Analitycy finansowi z zasady się nie mylą

Analitycy finansowi z zasady się nie mylą
08 maja
18:33 2019
0
(0)

Jak odnosić się do firm doradztwa finansowego? Kto nam zapewni, że się nie mylą?

Rynek finansowy jest rynkiem dość skomplikowanym i nie do końca dla wszystkich przejrzystym. Dlatego tak trudno poruszać się po tym gruncie osobom niezorientowanym, nie posiadającym określonej wiedzy. Mimo to niemal wszyscy jesteśmy w jakiś, mniej lub bardzie zaawansowany sposób, uwikłani w sprawy finansowe i niestety często nie potrafimy sobie z tym wszystkim poradzić.

Na przykład nie mamy pojęcia jakie będzie dla nas najkorzystniejsze ubezpieczenie i jaki będzie najlepszy kredyt hipoteczny.

Czy w takich przypadkach wystarczy nam porównywarka ubezpieczeń oraz porównywarka kredytów hipotecznych. Czy wystarczą nam takie zestawienia, aby dobrać dla siebie jak najkorzystniejsze rozwiązanie, jak najlepsza ofertę, czy też musimy szukać pomocy w firmach doradztwa finansowego? Czy może jednak lepiej kierować się analizami i prognozami naszych ekspertów finansowych?

Na przykład z informacji prasowych, jakie swego czasu zostały przekazane do publicznej wiadomości wynika, że w wielu przypadkach nie sprawdziły się prognozy naszych analityków finansowych. Wiadomo jakimi w ostatnim czasie prawami rządził się i nadal rządzi rynek finansowy, jakie były i są warunki i uwarunkowania oraz jak był i jest ten rynek niestabilny. Ale czy to usprawiedliwia fachowców od branży finansowej? Przecież z ich porad, z ich analiz i opinii korzystało i korzysta wielu naszych inwestorów i przedsiębiorców. Co by się stało z naszym rynkiem finansowym, gdybyśmy bezgranicznie zaufali naszym analitykom finansowym? Prawdopodobnie nastąpiłby wielki krach gospodarczy. Dobrze się jednak stało, że inwestorzy są bardziej ostrożni w swych inwestycjach, a przedsiębiorcy nie pakują się w niepewne interesy. Jak więc w takiej sytuacji odnieść się do firm doradztwa finansowego? Kto nam zapewni, że się nie mylą? Przecież nie doradzają tylko na rynku kredytów, ale także na rynku ubezpieczeniowym, emerytalnym, rynku funduszy inwestycyjnych oraz giełdy.Oczywiście można założyć, że tak zwani specjaliści finansowi, analitycy i eksperci najczęściej mylą się. Ale z takim nastawieniem nie mamy co szukać w tym biznesie. Z doradztwem finansowym rzeczywiście jest różnie, ponieważ różne są firmy, różni ludzie i różni doradcy.

Nie można z góry zakładać, że analitycy finansowi z zasady się mylą. Z pewnością także nie można bezkrytycznie wierzyć tylko jednemu źródłu. Przy podejmowaniu decyzji finansowo-inwestycyjnych powinno się zasięgać informacji w kilku źródłach, ważna jest także porównywarka finansowa, porównywarka ubezpieczeń, funduszy inwestycyjnych, a także wspomniana już porównywarka kredytów hipotecznych. Potrzebne są też nam analizy, zestawienia, rankingi i prognozy.

 

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
19 + 10 =


Centrumkredyt poleca