Debet na koncie i jego plusy i minusy

Wrzesień 23
18:19 2012

Konto bankowe to nasz osobisty rachunek na których przechowujemy swoje pieniądze, zwykle nie możemy wypłacić z konta więcej niż na nim posiadamy, niemniej jednak istnieje również możliwość ustalenia z bankiem minusowego debetu na koncie.

Debet na koncie nie pozwala nam wypłacić z konta więcej niż to możliwe, zwykle nie przekraczamy kwoty własnych środków, sprawdźmy jednak jak ustalić z bankiem minusowy debet na koncie. Banki oferują nam wiele rodzajów konta bankowych, takich jak konta oszczędnościowe, młodzieżowe, studenckie czy firmowe, niektóre z nich umożliwiając klientom zaciąganie minusowego debetu na koncie, a co za tym idzie zaciągnięcie pewnego rodzaju kredytu. Załóżmy, że posiadamy konto osobiste, które ma 1000 złotych debetu, w momencie nieprzewidzianych wydatków wypłacimy z konta więcej niż powinniśmy korzystając przy tym z debetu, nasze saldo konta jest na minusie. Minusowy debet na koncie zeruje się automatycznie po wpłacie pieniędzy na na rachunek.

Debet na koncie i jego plusy i minusy.

Minusowy debet na koncie ma zarówno swoje plusy jak i minusy, plusem jest bez wątpienia to, że w każdym momencie możemy wypłacić z konta więcej pieniędzy niż w rzeczywistości a nim posiadamy. Minus jest taki że raz spłacony debet na koncie może doprowadzić do tak zwanego życia na kredyt, bowiem co miesiąc będziemy wypłacać z konta więcej niż obejmują nasze środki. Należy również pamiętać, że debet na koncie nie może trwać w nieskończoność, bank ustala nam czas po jakim pieniądze powinny być z powrotem wpłacone na nasze konto, zwykle jest to miesiąc od dnia wypłaty debetu.

Warto również wspomnieć że dla osób, które chcą w łatwy i szybki sposób zaciągnąć kredyt polecane są karty kredytowe, które również mają swoje plusy i minusy, jednak posiadając kartę kredytową również możemy wypłacać pieniądze w każdym momencie.

Centrumkredyt poleca