Najlepsze konto oszczędnościowe

30 kwietnia
20:39 2012
5
(1)

Wyróżniamy wiele konta bankowych. W zasadzie wszystkie nie różnią się od siebie niczym szczególnym poza specjalnymi cena za usługi. Jednak konto, które poza podstawowymi czynności pozwalana nam również oszczędzać jest tylko jedno, mowa o koncie oszczędnościowym. Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

Takie pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. Zwykle kierujemy się oprocentowaniem depozytu. Nie powinno to być jedynym aspektem warunkującym wybór konta. Konto oszczędnościowe różni się od innych kont bankowych tym, że za jego pośrednictwem możemy również zarabiać na odsetkach. Nie można się jednak oszukiwać że będą to duże stawki. Kapitalizacja odsetek na koncie oszczędnościowym zachodzi raz w miesiącu. Odsetki doliczane są na podstawie aktualnego stanu konta a więc nigdy nie wiadomo ile będzie wynosiło saldo w chwili kapitalizacji. Logiczne jest, że jeżeli saldo będzie małe to również odsetki nie będą za nyskie. Nie można więc traktowa konta oszczędnościowego jako sposób na zarabianie lecz jako dobry dodatek do konta. Najlepsze konto oszczędnościowe. Mimo,że na koncie oszczędnościowym nie można zarobić zbyt wiele warto wybrać ofertę, która ma najwyższe oprocentowanie. Osoby, przez których konto przepływają duże sumy pieniędzy mogą zauważyć na koncie odsetki, które nieco zwiększa saldo. Najlepsze konto oszczędnościowe to zatem konto z wysokim oprocentowaniem ale również z niskimi kosztami za prowadzenie konta. Konto, które ma wysokie oprocentowanie jednak duże koszty za przelewy wy posiadanie karty płatniczej nie będzie opłacalne. Niestety banki często stosują taką zależność, dlatego aby wybrać konto odpowiadające naszym wymaganiom warto skorzystać z porównywarki kont, gdzie sami określamy parametry konta, które na s interesuje a internetowe narzędzie odnajduje oferty.

Konto oszczędnościowe od zawsze stanowi alternatywną drogę oszczędzania dla osób, które nie chcą zamrażać swoich oszczędności w długiej perspektywie na lokatach bankowych. Jest to forma inwestycji , która może nie gwarantuje wysokich zysków natomiast jest relatywnie bezpieczna i udostępnia depozytariuszom pełny dostęp do kapitału. W chwili obecnej na polskim rynku obserwujemy wysyp wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych. Wybór najlepszego może przyprawić o ból głowy.

Czym kierować się podczas wyboru depozytu? Większość z nas odpowie , że oprocentowaniem. I słusznie. Jest to bowiem jeden z najważniejszych aspektów jakie charakteryzują korzystny depozyt. Jednak nie jet to jedyny czynnik jaki powinien determinować nasz wybór. Zaletą kont oszczędnościowych jest możliwość dowolnej wypłaty środków, czego nie daje nam lokata bankowa. Warto jednak zwrócić uwagę na haczyki stosowane przez podmioty finansowe. W bankowych prospektach często spotkamy się z zapisem o bezpłatnej wypłacie środków. W przeważającej większości jest to jednak jednorazowa miesięczna wypłata. Każda kolejna kosztuje.

Najlepsze konto oszczędnościowe

Lista dobrze oprocentowanych depozytów jest długa. My postanowiliśmy wybrać trzy najkorzystniejsze. Na uwagę zasługuję Bank BNP Paribas, który na koncie Więcej Oszczędnościowe oferuje depozytariuszom 5,50 %. Kapitalizacja odsetek następuje w każdy dzień roboczy. Ponadto każdy klient może liczyć na bezpłatne przelewy z konta oszczędnościowego na konto ROR. Najlepsze konto bankowe w odniesieniu do października to również propozycja Banku ING. Otwarte  Konto Oszczędnościowe to oprocentowanie w skali 5,25%. Bank nie pobiera prowizji za przelewy bankowe z konta na inne konta zlokalizowane na platformie banku ING. Odsetki ze zdeponowanego kapitału naliczane są miesięcznie. Trzecie najlepsze konto oszczędnościowe to depozyt o nazwie CLICK w Toyota Banku. Oprocentowanie w skali 4,9% może dać wyższy zysk niż niejedna lokata oprocentowana na 6%.

