Formalności przy kredycie w PKO BP

Formalności przy kredycie w PKO BP
05 sierpnia
13:32 2016
0
(0)

Decydując się na zaciągnięcie kredytu, musimy przygotować się na szereg formalności – samo podpisanie wniosku nie wystarczy, potrzebować będziemy także innych dokumentów. Jakie formalności czekają nas przy kredycie w PKO BP?

Bank, zanim udzieli klientowi kredytu, musi dokonać analizy jego sytuacji finansowej. Pożyczenie pieniędzy wiąże się z ryzykiem i dlatego bank musi przeprowadzić proces weryfikacyjny potencjalnego kredytobiorcy. Dzięki temu instytucja finansowa będzie wiedziała, czy ma do czynienia z wiarygodnym, wypłacalnym i rzetelnym klientem, który spłaci całe zobowiązanie. Im większy kredyt i dłuższy okres kredytowania, tym wnikliwiej jest sprawdzany klient. Do przeprowadzenia wszystkich analiz bank potrzebuje informacji i dokumentów.

Kredyt na PIT

Przy kredytach gotówkowych w PKO BP należy złożyć wniosek kredytowy oraz oświadczenie o dochodach. W nowej promocji banku – „Mini ratka na PIT” – klienci zatrudnieni na podstawie umowy o pracę otrzymujący rentę lub emeryturę mogą ubiegać się o pożyczkę do 30 tysięcy złotych na podstawie wniosku kredytowego i rocznego zeznania PIT – mogą to być PIT-11, PIT-40 lub PIT 40A.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Więcej formalności czeka kredytobiorców ubiegających się kredyt hipoteczny lub mieszkaniowy w PKO BP. W tym przypadku klient musi złożyć następujące dokumenty:

  • dokumenty służące identyfikacji klienta – dokument tożsamości, np. dowód osobisty lub paszport;
  • dokumenty potwierdzające wysokość osiąganych dochodów – w przypadku osób osiągających dochody na podstawie umowy o pracę zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu i średnich miesięcznych dochodach z ostatnich 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku;
  • dokumenty dotyczące przedmiotu kredytowania.

Ubezpieczenie przy kredytach

Dodatkowo w przypadku kredytów mieszkaniowych, konsolidacyjnych i pożyczek hipotecznych są wymagane następujące ubezpieczenia:

  • ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych;
  • ubezpieczenia na życie, a także od utraty pracy.

Wypłata środków

W PKO BP wniosek kredytowy można wypełnić online na stronie internetowej banku. Po wysłaniu wniosku z potencjalnym kredytobiorcą kontaktuje się pracownik banku w celu uzgodnienia szczegółów kredytu. Po weryfikacji dokumentów i uzyskaniu pozytywnej decyzji w sprawie kredytu następuje podpisanie umowy kredytowej w oddziale banku. Następnie pożyczka jest wypłacana gotówką lub przelewana na konto kredytobiorcy.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.