Pożyczka a kredyt hipoteczny? Poznaj różnice

Pożyczka a kredyt hipoteczny? Poznaj różnice
02 października
19:39 2019
4.7
(3)

Wiele w ostatnim czasie słyszy się odnośnie hipoteki. Otóż jest to wierzytelność , którą możemy dać pod zastaw naszego kredytu. Taka forma zadłużenia nazywa się oficjalnie kredytem hipotecznym.

Wiele osób dzisiaj korzysta z takiej alternatywy. Kredyty hipoteczne pozwalają obniżyć koszty związane z naszym zadłużeniem bankowym.

Oprócz kredytów hipotecznych, istnieje wiele innych ofert, które również zasługują na to aby o nich wspomnieć. Przykładem mogą być pożyczki hipoteczne. Termin bardzo zbliżony do tego o którym wspomnieliśmy powyżej. Mimo to nie oznacza to , że są to analogiczne produkty. Już po samym nazewnictwie możemy zorientować się, że nie jest to to samo.

Kredyt hipoteczny a pożyczki hipoteczne dzieli horrendalna różnica.

Z punktu widzenia potencjalnego klienta pożyczki hipoteczne są jednak zdecydowanie bardziej korzystne. Co jest tego przyczyną? Otóż okazuje się, że pożyczki hipoteczne nie wymagają od konsumenta tego co niestety wymaga kredyt hipoteczny. Chodzi o deklarowanie celu. Kredyty hipoteczne z góry przeznaczone są na zakup mieszkania. Z pożyczkami hipotecznymi nie ka takiego problemu. Otóż okazuje się , że klient sam decyduje o tym na co wyda pieniądze w ramach owej pożyczki. Cała reszta : procedury, kwota potencjalna czy też termin spłaty są analogiczne do kredytu hipotecznego. Nie ma się więc co dziwić , że klienci zdecydowanie wolą zadłużać się w imię pożyczki.

Niestety wiedza naszych konsumentów jest dzisiaj na tyle ograniczona , że nie wiedzą oni o istnieniu takiego produktu jak pożyczki hipoteczne. Banki powinny zdecydowanie częściej promować ten produkt. Dla nich to bowiem też jest zarobek. Przypomnijmy , że pożyczka hipoteczna opiewa na znacznie wyższe kwoty niż tradycyjny kredyt gotówkowy.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.7 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
28 − 11 =


Centrumkredyt poleca