Kredyt studencki

07 lipca
14:10 2011
0
(0)

Kredyt studencki jest to kredyt preferencyjny, powstały z myślą o biednych ,polskich studentach – potencjalnych przyszłych klientach banków. Może go otrzymać każdy student, niezależnie od tego czy studiuje na uczelni państwowej czy prywatnej.

Jesteś studentem, bądź chcesz nim być w niedługim czasie, lecz nie masz na to odpowiedniej ilości gotówki? Nie masz stałej pracy więc żaden bank nie przychyli się do twojego starania o kredyt gotówkowy? Powstało coś w takim razie idealnie dla Ciebie, a szczegółowiej mówiąc- kredyt studencki.

Nie istotny jest tez fakt, czy studia są wieczorowe, dzienne, czy zaoczne. Ważne w tym przypadku jest posiadanie statusu studenta. Dla jednych jest to szansa na studiowanie wymarzonego kierunku, dla innych jest to świetny początek zgromadzenia zasobów finansowych. Dla tej drugiej, przedsiębiorczo nastawionej grupy jest to korzystna forma , sprzyjająca zainwestowaniu pieniędzy, gdyż kredyt sam się spłaci i zostanie nam dodatkowa suma pieniędzy , nawet jeśli pieniądze odłożylibyśmy na zwykłą lokatę bankową.

Korzyści kredytu studenckiego

Kredyt studencki jest bardzo korzystny. Spłatę kredytu mamy możliwość dokonać nawet po upływie 2 lat od ukończenia studiów. Państwo dodatkowo spłaca nam wszystkie odsetki do czasu ukończenia przez nas studiów oraz w okresie dwóch lat karencji(dwa kolejne lata po ukończeniu studiów). Oprocentowanie , podczas spłaty kredytu wynosi połowę stopy redyskontowej NBP, co sprawia, że jest najmniejsze spośród innych kredytów. Jakikolwiek kredyt komercyjny, czy to kredyt samochodowy, czy tez kredyt mieszkaniowy nie zapewni nam tak niskiego oprocentowania.

Podobnie jak w przypadku zwykłych pożyczek czy tez kredytów bank wymaga od nas zabezpieczenia . Zabezpieczenia te mogą mieć postać poręczenia w formie weksla, podpis żyrantów lub poręczenia Banku Gospodarstwa Krajowego.
Kredyt studencki to doskonały pierwszy krok w dążeniu do niezależności finansowej.

Życie typowego studenta nie jest usłane różami. Wiele pokus i brak płynności finansowej nie idą ze sobą w parze. Co zrobić kiedy dobra wola rodziców zbliża się ku końcowi a my nie możemy oprzeć się nowej parze butów? W tej sytuacji z pomocą przyjdą nam kredyty studenckie.

Kto może ubiegać się o kredyt studencki?

O kredyty studenckie mogą ubiegać się wszyscy uczniowie szkół wyższych bez względu na charakter placówki i formę studiów. Jedynym warunkiem jest rozpoczęcie studiów przed 25 rokiem życia.

Pierwotnym celem kredytów preferencyjnych było rozszerzenie do szkolnictwa wyższego. Rząd Jerzego Buzka postanowił dać studentom szanse na lepsze jutro. Na czym polega atrakcyjność owych kredytów? Wieloletnie spłacanie odsetek oraz dwukrotnie wydłużony okres spłacania to główne zalety pomocy dla studenta. Kredyt studencki wypłacany jest maksymalnie przez okres 6 lat na studiach magisterskich oraz 4 lat na studiach doktoranckich. Kredyt wypłacany jest przez 10 miesięcy w roku akademickim, zaś miesięczna transza kredytu wynosi 600 zł. Spłacanie zadłużenia zaczynamy dopiero po 2 latach od ukończenia studiów.

Wysokość oprocentowania kredytu studenckiego spłacanego przez kredytobiorcę jest równa połowy stopy redyskontowej Narodowego Banku Polskiego. Czy kredyt studencki wymaga poręczenia? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Poręczycielem najczęściej zostają rodzice, którzy muszą wykazywać określone dochody. Jeżeli nie są sprostać temu wymaganiu o pomoc można ubiegać się w Banku Gospodarstwa Krajowego.  Banki, które udzielają kredytów studenckich to m.in. Bank PKO BP,  Bank Polskiej Spółdzielczości czy Gospodarczy Bank Wielkopolski.

Każdy student doceni fakt , że duża część kosztów oprocentowania jest finansowana przez budżet państwa. Wniosek o kredyt studencki w przeciwieństwie do innych wniosków o pożyczkę jest darmowy.

Życie typowego studenta nie jest usłane różami. Wiele pokus i brak płynności finansowej nie idą ze sobą w parze. Co zrobić kiedy dobra wola rodziców zbliża się ku końcowi a my nie możemy oprzeć się nowej parze butów? W tej sytuacji z pomocą przyjdą nam kredyty studenckie.

O kredyty studenckie mogą ubiegać się wszyscy uczniowie szkół wyższych bez względu na charakter placówki i formę studiów. Jedynym warunkiem jest rozpoczęcie studiów przed 25 rokiem życia. Pierwotnym celem kredytów preferencyjnych było rozszerzenie do szkolnictwa wyższego.

Rząd Jerzego Buzka postanowił dać studentom szanse na lepsze jutro. Na czym polega atrakcyjność owych kredytów? Wieloletnie spłacanie odsetek oraz dwukrotnie wydłużony okres spłacania to główne zalety pomocy dla studenta. Kredyt studencki wypłacany jest maksymalnie przez okres 6 lat na studiach magisterskich oraz 4 lat na studiach doktoranckich. Kredyt wypłacany jest przez 10 miesięcy w roku akademickim, zaś miesięczna transza kredytu wynosi 600 zł. Spłacanie zadłużenia zaczynamy dopiero po 2 latach od ukończenia studiów. Wysokość oprocentowania kredytu studenckiego spłacanego przez kredytobiorcę jest równa połowy stopy redyskontowej Narodowego Banku Polskiego.

Czy kredyt studencki wymaga poręczenia?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Poręczycielem najczęściej zostają rodzice, którzy muszą wykazywać określone dochody. Jeżeli nie są sprostać temu wymaganiu o pomoc można ubiegać się w Banku Gospodarstwa Krajowego.  Banki, które udzielają kredytów studenckich to m.in. Bank PKO BP,  Bank Polskiej Spółdzielczości czy Gospodarczy Bank Wielkopolski. Każdy student doceni fakt , że duża część kosztów oprocentowania jest finansowana przez budżet państwa. Wniosek o kredyt studencki w przeciwieństwie do innych wniosków o pożyczkę jest darmowy.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
42 ⁄ 21 =


Centrumkredyt poleca