Spread walutowy pomocny w podjęciu decyzji co do kredytu

Spread walutowy pomocny w podjęciu decyzji co do kredytu
01 listopada
13:03 2013
0
(0)

Rynek finansowy jest coraz bogatszy w oferty, coraz więcej pojawia się interesujących propozycji, coraz więcej też mamy dylematów jaką ofertę najlepiej wybrać – najlepiej dla nas, najlepszą i najkorzystniejszą. Szczególnie jeżeli chodzi o rynek mieszkaniowy i rynek kredytów mieszkaniowych. Między innymi dlatego, że na tym ostatnim rządzi niestety spread walutowy oraz wahania kursowe.

Możemy więc na przykład sami spróbować poszukać jak najkorzystniejszej dla siebie propozycji: przejrzeć rankingi, dokonać porównań poszczególnych ofert bankowych czy też najlepszych produktów i usług. Możemy posłużyć się kalkulatorami w celu wyliczenia jak najkorzystniejszej dla siebie oferty. Tylko, że zabierze nam to mnóstwo czasu, a i tak nie będziemy mieli pewności czy wybierzemy tę najkorzystniejszą dla siebie w danej sytuacji. Poza tym gdy źle wybierzemy możemy mieć na przykład kłopoty ze spłatą kredytu właśnie poprzez wysoki spread walutowy oraz zmienność kursu. Dlatego może jednak zdać się na wiedzę doradcy finansowego, który mając do dyspozycji kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt ofert potrafi dostosować ją do naszych możliwości i sytuacji w jakiej aktualnie się znajdujemy. Doradca dysponuje wiedzą, odpowiednią informacją oraz profesjonalizmem, a przynajmniej takie walory powinien posiadać.

Wiele firm doradztwa finansowego jest profesjonalnych w swych działaniach, chociaż tak jak w każdej branży mogą zdarzyć się niechlubne wyjątki. Mimo to jednak w firmie doradczej znajdziemy fachową pomoc. Jeszcze do niedawna doradztwo finansowe najczęściej kojarzone było z doradztwem kredytowym i początkowo tak było. Doradca pomagał klientowi wybrać jak  najkorzystniejszy kredyt, na najbardziej korzystnych warunkach i zasadach na jakich będzie opierała się późniejsza spłata zaciągniętego kredytu. Klient miał więc jakąś pewność, że kłopoty ze spłatą kredytu go ominie. Poza tym skorzystanie z takiej usługi pozwalało klientowi w jednym miejscu załatwić sprawę najlepszego dla siebie kredytu, nie biegając od banku do banku i sprawdzając ich oferty. Z drugiej jednak strony doradca bankowy będzie doradzał w interesie swojego banku. Najlepiej więc zasięgnąć opinii w firmach doradztwa finansowego. Poza tym rynek finansowy stale się rozwija, a wraz z nim zakres funkcjonowania firm doradztwa finansowego.

Teraz pomoc w firmie doradczej możemy znaleźć, jeżeli chcemy inwestować w funduszach inwestycyjnych, a nie mamy jeszcze wystarczającej wiedzy na ten temat. Mogą to także być inne inwestycje finansowe oraz sposoby oszczędzania na przyszłość – na przykład fundusze emerytalne.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
18 ⁄ 6 =


Centrumkredyt poleca