Rachunek oszczędnościowy to miejsce, na które każdy może wpłacić swoje oszczędności bez ryzyka utraty odsetek. Ponadto ma dużo wyższe oprocentowanie niż standardowy ROR. Stanowi niejako pośrednik między kontem osobistym a lokata bankową. W większości banków wypłata środków z konta oszczędnościowego jest bezpłatna jedynie raz w miesiącu. Za kolejne należy niestety płacić. Co jest ważne w trakcie wybierania rachunku oszczędnościowego? Przede wszystkim oprocentowanie i  granica uzyskania wysokiego oprocentowania. Niestety wiele osób pomija tę kwestię. Istotna jest również sprawa wypłaty zgromadzonych odsetek. Standardowym rozwiązaniem jest przelew odsetek raz w miesiącu lub raz w kwartale. Ostatnim wskaźnikiem określającym opłacalność konta oszczędnościowego jest to w jaki sposób odbywa się wypłata środków, czy przelew jest darmowy a jak nie to ile kosztuje. Najlepsze konto oszczędnościowe to takie , które generuje dla nas najwyższe zyski. Biorąc pod rozwagę aktualne oferty na uwagę zasługuje rachunek oszczędzający w MultiBanku. Klient ma możliwość wpłaty i wypłaty środków w dowolnym momencie i w nieskrępowanej liczbie. Ów bank oferuje zysk na poziomie 4 % w skali roku. Dodatkowym atutem jest możliwość przelania środków na lokatę jednodniową. Całość dopełnia bezpieczna obsługa konta przez telefon i internet. Inną ciekawą alternatywą jest konto oszczędnościowe eMAX mBanku. Najważniejszą zaletą rachunku w tym banku jest wyjątkowo wysokie oprocentowanie, które sięga 5% w skali roku. Bank nie pobiera opłaty za prowadzenie konta i internetowe przelewy. Hasłem przewodnim oferty jest „Wpłacasz i wypłacasz, kiedy chcesz i ile chcesz, bez utraty odsetek”. Ranking na najlepsze konto oszczędnościowe zamyka konto hybrydowe w Toyota Bank, które oferuje 3 przelewy bez prowizji miesięcznie i zero opłat za prowadzenie rachunku.

Najlepsze konto oszczędnościowe jest doskonałą alternatywą dla wszystkich, którzy chcą pomnażać swój kapitał w sposób elastyczny i bezpieczny. Klient nie musi obawiać się o utratę cennych odsetek. Jest to cecha , która stawia najlepsze konto oszczędnościowe na bardzo wysokiej pozycji wśród narzędzi inwestycyjnych. Porównując konto oszczędnościowe do konta bankowego możemy stwierdzić, że rachunek oszczędzający jest zdecydowanie wyżej oprocentowany. Niestety owo oprocentowanie jest dużo niższe niż lokata bankowa. W każdej chwili możemy wypłacić pieniądze z konta oszczędnościowego. Powinniśmy jednak uważać , bowiem owa wypłata pozbawiona jest kosztów jedynie w kontekście jednorazowej wypłaty w miesiącu. Jesteś zainteresowany kontem oszczędnościowym? Dowiedz się na co warto zwracać szczególną uwagę. Najważniejszym parametrem jest to jakie jest oprocentowanie rachunku i co najważniejsze przy jakiej sumie wpłaconych pieniędzy można uzyskać takie oprocentowanie. Kolejnym wskaźnikiem jaki określa najlepsze konto oszczędnościowe jest termin wpływu odsetek ( miesięcznie czy kwartalnie). Nie bez znaczenia jest także to jak odbywa się wypłata środków, czy przelewy z konta są darmowe, jeśli nie to ile kosztują.

