Skorzystaj z usług doradcy

29 marca
10:42 2010
4
(1)

Rynek finansowy jest coraz bogatszy, coraz więcej pojawia się interesujących ofert, coraz więcej też mamy dylematów jaką ofertę najlepiej wybrać. Czy korzystniejsza będzie na przykład oferta kredytu mbanku, czy może najkorzystniejszy kredyt znajdziemy w banku gospodarki żywnościowej?

Czy lepsze karty kredytowe wydają w banku ochrony środowiska czy pko bp? Podobne pytania można mnożyć i naprawdę trudno znaleźć na nie tę właściwą odpowiedź. Oczywiście możemy sami próbować poszukać jak najkorzystniejszej dla siebie oferty. przejrzeć rankingi, dokonać porównać poszczególnych propozycji bankowych czy też najlepszych funduszy. Możemy posłużyć się kalkulatorami w celu wyliczenia jak najlepszej dla siebie oferty. Tylko, że zabierze nam to mnóstwo czasu, a i tak nie będziemy mieli pewności czy wybierzemy tę najkorzystniejszą dla siebie w danej sytuacji. Dlatego może jednak zdać się na wiedzę doradcy finansowego, który mając kilkadziesiąt ofert, na na przykład najkorzystniejszy kredyt, potrafi dostosować ofertę do naszych możliwości i sytuacji w jakiej aktualnie się znajdujemy. Doradca dysponuje wiedzą, odpowiednią informacją oraz profesjonalizmem w tym ostatnim przypadku zdarza się, że bywa inaczej, a przynajmniej takie walory powinien posiadać.

Z pewnością wiele firm doradztwa finansowego są profesjonalne w swych działaniach, chociaż tak jak w każdej branży mogą zdarzyć się niechlubne wyjątki. Generalnie jednak w firmie doradczej znajdziemy fachową pomoc. Jeszcze do niedawna doradztwo finansowe najczęściej kojarzone było z doradztwem kredytowym i początkowo tak było. Doradca pomagał klientowi wybrać jak  najkorzystniejszy kredyt, na najbardziej korzystnych warunkach i zasadach na jakich będzie opierała się późniejsza spłata zaciągniętego kredytu. Skorzystanie z takiej usługi pozwalało klientowi w jednym miejscu załatwić sprawę najlepszego dla siebie kredytu, nie biegając od banku do banku i sprawdzając ich oferty. Ale rynek finansowy stale się rozwija, a wraz z nim zakres funkcjonowania firm doradztwa finansowego. Teraz pomoc w firmie doradczej możemy znaleźć, jeżeli chcemy inwestować w funduszach inwestycyjnych, a nie mamy jeszcze wystarczającej wiedzy na ten temat. Mogą to także być inne inwestycje finansowe oraz sposoby oszczędzania na przyszłość – na przykład fundusze emerytalne.

Jeżeli nie potrafimy sami wybrać dla siebie najkorzystniejszej oferty, a powiedzmy sobie szczerze nie jest to sprawą łatwą, to rzeczywiście najlepiej skorzystać z doświadczenia oraz wiedzy doradcy finansowego.

Niestety przyszło nam żyć w dość niepewnych czasach, kiedy na rynku finansowym tak wiele się dzieje niekorzystnych rzeczy. Kryzys jeszcze nas nie opuścił i nadal nie jesteśmy pewni naszej przyszłości. Jak ją sobie i naszym rodzinom zapewnić? Jak powinniśmy inwestować i jak oszczędzać, aby nie stracić oraz zapewnić sobie i swoim bliskim godziwą przyszłość? Jeżeli sami nie potrafimy sobie na te pytania odpowiedzieć, to poradźmy się fachowców z firm doradztwa finansowego.

Rynek bankowy, rynek funduszy, rynek finansowy. Klientowi, który dopiero wchodzi na te rynki bardzo trudno jest poruszać się po tym gruncie. Dlatego najlepiej jak na początek skorzysta z wiedzy finansowych doradców. Takich firm doradztwa finansowego na rynku jest coraz więcej, żeby tylko wymienić Comperię jedną z najlepszych na tym rynku.

Jeszcze do niedawna z doradztwem finansowym najczęściej kojarzono doradców kredytowych. Konkretnie chodziło, aby niezdecydowanemu, czy niezorientowanemu kredytobiorcy przedstawić pakiet informacji o kredycie i podpowiedzieć jaka oferta będzie w jego sytuacji najkorzystniejsza. Po co klient miałby biegać po bankach i zbierać informacje o takim czy innym kredycie, skoro firmy doradztwa finansowego dysponują plikami przygotowanych informacji o takim czy innym produkcie bankowym. Korzystając z tych informacji klient oszczędzał czas i pieniądze i miał pewność, że otrzyma uczciwą i dobrą informację.

Tymczasem firmy doradztwa finansowego znacznie rozszerzyły swoją działalność, chociażby o doradztwo w dziedzinie funduszy inwestycyjnych, innych inwestycji finansowych oraz oszczędzania na przyszłość. Z porad i opinii doradców finansowych korzystają też inwestorzy giełdowi. Giełda oraz fundusze inwestycyjne nie są łatwym przeciwnikiem dla inwestorów. Aby móc inwestować na tych rynkach trzeba mieć określona wiedzę. To nie jest tak, że jak ma się kasę  to kupuje się jakieś akcje, inwestuje w jakiś fundusz i spokojnie czeka na szeleszczącą nagrodę. Wybrać określony fundusz czy postawić na akcje dobrej spółki to nie bułka z masłem i inwestorzy giełdowi i inwestujący w fundusze doskonale o tym wiedzą. Trzeba mieć po prostu wiedzę, a jeżeli jej się nie ma, to najlepiej skorzystać z wiedzy innych. W tym przypadku z wiedzy doradców finansowych. Oni są na bieżąco z tymi problemami i z pewnością pomogą inwestorom.

No różnie z tym bywa, nigdy nie ma 100 procentowej pewności, że inwestycja wypali. Ale rzeczywiście doradca  w jakiś sposób ukierunkuje działania  inwestora, nie da mu tej pewności. Inwestorzy inwestujący w funduszach inwestycyjnych oraz inwestorzy giełdowi, powinni też z dużą rezerwą podchodzić do kursów organizowanych przez firmy maklerskie. Zapewnienia tych firm, że po kilku dniach takich spotkań inwestor posiądzie juz całą wiedzę na temat inwestowania to bujda na resorach. Poza tym najlepiej inwestować niewielkie kwoty w kilka inwestycji.

Nie ulega wątpliwości, że doradztwo finansowe cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów, przeróżnych firm, a także banków. Najważniejszą zaletą takich firm jest fakt skupienia w jednym miejscu tak wielu ofert. Zapotrzebowanie więc na tego typu usługi rośnie, nic więc dziwnego, że coraz więcej jest tego rodzaju firm. Konkurencja więc rośnie i w końcu na rynku pozostaną tylko takie firmy doradcze, które oferują najlepsze pakiety usług, potrafią zainteresować klienta swoja ofertą, mają z nim jak najlepszy kontakt, mają po prostu papiery na prowadzenie takiego biznesu.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.