Kredyt bez zaświadczeń, dla kogo?

Kredyt bez zaświadczeń, dla kogo?
09 listopada
13:04 2013
4.7
(3)

Kredyt bez zaświadczeń z pozoru dostępny jest dla każdego ale nie koniecznie jest to zgodne z rzeczywistością. Banki reklamują coraz nowsze oferty kredytów bez zaświadczeń i kuszą tym samym nowych klientów.

Kredyt bez zaświadczeń obecnie oferuje prawie każdy bank. Reklamy zachęcają niskim oprocentowaniem i sprawną obsługa klienta. Wiele osób, które potrzebują nagle pieniędzy decyduje się na taki rodzaj kredytu.

Bankowy kredyty bez zaświadczeń to kredyt, który dostajemy w banku okazując dowód osobisty lub zaświadczenie o zarobkach. Bank musi mieć pewność, że pożyczka zostanie spłacona i wymaga od pożyczkobiorcy potwierdzenia o stałych dochodach. Reasumując bankowy kredyt bez zaświadczeń można  nazwać bankowym kredem na zaświadczenia o zarobkach. Kredyty, które nie wymagają żadnych dokumentów udzielane są najczęściej stałym klientom banku, którzy w terminie spłacali poprzednie kredyty. Historia kredytowa tych klientów znajduje się w banki i nie muszą oni przynosić żadnych dodatkowych zaświadczeń.

Natomiast jeśli bank odmówił udzielenia kredytu bez zaświadczeń należy szukać rozwiązania wśród innych instytucji państwowych. Na przykład w internecie znajdują się serwisy, na których osoby prywatne udzielają kredytów bez żadnych formalności i wpisu do Biura Informacji Kredytowej.

Po taki pozabankowy kredyt bez zaświadczeń sięgają osoby, które nie mają stałego zatrudnienia i ich praca nie jest w żaden sposób udokumentowana, a także Ci, którym bank po prostu nie chce udzielić pożyczki, ze względu na zła historię kredytową.

Należy pamiętać, że pozabankowe pożyczki bez żadnych zaświadczeń często wiążą się z dużymi kosztami. Dlatego należy dokładnie sprawdzić wybraną przez nas ofertę. Zwłaszcza to czy oprocentowanie jest zmienne lub jaką prowizje będziemy musieli zapłacić w razie wcześniej spłaty kredytu. Zasady te tyczą się każdej pozabankowej pożyczki jaką chcemy zaciągnąć.

Kredyt bez zaświadczeń , bez poręczycieli czy bez zobowiązań, takie i podobne hasła niemal codziennie spotykamy w internecie czy na ulicy. Jednak czy tak hucznie oferowane pożyczki są dla potencjalnego kredytobiorcy opłacalne?

Zazwyczaj gdy potrzebujemy szybko gotówki decydujemy się na szybki kredyt. Niestety bardzo często nie do końca czytamy umowy kredytowe i później ponosimy konsekwencje w postaci zbyt wysokich rat.

Wbrew pozorom kredyt bez zaświadczeń również wiąże się z formalnościami. W związku z tym, że bank nie sprawdza kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej potrzebuje innych dowodów spłaty kredytu. Kredyt bez zaświadczeń oferowany jest głównie na podstawie dochodów. Osoby, które otrzymują wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę czy umowy o dzieło są mniej wiarygodnymi kredytobiorcami aniżeli kredytobiorcy posiadający umowę o prace. Wynika to z jasnych powodów, umowa o pracę jest gwarancje a dla banku, że kredytobiorca pozostanie na takim samy poziomie finansowym przed długi okres. Oprócz tego kredyt bez zaświadczeń jest dla banku bardziej ryzykowny niż każda inna pożyczka, przez co kredytobiorcy muszą płacić większe oprocentowanie co automatycznie składa się na wysokie raty kredytu.

Każdy kto myśli o takim kredycie powinien dokładnie sprawdzić wszystkie opłaty i prowizje związane z udzieleniem kredytu. Warto również zaznaczyć, że kredyt bez zaświadczeń dostępny jest również w insynuacjach, które nie są bankami, trudnią się jedynie w udzielaniu tego typu kredytów. W takiej sytuacji istnieje jeszcze większe ryzyko „przepłacenia”. Zazwyczaj nie do końca czytamy umowę kredytową zależy nam jedynie szybkiej gotówce. Takie sytuacje najczęściej doprowadzają do jeszcze większego pogorszenia ogólnej sytuacji finansowej. Dlatego zanim zdecydujesz się na kredyt bez zaświadczeń nie zastanów się jeden rat tylko dziesięć.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.7 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.