Co cechuje najlepsze konta bankowe

Co cechuje najlepsze konta bankowe
30 listopada
16:55 2012
0
(0)

Najlepsze konta bankowe to zarazem najtańsze konta bankowe, które mogą pochwalić się niskimi kosztami prowadzenia konta, sprawdźmy więc jak wybrać konto bankowe jedynie za pomocą internetowych wskazówek.

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada konto bankowe, niemniej jednak nie wiąże się z danym bankiem na całe życie, często okazuje się, że wybrane przez nas konto kilka lat temu nie jest już tak atrakcyjne jak wówczas się na wydawało, najlepszym rozwiązaniem jest więc zmiana konta w banku, a być może samego banku. Dobre konto bankowe przede wszystkim powinno posiadać jak najtańsze koszty wypłaty pieniędzy z bankomatów, oczywiście bankomaty banku, w którym posiadamy konto są dla nas bezpłatne jednak jeżeli nie możemy korzystać z bankomatów typu euronet, staje się to dla nas uciążliwie, nikt nie chce bowiem płacić 5 złotych za wypłatę pieniędzy z tak zwanego obcego bankomatu.

Zatem najlepsze konto bankowe to konta, które nie pobierają opłat za wypłaty z bankomatów we wszystkich miejscach na świecie,. Najlepsze konto bankowe, to również konto za które bank pobiera jak najniższe koszty za prowadzenie rachunku internetowego. Ważne są oczywiście ceny przelewów zlecanych z indywidualnego konta internetowego. Koszty takich przelewów w zależności od banków mogą się od siebie znacznie różnić. Pamiętajmy więc, że wszystkie koszty kont bankowych możemy porównać ze sobą jednocześnie bez wychodzenia z domu wystarczy skorzystać z internetowych rankingów, które zestawiają ze sobą najlepsze konta bankowe.

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki kont, która wyszukuje w sieci konta bankowe spełniające nasze oczekiwania. Wymagania co do „wymarzonego” konta bankowego musimy ówcześnie określić w poszczególnych miejscach narzędzia jakim jest porównywarka kont.

Większość z nas posiada własne konto w banku. Jest to niemal standard dzisiejszych czasów. Niektórzy nawet nie wyobrażają sobie życia, bez sowim pieniędzy w postaci elektronicznej.

Aby wybrać najlepsze konta bankowe trzeba się przebić przez wiele ofert jakimi zarzuca nas coraz więcej nowo powstałych banków. Konkurencja pomiędzy bankami jest duża, także oferują one korzystne warunki prowadzenia rachunku osobistego.

Najlepsze konta bankowe klasyfikują rankingi internetowe

Istnieje wiele serwisów, które zajmują się opracowaniem rankingów na każdy miesiąc. Takie klasyfikacje można podzielić na najlepsze konta oszczędnościowe, osobiste czy młodzieżowe. Wszystko w zależności od aktualnych potrzeb danego klienta.

Analizując kilka rankingów oceniających najlepsze konta bankowe można stwierdzić, że najtańsze są konta młodzieżowe dla studentów. Banki stawiają na, młodych klientów, oferując im często konta za zero złotych za ich prowadzenie. W ten sposób banki te „wychowują” sobie przyszłych klientów, którzy zadowoleni z usług swojego banki, będą korzystały z jego innych produktów.

Warto również zastanowić się nas założeniem konta w banku internetowym. Najbardziej popularnych bankiem, który świadczy szeroko rozumiane usługi internetowe jest mBank. Konto w mBanku można założyć nie ruszając się z domu, wypełniając wyłącznie formularz w internecie. Cała procedura nie zajmuje nawet 10 minut. W związku z takimi innowacjami, można twierdzić, że być może w niedalekiej przyszłości bankowość internetowa będzie tak rozwinięta, że wszystkie usługi banki będą dokonywały za pomocą sieci.

Reasumując najlepsze konta bankowe, widnieją na czołowych miejscach rankingów internetowych. Wystarczy przejrzeć kilka takich porównywarek by wysunąć na prowadzenie 3 najchętniej wybierane bani, w których klienci zakładają konta bankowe.

Co cechuje najlepsze konta bankowe

Czy wiemy co cechuje najlepsze konta bankowe jakie są w ofercie instytucji finansowych? Na jakiej podstawie są tworzone wszystkie dostępne rankingi? Zapewne nie jesteśmy świadomi tego, co tak naprawdę ustawia na najwyższych pozycjach niektóre rachunki, które są szczytnie określane jako wyjątkowe. W poniższym artykule przedstawimy nasz punkt widzenia, który dotyczy tworzenia wszelkich zestawień tytułowanych jako najlepsze konta bankowe na poszczególne miesiące.

Na względzie pamiętajmy, że w internecie nie doszukamy się prawdy. Uczciwość jak wiemy to nie jest cecha powszechnie obecna. Większość instytucji finansowych prowadzi swoje rankingi na wortalach pod różnymi nazwami określając jako niezależne porównywarki czy niezależne zestawienia. Sytuacja ma tyle wspólnego z niezależnością i bezstronnością jak media w Korei północnej. Nie raz widzimy rankingi, które przedstawiają usługę jednego banku jako najlepsze konta bankowe dostępne dla klienta indywidualnego. Analizując inne oferty widzimy, że te rachunki bankowe wspomniane wcześniej są daleko w tyle za zwykłymi pierwszymi z brzegu ofertami innych banków. Zazwyczaj są znacznie droższe, mniej korzystne i mobilne. Czym to jest spowodowane? Jest to tak zwana promocja niezależna, która stosowana jest jako chwyt marketingowy dla osób sugerujących się w bardzo dużym stopniu opinią tzw. analityków.

