Korzyści płynące z wykupienia ubezpieczenia na narty

Korzyści płynące z wykupienia ubezpieczenia na narty
15 października
20:10 2019
4.8
(12)

Wykupienie polisy narciarskiej jest skuteczną formą ubezpieczenia nart i całego osprzętu od kradzieży, zniszczenia czy nawet zgubienia. Ochrona sprzętu pozwoli na zmniejszenie ryzyka poniesienia mniejszych lub większych strat finansowych.

Sprzęt narciarski jest niemałą inwestycją, dlatego jeszcze przed planowanym wyjazdem w góry warto zadbać o ubezpieczenie swojego bagażu na wszelki wypadek.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie na narty?

Podczas wybierania ubezpieczenia turystycznego warto zadbać o właściwe zabezpieczenie nie tylko siebie i bliskim, ale też posiadanego sprzętu sportowego. Ubezpieczony osprzęt narciarski będzie objęty ochroną na wypadek jego uszkodzenia z jakiegoś powodu, kradzieży czy zniknięcia nawet w przypadku braku bezpośredniego nadzoru nad nim. Jeśli dojdzie do kradzieży nart z przechowywali czy z indywidualnego i zamkniętego pomieszczenia bagażowego na dworcu/w miejscu zakwaterowania, można liczyć na uzyskanie odszkodowania za poniesioną stratę. To samo dotyczy sprzętu sportowego powierzonego przewoźnikowi. Bardzo ważne jest to, aby zawsze brać pokwitowanie i dokument przewozowy. Odszkodowanie zostanie wypłacone w wyniku utraty/zniszczenia sprzętu narciarskiego na skutek nieszczęśliwego wypadku, działania żywiołu, wypadku środka komunikacji, zachorowania, kradzieży i rozboju. Ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy lub zwróci w całości pieniądze za zniszczony/skradziony sprzęt.

Jakie zdarzenia obejmuje/nie obejmuje polisa sprzętu narciarskiego?

Polisa sprzętu narciarskiego jest zabezpieczeniem przed poniesieniem strat materialnych na skutek jego utraty/zniszczenia/uszkodzenia. Na wypłatę odszkodowania można liczyć, jeśli doszło do którejś z wymieniony sytuacji wskutek zdarzenia losowego, działań akcji ratowniczej (zdarzenie losowe), wypadku komunikacyjnego, kradzieży z włamaniem, nieszczęśliwego wypadku/zachorowania (brak możliwości sprawowania opieki nad sprzętem narciarskim), zaginięcia nart powierzonych przewoźnikowi, nieszczęśliwego wypadku podczas uprawiania sportu.

Niektóre zdarzenia nie podlegają ochronie ubezpieczenia sprzętu sportowego. Odszkodowanie może nie zostać wypłacone, jeśli dojdzie do zdarzenia spowodowanego umyślnie przez Ubezpieczonego/osobę z jego gospodarstwa domowego, uprawianiem sportu w miejscach niedozwolonych, używaniem sprzętu niezgodnie z jego przeznaczeniem. Zdarzenia dotyczące pozostawiania sprzętu bez opieki i wynikające z jego zwykłego zużycia również nie podlegają ochronie ubezpieczenia. Należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Wszystkie zdarzenia niewymienione w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) dotyczące sprzętu sportowego mogą nie podlegać ochronie ubezpieczenia.

Artykuł napisany przy współpracy z: www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.8 / 5. Liczba głosów: 12

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
20 ⁄ 10 =


Centrumkredyt poleca