Konto dla dziecka

26 listopada
21:44 2012
4.5
(2)

Wiadomo , że dla każdego rodzica najważniejsze jest dziecko. To ono jest sensem życia . Dlatego staramy się w jak najlepszy sposób wychować nasze dzieci. Jednak nie powinniśmy skupiać się jedynie na tym co otrzymujemy od szkoły.

To jest bowiem niewystarczające dla coraz bardziej wymagających dzieci. Ranking kont bankowych oraz procent składany  prawdę nam powie. Szkoły bankrutują, biją się o uczniów czy studentów. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że panuje niż demograficzny. Ma on niestety bardzo duży wpływ na nasze życie a raczej na sytuację gospodarczą kraju. Dodatkowo potęguje to fakt taki, że osoby pracujące, młodzi ludzie po studiach rzadko kiedy mogą liczyć na zatrudnienie a tym bardziej na zatrudnienie w ramach umowy o pracę. A to ma destrukcyjny wpływ na nasze emerytury , które są coraz bardziej odległą perspektywą.

Ze względu na coraz mniejszą ilość dzieci powinniśmy przynajmniej starać się jak najlepiej wykształcić te, które mamy. Dlatego szkolnictwo polskie powinno przejść ogromne modyfikacje. Mimo to niestety nie zanosi się a to. Dlatego powinniśmy samodzielnie zadbać o rozwój naszej pociechy w pewnych kwestiach. Podupada przede wszystkim edukacja w aspekcie finansów.

Młodzi ludzie nie mają pojęcia jak zarządzać swoimi pieniędzmi. Wydaje im się , że pieniądze są po to aby je wydawać. A nie do końca jest. Okazuje się bowiem, że są one po to aby służyły nam zarówno w codziennym życiu oraz w planowaniu budżetu na kolejne miesiące czy lata. Niestety większość z nas traktuje je jako doraźną pomoc w codziennej egzystencji. Najlepszym sposobem na to, aby nauczyć nasze dzieci samodzielności w gospodarowaniu środkami jest konto dla dziecka. Jest to dosyć nowa metoda jednak bardzo skuteczna. Edukuje w zakresie zarówno postępowania z bankami oraz w sferze związanej z planowaniem wydatków tak aby starczyło nam do końca miesiąca.

Nauka oszczędzania wpajana od najmłodszych lat to jeden z podstawowych trendów w krajach wysoko rozwiniętych pod względem zarządzania swoimi finansami. Nic nie stoi na przeszkodzie aby uczyć najmłodszych Polaków racjonalnym gospodarowaniem swoimi oszczędnościami. Punktem startowym w takim procesie powinno być bankowe konto dla dziecka, które da przedsmak dorosłego życia.

Najpopularniejszą ofertą konta osobistego jakim jest konto dla dziecka jest ta z pierwszego internetowego banku w Polsce – mBanku. Wraz z usługa izzyKONTO jesteśmy w stanie otrzymać „Dorosłe konto dla najmłodszych klientów”. Otwarcie rachunku bankowego dla naszego dziecka jest punktem startowym do dorosłego życia. Dzięki takiemu zagraniu możemy uczyć podstawowych zasad finansów, obsługi bankomatów, zasady wykonywania przelewów oraz perspektyw z oszczędzania, którymi są zarobione pieniądze. Aby otworzyć izzyKONTO wystarczy wejść na stronę internetową mbanku i bez wychodzenia z domu poprzez dostarczenie umowy przez klienta podpisać i cieszyć się w pełni z zalet jakie daje nam taka usługa. A jest ich wiele, najważniejszym czynnikiem jest całkowity brak opłat za założenie oraz prowadzenie konta.

Do operacji wykonywanych na koncie takie jak przelewy zewnętrzne czy wewnętrzne za pośrednictwem internetu bądź telefonu również nie dopłacamy ani złotówki. Do tego dochodzą bezpłatne wypłaty z kilku tysięcy bankomatów typu BZ BWK, Cash4You, eCard, Euronet w kraju jak i za granicą. Aby zachęcić do oszczędzania i lokowania pieniędzy małoletniego klienta oprocentowanie oszczędności na izzy koncie wynosi 0,70%.

Posiadane oszczędności możemy wykorzystywać do zakupów za pośrednictwem karty płatniczej, która również jest wydawana za darmo i nie podlega jakiejkolwiek opłacie przed ukończeniem 18 roku życia. Pamiętajmy jednak, że jest to umowa bankowa i aby otworzyć takie konto należy posiadać zgodę jednego z rodziców bądź opiekunów.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.