Założenie własnego konta bankowego to kwestia kilku minut

18 kwietnia
00:20 2012
0
(0)

Jesteśmy w stanie zgodnie stwierdzić, że to dosłownie chwila gdy wypełnimy wniosek i możemy się cieszyć nowym dostawcą bankowym. Jeszcze nie tak dawno aby podpisać wniosek o otwarcie rachunku bankowego trzeba było udać się tam osobiście (do oddziału) oraz złożyć kilkanaście parafek na całej dokumentacji.

Każda osoba, która złoży wniosek na stronie internetowej poszczególnej instytucji ma możliwość otwarcia drzwi kurierowi z dokumentami gotowymi do podpisu nawet następnego dnia. Jak wygląda umowa bankowa, po podpisaniu której możemy powiedzieć, że jest to moje konto bankowe? Założenie osobistego rachunku powinno zależeć bezpośrednio od tego w jaki sposób będziemy z ów rachunku korzystać. Jeżeli najistotniejszą kwestią dla nas jest przelew bankowy, dokonywany regularnie to powinniśmy zwracać uwagę na ten wskaźnik a dokładniej na opłaty jakie poniesiemy z tego tytułu. Większość banków nie pobiera dzisiaj opłaty za tego rodzaju operacje. W mbanku klienci w ramach jednej miesięcznej opłaty, która wynosi 5 PLN mogą bez prowizyjnie wypłacać środki z bankomatów.

Co powinniśmy wiedzieć zakładając moje konto w banku? Przede wszystkim w jaki sposób planujemy go użytkować. Jeżeli przelewy drogą wirtualną, to zwróćmy szczególną uwagę na to ile wynosi opłata za taki manewr. W większości banków będzie to 0 PLN. Bywają wciąż instytucje finansujące, które będą rościć sobie prawo do kwoty dopiero po 5 przelewie w miesiącu Ważnym aspektem jest również kwestia bankomatów. Bywają momenty, że nagle potrzebujemy gotówki zaś w okolicy nie znajdujemy żadnego automatu. Dlatego warto pomyśleć o instytucji bankowej, która nam taką możliwość zapewni. Banki internetowe nie są jeszcze w Polsce tak popularne jak to ma miejsce na zachodzie. Nie zmienia to jednak faktu, że tego rodzaju usługi dynamicznie się w naszym kraju rozwijają.

Konto bankowe posiada dzisiaj każdy. W naszym kraju na indywidualny rachunek bankowy może pozwolić sobie nawet trzynastolatek. Konto dla młodzieży szturmem zdobywa bankowe oferty. Coraz więcej ludzi niepełnoletnich operuje kartami bankomatowymi. Wygląda na to, że za kilkanaście lat pieniądz wirtualny całkowicie wyprze z obiegu pieniądz gotówkowy.

Moje konto bankowe jest dzisiaj moim prywatnym wirtualnym portfelem. Dzięki niemu konsumenci mogą dokonywać różnego rodzaju operacji na rachunku, posługiwać się płatnościami bezgotówkowymi, gromadzić cenny kapitał na rachunku. Moje konto osobiste jest także kluczem do kolejnych usług jakie oferują banki. Aby otrzymać w banku korzystne warunki kredytowania, instytucja finansowa wymaga od klienta otwarcia konta osobistego. Nie jest to oczywiście wymóg w każdej placówce jednak w sytuacji kiedy posiadamy ów konto to możemy liczyć na znacznie korzystniejsze warunki kredytowania.

W wielu bankach nawet lokata bankowa jest uzależniona od posiadania konta. W większości banków otrzymamy dzisiaj propozycję konta bankowego ze zdalnym dostępem do najważniejszych operacji. Internetowe konto bankowe w dobie powszechnej informatyzacji stanowi niejako konieczność. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić cenny czas i pieniądze.  Konto stricte internetowe są w większości przypadków dużo tańsze niż tradycyjne rachunki. Spowodowane jest to tym, że banki nie są zobligowane do zatrudniania nowych pracowników lub do budowy tak zwanych „marmurków”. Banki internetowe całkowicie zdominowały dzisiejszy rynek depozytowy. Najbardziej popularnym kontem natury internetowej jest rachunek w mBanku.

Coraz więcej ludzi młodych, którzy stawiają na wygodę i brak kosztów wybiera ten właśnie rachunek bankowy. Nie małym powodzeniem cieszy się również Alior Bank oraz BZ WBK.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
24 − 7 =


Centrumkredyt poleca