Jak zmienić konto bankowe?

05 lutego
16:40 2012
4
(1)

Nie jesteś zadowolony ze swojego osobistego konta bankowego? Wieloletni rachunek nie spełnia standardów , które dzisiaj stanowią normę i konieczność? Masz dosyć płatności za podstawowe funkcjonalności? Nic prostszego! Wystarczy, że podejmiesz kilka kroków na drodze do zmiany swojego rachunku. Dzisiaj podpowiadamy Państwu jak dokonać najlepszego wyboru konta bankowego.

Denerwują Cię wysokie opłaty na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym? Znalazłeś lepszą ofertę? Nie czekaj! Na rynku polskim funkcjonuje całe gros nowoczesnych i przede wszystkim darmowych rachunków bankowych. Dzisiaj to klient decyduje o całokształcie parametrów jakie powinny cechować jego wirtualny portfel. Bezpłatny i internetowy rachunek to dzisiaj nie przywilej a konieczność. Z dniem 1 stycznia 2010r. weszła w życie rekomendacja Związku Banków Polskich, która standaryzuje usługi bankowości i zbliża je do poziomu europejskiego. Co oznacza to w praktyce? Jest to tożsame ze zwiększoną konkurencyjnością na polu bankowym dzięki czemu klient ma szersze pole do popisu. Przepłacasz za swój ROR. Nie masz pojęcia jak zmieniać konto bankowe? Przede wszystkim powinieneś dokonać analizy wszystkich dostępnych na rynku możliwości. Możesz to zrobić za pomocą wyszukiwarek kont bankowych lub możesz posłużyć się rankingiem najlepszych ROR-ów. Po tym jak już uda Ci się wybrać najkorzystniejsze konto osobiste powinieneś udać się do oddziału swojego banku i złożyć wypowiedzenie. Następnie, czym prędzej należy otworzyć rachunek w wybranym przez siebie banku. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to osobista wizyta w placówce wybranego banku, zaś drugi to złożeniu wniosku on-line. Dzisiaj większość instytucji finansowych umożliwia swoim klientom internetową obsługę swojego konta.

Aktualnie banki oferują coraz to nowsze konta bankowe, wprowadzając nowe promocje, czy nawet rodzaje konto, po pewnym czasie zauważamy, że nasze konto założone kilka lat temu w porównaniu do teraźniejszych ofert nie jest na tyle atrakcyjne jakbyśmy tego chcieli. Jak zmienić konto bankowe? Takie pytanie coraz częściej i coraz więcej osób zadaje sobie każdego dnia, otóż musimy pamiętać, że zakładając konto nie jesteśmy związani z banki na resztę życia, po upływie okresu umowy może w każdej chwili zrezygnować z aktualnego rachunku i założyć nowy. Zmiana konta bankowe wcale nie jest taka trudna jak wielu z nas się wydaje, bowiem wystarczy udać się do najbliżej placówki naszego banku i tak dokonać wszelkich formalności. W zależności od banku możemy to załatwić od reki lub spędzić tak niestety trochę czasu, możemy się również przygotować na to, że konsultant banku w których aktualnie posiadamy kont za wszelką cenę będzie próbował przekonać nas do pozostania klientem banku, zauważmy, że takowa sytuację możemy wykorzystać bowiem możemy wówczas negocjować z bankiem warunki założenia nowego konta, być może uda nam się „ugrać” korzystnie tanie warunki prowadzenia konta. Jak zmienić konto przez internet?

Jeżeli założyliśmy konto w sieci i nosimy się z zamiarem rezygnacji z usług banku internetowego musimy się przegotować na nieco więcej formalności bowiem wszystko musi być załatwiane drogą pocztową. Banki internetowe nie posiadają przecież własnych oddziałów dlatego wszelkie formalności załatwiają z klientami pocztą, telefonicznie czy mailowo. Pamiętajmy również o tym aby dokładnie porównać oferty kont bankowych aktualnie znajdujących się na rynku z kontem z którego chcemy zrezygnować, jeżeli różnice w cenach nie są zbyt wysokie być może nie warto zmieniać banku ale negocjować z bankiem nowe warunki umowy czy założenia innego konta ale w tym samym banku.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.