Gdzie znajdę najtańszy kredyt?

Gdzie znajdę najtańszy kredyt?
09 maja
10:20 2019
4.7
(30)

Aktualnie najtańszy kredyt na rynku to bez wątpienia kredyt hipoteczny. Czy na pewno? Otóż wszystko zależy od tego, co chcemy sfinansować oraz na jakich warunkach zostanie zawarta umowa kredytowa między kredytobiorcą a bankiem. Istnieje wiele alternatyw do kredytu hipotecznego, które w efekcie końcowym mogą kosztować znacznie mniej. Od czego to zależy?

Tym problemem zajmiemy się w poniższym artykule. Jeżeli staramy się o bardzo duże finansowanie na długi okres oczywiście najtańszy kredyt to ten, zabezpieczony nieruchomością czyli kredyt hipoteczny. Jednak co w przypadku gdy chcemy zaciągnąć małe kwoty? Koszty kredytu hipotecznego sięgają kilku tysięcy złotych. Kwota ta jest proporcjonalnie mała do zazwyczaj zaciąganego kapitału. Jednak jeżeli staramy się uzyskać właśnie te kilka tysięcy złotych?

Najtańszy kredyt może być dostępny w instytucji u której chcemy zakupić np. dane dobro.

Ważnym elementem w tej chwili jest to, na co chcemy powierzyć otrzymane środki. Jeżeli mamy sprecyzowane dobro w postaci np. telewizora sprzedaż ratalna w postaci kredytu konsumpcyjnego byłoby najtańszym rozwiązaniem. Istnieją oferty na rynku bankowym, które oferują np. kredyty bezprocentowe jedynie z odpowiednią prowizją oraz bez jakiejkolwiek prowizji, czyli RSSO takiego kredytu wychodzi 0%.

Obecnie najtańsze kredytowanie możemy uzyskać kupując i kredytując dany produkt w sklepie w którym go kupujemy. Najlepszym przykładem takiego popularnego obecnie rozwiązania kredytowania RSSO 0% jest możliwość zakupu wypatrzonego, wybranego produktu w “AGD EURO RTV”.
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie :
https://www.euro.com.pl/cms/raty-pytania-doradca.bhtml

Podobne rozwiązanie kredytowania z RSSO 0%, zachęcające do zakupów w sklepie stosuje “MEDIA MARKT”.
https://mediamarkt.pl/raty-0-procent

W przypadku kredytu z opłatą prowizyjną, nadpłata w takich sytuacjach wynosi zaledwie kilkaset złotych od kilku tysięcy sfinansowanego dobra. Jeżeli jednak nie wiemy jeszcze na co chcemy uzyskać dane finansowanie a sprzedaż ratalna w salonie sprzedaży nie wchodzi w grę trzeba zdecydować się jednak na pożyczkę gotówkową. Czy takie finansowanie może być najtańsze?

Tak, ale jedynie na tle konkurencji. Jeżeli zaczniemy porównywać je do innych ofert kredytowych nie znajdziemy droższego rozwiązania. Nie należy w tym miejscu nawet wspominać o instytucjach pozabankowych, gdyż oprocentowanie nałożone przez takie instytucje sięga astronomicznych wartości.

Czy potrzebujesz odpowiedniego finansowania na zakup konkretnego dobra bądź usługi?

Jest to spowodowane faktem, że w twoim portfelu znajduje się przysłowiowa pajęczyna? Nic straconego. Istnieją bardzo atrakcyjne finansowania na naszym rynku, jednak co należy zrobić, aby znaleźć te finansowanie, które okaże się, że jest to najtańszy kredyt?

Jest kilka podstawowych zasad podczas analizowania ofert kredytowych. Na samym początku powinniśmy zastanowić się na co owy kredyt chcemy otrzymać. W przypadku, gdy chcemy zakupić np. mieszkanie bądź inną nieruchomość jedynym rozsądnym rozwiązaniem w takim wypadku jest kredyt hipoteczny. Jednak jak historia nas uczy nie każdy kredyt jest wystarczająco atrakcyjny. Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, które kreują odpowiedni kredyt. Bez wątpienia są to wszelkie koszty dodatkowe takie jak prowizje i marże banków, które są całkowicie zależne tylko i wyłącznie od polityki wewnętrznej poszczególnych instytucji finansowych.

W przypadku gdy potrzebujemy niskich funduszy

W przypadku gdy potrzebujemy niskich funduszy sięgających kilku bądź kilkunastu tysięcy złotych rozważanie kredytu bądź pożyczki hipotecznej nie powinno w ogóle mieć jakiegokolwiek miejsca. Jest to spowodowane dość wysokimi kosztami, które w przypadku niskich kwot stanowią duży odłamek otrzymanego finansowania co znacząco wpływa na koszty kredytowe. W przypadku gdy chcemy zakupić nowy pojazd warto zastanowić się nad finansowaniem z ramienia banków samochodowych współpracujących z danymi salonami. Jesteśmy w takiej sytuacji otrzymać bardzo atrakcyjne finansowanie, które może być typu 50/50. Owa oferta polega na wpłaceniu połowy wartości zakupywanego pojazdu a następnie po pewnym okresie, zazwyczaj kilku latach zapłacenie reszty całkowicie bez dodatkowych kosztów.

W przypadku gdy nie chcemy tłumaczyć się instytucji finansowej na co chcemy poświęcić nasze finansowanie należy zastanowić się nad pożyczką gotówkową, która jednak jest jedną z najdroższych alternatyw na rynku.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.7 / 5. Liczba głosów: 30

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
14 + 18 =


Centrumkredyt poleca