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji konta oszczędnościowego. Noble Bank • rachunek oszczędnościowy dla klientów sektora Private Banking • jedyny taki rachunek na polskim rynku • dostępny w PLN, EUR i USD • atrakcyjne oprocentowanie mBank • Wysokie oprocentowanie do 5,00% • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku • 0 zł za przelewy przez Internet • Wpłacasz i wypłacasz, kiedy chcesz i ile chcesz, bez utraty odsetek Citi Handlowy • oprocentowanie 3,20%, dodatkowo na koncie SuperOszczędnościowym 4,50% • bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta • pieniądze pracują od pierwszej złotówki • po oszczędności możesz sięgnąć w każdej chwili bez utraty odsetek

Banki oferują wiele kont bankowych, spośród, których niekiedy trudno jest zdecydować się na tę konkretną ofertę. Dla osób , które lubią oszczędzać oferowane są konta oszczędnościowe, na którym można również nieco zarobić. Jak więc wybrać najlepsze konto oszczędnościowe? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób noszących się z założeniem konta w banku. Najlepsze konto to więc wysokie oprocentowanie i niskie koszty prowadzenia konta. Co to są konta oszczędnościowe? Kona oszczędnościowe w zasadzie niczym nie równią się od zwykłych kont bankowych poza oprocentowaniem środków. Za pośrednictwem konta możemy dokonywać wszystkich czynności jakie wiążą się z posiadaniem konta. Jedyna różnica polega na tym, że na kontach oszczędnościowych na podstawie oprocentowania dopisywane są odsetki. Wysokość odsetek zależy więc od wysokości oprocentowania i sumy pieniędzy jakie widnieją na koncie w momencie kapitalizacji odsetek. Logiczne jest, że jeśli na koncie jest niska suma pieniędzy to odsetki będą znikome. Najlepsze konto oszczędnościowe a wybór oferty. Konta oszczędnościowe niekiedy porównywane są do lokatach, jednak nie da się na nich zarobić tyle co na depozycie. Aby wybrać najlepsza,a ofertę konta należy kierować się wysokim oprocentowaniem. W tym celu warto skorzystać z pomocy jaką jest ranking kont, klasyfikujący aktualnie dostępne oferty na rynku. Warto również pamiętać o tym, że jeśli bank oferuje wysokie oprocentowanie należy również dokładnie sprawdzi wszystkie koszty związane z prowadzeniem prowadzenia konta. Niekiedy banki oferują wysokie oprocentowanie które równa się z wysokimi cena za przelewy lub prowadzeniem konta. Takie chwyty marketingowe oferuje coraz więcej banków, dlatego należy dokładnie sprawdzać cenniki konkretnych ofert bankowych.

Konto oszczędnościowe jest niezwykle podobnym produktem do lokaty bankowej. Różnica tkwi jedynie w opłacalności i zasadach korzystania ze zdeponowanego kapitału. Dla wielu osób konto oszczędnościowe jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż lokata bankowa – może dlatego, ze pozwala na elastyczne dysponowanie środkami, które się tam znajdują. Zapraszamy do przeczytania poniższego materiału. Jeżeli w lokacie bankowej przeszkadza Ci fakt, że obliguje ona do braku naruszalności środków to powinieneś zastanowić się nad kontem bankowym. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy planują stale podbierać zgromadzone na owym koncie środki. Jest to niewątpliwie największa zaleta tego rodzaju produktów. Najlepsze konto oszczędnościowe jest produktem , które stanowi punkt między tradycyjnym kontem osobistym a lokatą bankową. Jest ono zdecydowanie wyżej oprocentowane od konta bankowego , jednak lokata bankowa jest pod tym względem zdecydowanie bardziej atrakcyjna. Mimo to zdecydowałeś się na konto oszczędnościowe? Poniżej przedstawiamy wskaźniki, które pomogą określić Ci jego opłacalność: – najważniejsze jest oprocentowanie. Ważne aby nie było one równe z poziomem inflacji – w takim przypadku nasz zarobek jest znikomy. Jednak mimo to nasze środki nie stracą na wartości. Najwyższe oprocentowanie dzisiaj wynosi 4,5%. – Ważna jest również częstotliwość kapitalizowania odsetek – czyli to kiedy dodatkowe środki trafią na nasz rachunek bankowy. – W jaki sposób bank dokonuje wypłaty zgromadzonych środków – czy przelew bankowy będzie zobowiązywał nas do prowizji czy jest całkowicie darmowy Są to najważniejsze parametry , które określają opłacalność naszego konta oszczędnościowego. Powinniśmy się nimi sugerować w momencie kiedy wybieramy najlepsze konto oszczędnościowe. Nie ma znaczenia to w jakim  banku mamy konto tradycyjne.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.