Konto studenckie, na co uważać zakładając konto.

Konto studenckie, na co uważać zakładając konto.
05 października
07:49 2019
4.7
(9)

Każdy kto chce założyć konto studenckie powinien uważać na parę aspektów. Wiadomo, ze ofertę wybieramy pod względem kosztów. Należy jednak pamiętać, że wiele banków stosuje nieuczciwa taktykę i oferuje darmowe konto studenckie, a po jakimś czasie musimy płacić o wiele więcej.

Na przykład przez pierwszy rok posiadania konta nie płacimy za przelewy czy wypłaty z bankomatów, po roku czasu za te same czynności musimy płacić o wiele więcej niż w konkurencyjnych bankach. Dlatego wybierając najlepsze konto studenckie warto jest dokładnie przeanalizować wszystkie aspekty aby niepotrzebnie nie przepłacać.

W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada konto w banku, jest to nie tylko wygoda, ale także wymóg naszych pracodawców, którzy przelewają pieniądze na rachunki osobiste pracowników.

Konta osobiste można podzielić na wiele grup. Każdy klient banku znajdzie coś dla siebie. W zależności do jakiej grupy wiekowej należymy lub jaki zawód na co dzień uprawiamy, konto osobiste dostosuje się do naszych potrzeb.

Konto osobiste w banku to inaczej rachunek osobisty na który wpłacamy swoje pieniądze. Dzięki niemu możemy dokonywać transakcji internetowych, robić przelewy, wypłacać pieniądze z bankomaty, czy płacić karta za zakupy.
Wybierając konto osobiste z pewnością kierujemy się opłatami jakie będą nas obowiązywały. Ułatwiona sprawę mają studenci, którym oferowane są prawie darmowe konto studenckie.

Prawie każdy bank posiada w swej ofercie konto studenckie, które można założyć na bardzo korzystnych warunkach. Nie wiadomo dlaczego banki upodobały sobie studenta jako najlepszego klienta. Być może widzą w nim przyszłość. Student zadowolony z usług banku w przyszłości będzie korzystał z innych jego produktów, bardziej opłacalnych dla banku. Konto studenckie jest tylko pretekstem do zdobywania klientów.

Instytucje finansowe robią wszystko aby zachęcić młodych konsumentów do skorzystania ze swoich usług. Do tej pory najskuteczniejszym wabikiem był i jest konto bankowe. Rachunek indywidualny stanowi pierwszy krok na drodze do współpracy z bankiem. Wykorzystują to placówki finansowe i promują swoje konto studenckie.

Bardzo dużo banków stara się oferować darmowe konto studenckie, gdyż posiadanie konta w banku staje się powoli koniecznością. W dzisiejszych czasach większość studentów poświęca swój wolny czas na pracę. Wiadomo jakie mamy czasy. Nie każdemu rodzice są w stanie wysyłać regularnie kieszonkowe. Każdy pracodawca wymaga dzisiaj od swoich pracowników posiadania konta w banku. Banki wykorzystują ten fakt i oferują wyjątkowo korzystne koto studenckie.  To właśnie na nim co miesiąc będzie pojawiało się stypendium, wypłata z pracy czy pieniądze przesyłane przez rodziców. Dzięki tego rodzaju rachunkom bankowym możemy zaoszczędzić cenny czas i energię potrzebną na osobiste wizyty w oddziale bankowym. Zdecydowałeś się już na konkretne konto studenckie? Przemyśl swoją decyzję i odpowiedz na następujące pytania, dzięki którym dokładnie poznasz swoje bankowe potrzeby:

  • w jaki sposób planujemy korzystać z konta?
  • z jakich usług dodatkowych chcemy skorzystać – czy będziemy ubiegać się o kartę kredytową, zakładać lokatę?
  • czy chcemy mieć darmowy dostęp do wszystkich bankomatów?

Często korzystasz z bankomatów? Jeżeli tak to powinieneś w głównej mierze zwracać uwagę na ten parametr? A może skupiasz się na robieniu przelewów bankowych? Jeżeli tak to ten wskaźnik powinien stanowić dla Ciebie flagowe kryterium. Konto dla studenta cechuje się dzisiaj redukcją wszelkiego rodzaju kosztów i procedur.  Część banków uzależnia brak opłaty za prowadzenie konta od regularnych wpłat na konto.

Studenci to bardzo szeroki rynek, na który poluje obecnie każdy bank. Jak wiadomo ludzie młodzi, którzy wiążą się z bankiem dzisiaj nie zmieniają swoich decyzji zbyt często. Jeżeli współpraca układa się pomyślnie buduje się względem tych dwóch podmiotów lojalność i przywiązanie do marki. Taki jest właśnie cel banków.

Za pośrednictwem różnym promocji i rabatów instytucje finansowe starają się przyciągnąć do swoich oddziałów jak największą ilość wiernych klientów. Dostatecznym wabikiem jest dzisiaj konto studenckie, które uatrakcyjnione jest kilkoma dodatkowymi aplikacjami. Banki, które stawiają na technologicznie zaawansowane rozwiązania wykorzystują swoje możliwości w kontekście innowacyjności konta. Ostatnio coraz bardziej powszechnym zabiegiem jest oferowanie alternatywy usługi mobilnej. Jako pierwszy zaproponował ją Raiffaisen Bank. Konto studenckie jest dzisiaj dopasowane do oczekiwań młodych ludzi. A jak wiadomo jest to wymagająca grupa docelowa. Sama reedukacja kosztów i formalności nie wystarczy. Młodzi ludzie nie małą uwagę zwracają również na uczciwość i przejrzystość oferty. Znane są przypadki , kiedy ktoś rozczarował się swoim bankiem. Nie ma bowiem nic gorszego niż poczta pantoflowa z negatywną opinią.

Konto studenckie dostępne jest w ofercie każdego banku. Prym w ofertach dla studentów wiodą najwięksi gracze, którzy swoją przewagę opierają głównie na darmowym prowadzeniu konta, darmowym wypłatom z bankomatów oraz darmowych przelewach. Są to m.in. ING Bank Śląski, Mbank, Millenium, PKO BP. Zanim zdecydujemy się na studencki rachunek powinniśmy zastanowić się w jaki sposób będziemy z tego konta korzystać. Warunkuje to mianowicie naszą decyzję w kontekście konta dla studenta. Nie bez znaczenia są także pozostałe usługi bankowe takie jak kredyty czy lokaty bankowe.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.7 / 5. Liczba głosów: 9

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
36 ⁄ 18 =


Centrumkredyt poleca