Zwroty przy wcześniejszej spłacie kredytu konsumenckiego

Zwroty przy wcześniejszej spłacie kredytu konsumenckiego
04 września
16:04 2016
0
(0)

Udało ci się spłacić wcześniej kredyt? Świetnie! Pamiętaj, że bank może ci zwrócić więcej niż tylko pobrane z góry odsetki czy też składkę ubezpieczeniową. Nie daj się oszukać i sprawdź, co ci się należy.

Kredyt konsumencki to jedna z najczęściej wybieranych przez nas form finansowania zakupu takich produktów jak pralka czy lodówka. Zobowiązanie często udaje nam się spłacić przed terminem, co pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy.

W tej sytuacji bank, z mocy prawa, jest zobowiązany do zwrotu kredytobiorcy pobranych z góry odsetek i składek ubezpieczeniowych. Jednak to nie wszystko, co możemy uzyskać. „Według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Rzecznika Finansowego bank powinien proporcjonalnie zwrócić kredytobiorcy inne opłaty, takie jak np. prowizje” – mówi serwisowi infoWire.pl Michał Krajkowski, główny analityk firmy Notus Doradcy Finansowi. Oczywiście powyższe stanowisko, korzystne dla konsumentów, jest dosyć kontrowersyjne.

Pamiętajmy również, że wbrew pozorom wysokość niektórych zwracanych opłat, np. składki ubezpieczeniowej, nie musi być proporcjonalna do okresu spłaty, choć od niego zależy.

autor: InfoWire

Przeczytaj także: Ile kosztuje wcześniejsza spłata kredytu?

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
28 − 21 =


Centrumkredyt poleca