Rankingi na najlepsze konta bankowe w większości przypadkach nie mają nic wspólnego z jakąkolwiek branżą finansową a są zwykłym stekiem ładnie obranych epitetów pobocznych na temat oferty. Wybierając jakąkolwiek ofertę bankową nie powinniśmy się sugerować żadnymi zestawieniami czy też rankingami. Jedynie do naszej świadomości możemy przyjąć zestawienia prowadzone przez bardzo szanujące się portale finansowe, które bądź co bądź również mogą mieć podpisaną umowę współpracy z jedną bądź drugą instytucją.

Co powinien posiadać rachunek osobisty

Co powinien posiadać rachunek osobisty, żeby można było powiedzieć o nim, iż jest to najlepsze konto bankowe? Tanie opłaty? Brak opłat? Może sprawną i jasną obsługę internetową? A może program rabatowy lub inne ciekawostki takie jak technologia zbliżeniowa na karcie?

Z pewnością przydałby się też dostęp do wszystkich lub większości sieci bankomatów. A co gdyby konto osobiste dawało możliwość zarobienia pieniędzy? Według mnie takie konto mogłoby być najlepszym rachunkiem osobistym, a najciekawszy jest fakt, że takie konta istnieją.

Od razu wyjaśniam, że nie chodzi tu o żadne niepewne inwestycje czy coś w tym stylu. Wszystko jest tutaj jasne i przejrzyste. Żyjemy w epoce, w której banki płacą nam za to, że jesteśmy ich klientami. Nie wszystkie oczywiście banki i nie tak kompletnie „za darmo”. Chociaż akurat to, co trzeba zrobić, żeby zarabiać na kontach osobistych, w zasadzie można uznać za nic. Dlaczego? Ano dlatego, że robienie zakupów czy tankowanie samochodu to dla nas codzienność, a za takie właśnie czynności banki dokonują zwrotów. Idziemy sobie na zakupy i wydajemy przy pomocy karty 200zł. I za to właśnie zapłaci nam bank. Ile? Różnie. Millenium na przykład daje, aż 3%. Bank Zachodni WBK 1%. Niewiele, to fakt, ale biorąc pod uwagę, że miesięczne wydatki na żywność i środki chemiczne to nawet 1000zł lub więcej, możemy mówić o nawet 30zł zwrotu tylko za to, że robimy zakupy kartą. Jeśli doliczyć do tego tankowania na stacjach, które równie często są przez banki objęte promocją, to okazuje się, że można zarobić całkiem sporo, a pieniądze tak czy tak wydać musimy.

Najlepsze konta bankowe dla kierowców:

  • Getin Bank, Konto Uniwersalne PLUS – 10gr za każde 5zł wydane na stacji paliw, maksymalnie miesięcznie 50zł
  • Meritum Bank, Konto Zarabiające – 4% za każde tankowanie na stacji paliw, maksymalnie 30zł
  • Bank Zachodni WBK, Wydajesz & Zarabiasz – 1% za każdą transakcję kartą niezależnie od miejsca, bez ograniczeń
  • Millenium Bank, Dobre Konto – 3% za każdą transakcję kartą na stacjach paliw i w supermarketach, maksymalnie 50zł miesięcznie

Najlepsze konta bankowe dla kupujących:

  • Millenium Bank – jak wyżej.
  • Bank Zachodni WBK – jak wyżej.

Najlepsze konto bankowe dla osób otrzymujących wysokie przelewy:

  • BGŻ, Konto osobiste z premią – 1% zwrotu za najwyższy przelew w danym miesiącu, maksymalnie 50zł

To jakie konto bankowe wybieramy zależy od wielu czynników. Oprócz racjonalnych decyzji podyktowanych rentownością i szeroką skalą możliwości i funkcjonalności, wielu z nas wybiera rachunek bez większego zastanowienia. Jest to jednak duży błąd , który może skutkować dodatkowymi kosztami bądź zmianą rachunku w dość szybkim tempie. Jak pokazują badania nad opinią społeczną wśród nas jest wielu konsumentów, którzy nie zastanawiają się nad swoim wyborem w kontekście konta bankowego. Nie mały procent społeczeństwa bierze pod uwagę jedynie to , gdzie posiadają rachunek bankowy ich bliscy tudzież przyjaciele , znajomi. Nie jest to jednak pełny wyznacznik. Zamiast traktować konto bankowe jako przypadkowy traf należałoby zastanowić się nad tym czy spełnia ono swoją funkcję w 100%. Mimo tego , że lwia część rachunków osobistych jest dzisiaj darmowa, okazuje się że spory procent społeczeństwa przepłaca na swoim koncie nawet do kilkuset złotych w skali roku. Jest to konsekwencją tego, że trzymamy się naszego pierwszego wyboru, zamiast szukać korzystniejszych rozwiązań. Owym korzystniejszym rozwiązaniem na pewno jest konto , które nie generuje dla nas żadnych dodatkowych kosztów. Opłaty za korzystanie z rachunku bankowego akceptuje wielu konsumentów, którzy należą do starszej grupy wiekowej. Osoby te nie śledzą najnowszych trendów bankowych, nie zdają sobie sprawy ze swoich możliwości w tym zakresie.

Najlepsze konta bankowe nie powinny kosztować ani złotówki. Dodatkowym atutem darmowych kont, jest możliwość monitorowania naszych transakcji przez internet. Taka możliwość dotyczy dzisiaj większości rachunków osobistych. Czasy się zmieniają a wraz z nimi to co oferują banki. Najlepsze konta bankowe są również najbardziej opłacalne dla instytucji finansowych. Dzięki internetowym rachunkom instytucje bankowe również nie płacą za wiele funkcjonalności.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
34 ⁄ 17 =


Centrumkredyt poleca