Lokaty progresywne

25 stycznia
12:10 2012
0
(0)

Lokaty to dobry sposób na pomnażanie swoich pieniędzy. Jednak są dla tych, którzy nie liczą od razu na kokosy, przeznaczone są dla osób, które z cierpliwością potrafią czekać na zysk.

Istnieje wiele rodzajów lokat bankowych, a także wiele banków je oferuje. Trudno więc zdecydować się na konkretną propozycję. W celu wybrania najlepszej lokaty przede wszystkim należy zdecydować się na jej konkretny rodzaj.
Ostatnio najbardziej popularne są lokaty z dzienną kapitalizacja odsetek, dzięki nim klient nie musi dzielić się sowim zyskiem z państwem. Od odsetek bowiem nie jest odliczany podatek.

Z kolei lokata terminowa to jedna z najczęściej wybieranych lokat. Na jej przykładzie można by opisać całą strukturę lokat ponieważ cała filozofia w założeniu lokaty polega na wybraniu najlepszego oprocentowania, czasu po jakim chcemy wypłacić pierwsze odsetki i wpłaceniu na konto banku depozytu.

Z kolie lokaty progresywne, mimo że mniej reklamowane przez banki również są dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy. Poza tym portale finansowe raczej odradzają zakładania tego typu lokat ponieważ twierdzą, że rzeczywisty zysk oferowany przez banki jest tylko dla nielicznych. Jednak by móc stwierdzić czy lokaty progresywne są właśnie dla mnie należy znać jej definicję działa. Otóż jak sama nazwa wskazuje oprocentowanie na lokatach jest progresywne czyli wzrasta. Klient wpłacający pieniądze na lokaty progresywne początkowo ma mniejsze oprocentowanie, a w miarę tego ile czasu pieniądze leżą na depozycie, oprocentowanie rośnie. W pierwszym miesiącu oszczędzania lokaty progresywne są stałe dopiero w ostatnim miesiącu oszczędzania na przykład po 12 miesiącach oprocentowanie wzrośnie na przykład z 4 % do 13%. aby sprawdzić, które banki oferują aktualnie najlepsze lokaty należy przejrzeć odpowiedni ranking.

Lokaty bankowe dzielą się na wiele rodzai spośród których każdy może znaleźć coś dla siebie, wyróżniamy lokaty długoterminowe, krótkoterminowe jak również takie ze stałych lub zmiennych oprocentowaniem. Najlepszym przykładem lokaty ze zmiennym oprocentowaniem jest lokata progresywna, oferowany w zasadzie przez wszystkie banki, lokat rożni się od innych tym, że na początku inwestowania wysokość oprocentowania jest najniższa. Lokaty progresywne nie są najchętniej wybieranymi lokatami bowiem oprocentowanie z pewnością nie przyciąga inwestorów, na początku inwestowania jest najniższe zatem nie wyróżnia się w pozytywny sposób z pośród innych lokat. Niemniej jednak pozory nie powinny nas mylić bowiem lokaty progresywne są jedynymi z lokata na których możemy naprawdę nieźle zarobić, być może spowodowane jest to wprowadzeniem atrakcyjniejszych ofert przez banki, jednak zanim zdecydujemy się na rodzaj lokaty na jakim będziemy oszczędzać powinniśmy zwrócić znaczną uwagę na lokaty progresywne.

Lokaty progresywne a wybór najlepszej oferty. Lokaty progresywne na początku inwestowania mają niskie oprocentowanie jednak później oprocentowanie to systematycznie wzrasta by osiągnąć maksymalny wynik przy końcu oszczędzania. Samodzielne obliczenie odsetek może nam sprawić nieco trudności, dlatego nie warto się zbyt wysilać i skorzystać z pomocy jaką jest kalkulator lokat, obliczający odsetki wszystkich lokata bankowych. Wystarczy, że w odpowiednie miejsca kalkulatora wprowadzimy sumę jaką chcemy zainwestować i konkretne propozycje banków by za chwilę poznać wysokość odsetek na jakie możemy liczyć.

Jak widać lokaty progresywne mogą okazać się dobrym sposobem na zarobienie pieniędzy wszystko zależy od tego jaką bankową ofertę wybierzemy, z pozoru niezbyt atrakcyjna lokata po paru tygodniach oszczędzania może zamieci się w lokatę przynoszącą konkretne zyski.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
15 + 9 =


Centrumkredyt poleca