Do którego banku przenieść konto?

Do którego banku przenieść konto?
10 grudnia
10:33 2017

Przeniesienie konta do innego banku nie jest zbyt skomplikowanym procesem. Wszystkie procedury możemy wykonać sami lub za pośrednictwem nowego banku. A do którego banku najlepiej przenieść dotychczasowy rachunek osobisty?

Przenoszenie rachunku nie jest skomplikowane

Nad zmianą konta na takie z korzystniejszymi warunkami zastanawiamy się zawsze, gdy po raz kolejny bank zawiadomi nas o zbliżających się podwyżkach. Często jednak szybko zapominamy o sprawie, ponieważ obawiamy się skomplikowanych procedur związanych z przenoszeniem konta. Jednak przenoszenie rachunku nie jest procesem skomplikowanym, szybkość załatwienia sprawy zależy od tego, ile produktów finansowych posiadamy w danej instytucji finansowej. Warto wiedzieć, że przeniesienie konta polega w rzeczywistości na otworzeniu nowego rachunku ROR i przeniesieniu tam naszych środków. Cała operacja jest związana ze zmianą numeru konta bankowego. Od 2010 roku obowiązują nowe zasady ustanowione przez Związek Banków Polskich. Według tych przepisów bank, do którego przenosimy swoje konto, jest zobowiązany zająć się wszystkimi formalnościami.

Procedura zmiany banku

W celu przeniesienia konta do innego banku musimy udać się do wybranej przez nas nowej instytucji finansowej i tam podpisać pełnomocnictwo. Taki dokument jest niezbędny, by instytucja finansowa mogła w naszym imieniu dopełnić wszystkich kwestii formalnych. Po otrzymaniu takiego pełnomocnictwa, bank będzie mógł poinformować podmioty, które wskazaliśmy we wniosku, np. naszego pracodawcę, ZUS i US o zmianach numeru konta. Jednocześnie instytucja finansowa zajmie się przeniesieniem naszego starego rachunku wraz z saldem do swojego systemu. Warto wiedzieć, że decydując się na przeniesienie konta, nie mamy obowiązku zamykania rachunku w starym banku, jeśli mamy taką potrzebę możemy zostać posiadaczami obydwu kont. Samo przeniesienie rachunku bankowego może potrwać około tygodnia, chyba że posiadamy nierozliczone transakcje na karcie debetowej, wtedy procedury mogą się przedłużyć.

Gdzie szukać darmowego konta osobistego?

Zobacz oferty kont osobistych.

Przed podjęciem decyzji o przeniesieniu konta, warto zapoznać się z aktualnymi ofertami na rynku, by wybrać konto z korzystniejszymi warunkami od poprzedniego. Obecnie rachunek za 0 zł proponują następujące banki:

  • Bank Smart- SMART Konto, darmowe prowadzenie konta, bankomaty oraz brak opłaty za użytkowanie karty debetowej;
  • Bank Zachodni WBK – Konto Godne Polecenia, bezpłatne prowadzenie konta, darmowe bankomaty oraz brak opłat za kartę debetową;
  • Orange Finanse – Konto Osobiste 13+, 0 zł za prowadzenie konta i korzystanie z karty debetowej a także darmowe bankomaty.

Zobacz darmowe konta osobiste, zobacz także najnowszy ranking kont osobistych

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów:

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.