ubezpieczenia są na nas narzucane na wszelkie ewentualności. Od śmierci poprzez utratę pracy na braku stabilności finansowej skończywszy. Oczywiście jak wszyscy dobrze wiedzą owe usługi również nie są darmowe.

Tak więc tani kredyt hipoteczny to usługa, która sumaryczne koszty ma najniższe, i tego należy się trzymać.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów:

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.