Bankomaty PKO BP bez prowizji

Bankomaty PKO BP bez prowizji
26 maja
08:31 2019
4.6
(98)

PKO BP – bankomaty bez prowizji

Spadek przychodów z prowizji bezgotówkowych, a ostatnio podatek bankowy zmusiły banki do poszukiwania oszczędności wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Jednym ze sposobów okazało się ograniczanie dostępu do bankomatów bez prowizji. Sprawdźmy, które bankomaty są bezpłatne dla klientów PKO BP.

Płać za granicą kartą do konta bez żadnej prowizji banku za przewalutowanie.

W podróż zabierz ze sobą kartę do Konta Jakże Osobistego.
dodane 2019.07.25

 

Bankomaty PKO BP w Polsce

Na koniec września 2015 roku w Polsce funkcjonowało 21 647 bankomatów, czyli o 516 więcej niż w II kwartale. Warto podkreślić, że Polacy chętnie korzystają z bankomatów, bo są nadal bardzo przywiązani do gotówki. W III kwartale zrealizowano w bankomatach na terenie naszego kraju 201,5 mln transakcji (o 6,4 mln więcej, niż w II kwartale) na łączną kwotę 93 mld zł. W tym czasie średnia pojedyncza transakcja wynosiła 462 zł (w II kwartale było to 436 zł), co oznacza, że wypłacamy coraz więcej z bankomatów – przykładowo na początku 2006 roku było to średnio 294 zł. Warto jeszcze dodać, że w III kwartale 2015 w rękach Polaków było 34,7 mln sztuk kart płatniczych, z czego 26,5 mln stanowiły karty debetowe, wydawane do kont osobistych.

Darmowe bankomaty w PKO BP

Jeszcze w połowie ubiegłego roku klienci największego polskiego banku mogli wypłacać pieniądze bez prowizji z bankomatów sieci Euronet. Obecnie dostępność do wszystkich bankomatów w kraju bez prowizji, a w niektórych przypadkach również za granicą, zależy tak naprawdę od tego, jakie konto osobiste posiadamy w PKO BP.

Jeśli zależy nam na darmowych bankomatach bez prowizji nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie, powinniśmy wybrać PKO Konto bez Granic. Płacąc miesięcznie 17,90 za prowadzenie rachunku, otrzymujemy za darmo wszystkie inne usługi związane z rachunkiem. Oprócz darmowych bankomatów, możemy także bezpłatnie wypłacać gotówkę w ramach Visa Cashback.

Darmowe bankomaty bez prowizji otrzymamy również do dyspozycji, korzystając z Superkonta Oszczędnego (koszt miesięczny to 6,90 zł), ale w tym przypadku nie zapłacimy za wypłacanie gotówki w kraju, natomiast poniesiemy koszty, przebywając za granicą. Podobne warunki znajdziemy także w przypadku PKO Konta Pogodnego, dedykowanego klientom powyżej 60 roku życia z opłatą miesięczną 5,90 zł.

Bank PKO BP nie zapomniał jednak także o młodszych klientach. Studenci lub absolwenci uczelni wyższych, którzy nie przekroczyli 26 roku życia, mogą otworzyć PKO Konto dla Młodych i korzystać z darmowych bankomatów w Polsce i na świecie, nie płacąc nic za prowadzenie konta.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.6 / 5. Liczba głosów: 98

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
21 × 1 =


Centrumkredyt poleca