Ranking banków

Ranking banków
08 października
13:09 2014
4
(1)

Konkurencja w branży bankowej z roku na rok się wyostrza. Na rynek wchodzą nowi gracze, którzy są w pełni zdeterminowani do walki o klienta.

Tym sposobem, co chwilę słyszymy o kolejnych promocjach i obniżkach cen. Teoretycznie możemy dzisiaj wziąć kredyt praktycznie bez kosztów dodatkowych. Tak wynika z reklam instytucji finansujących. Jak sytuacja wygląda w praktyce?

Praktyka jak wiadomo w znacznym stopniu różni się od teorii. tak też jest i w tym przypadku. Niestety bardzo wielu konsumentów daje się na nabrać na bankowe sztuczki. “0% marży i 0% prowizji, bez wkładu własnego” , coraz częściej możemy usłyszeć takie, dumnie brzmiące hasła. Powtarzają je jak mantrę w reklamach gwiazdy telewizyjne. Sytuacja diametralnie się zmienia kiedy wchodzimy do banku i rozmawiamy z przedstawicielem. Nagle okazuje się, że koszty około kredytowe wyniosą nas dwa razy tyle, niż przewidywały wstępne obliczenia. Niektórzy konsumenci, zanim podejmą się trudu kalkulacji wysyłają do banku wniosek kredytowy. Nie jest tajemnicą (przynajmniej dla większości populacji), że ów wniosek także podlega opłacie. W niektórych bankach sięga ona nawet 1500 PLN. I oczywiście jest bezzwrotna w sytuacji kiedy bank odrzuci nasz postulat. w interesie każdego potencjalnego kredytobiorcy jest posiadanie wiedzy z zakresu procedur bankowych oraz prawa bankowego. Bez minimalnych kompetencji w tej materii możemy być pewni, że bank zrobi wszystko aby zwielokrotnić ratę naszego kredytu. Zrobi to w taki sposób, że większość z nas nawet tego nie zauważy. Co zrobić aby nie dać wpuścić się w maliny?

Ranking banków

Niezwykle pomocnym narzędziem w kwestii rozeznania się w ofertach jest zestawienie zwane ranking banków. Jest to bardzo popularny instrument, przygotowywany przez porównywarki finansowe w celu rozjaśnienia i wyselekcjonowania najlepszych ofert bankowych. Każdy osoba, która zamierza związać się z bankiem musi mieć świadomość stanu w jakim znajduje się rynek kredytowy. Jeżeli nie stać nas na fachowe porady niezależnych doradców to warto zainteresować się rankingiem, który obiektywnie ukazuje cała prawdę o wadach i zaletach wybranego przez nas kredytu. Da nam to szansę zmiany decyzji.

Banki można oceniać na podstawie przeróżnych kryteriów. Jak się okazuje nie tylko najlepsze instytucje finansowe, cieszące się najwyższą renomą znajdują się w bankowych rankingach. Mimo to takich zestawień jest najwięcej. Według nas należałoby zwrócić szczególną uwagę na ranking banków, który pozycjonuje najgorsze instytucje finansowe. Wybór określonej instytucji finansowej nie jest łatwy. No chyba, że ktoś planuje zmieniać  swojego operatora bankowego minimum raz w roku. Jeżeli planujemy związać się z bankiem na dłużej to musimy pamiętać o tym, że bardzo ważny jest pierwszy dobry wybór.

Czego powinniśmy unikać?

Przede wszystkim wysokich kosztów. Co innego oczywiście jeżeli nie musimy liczyć się z pieniędzmi, na naszym koncie występuje pensja , która mogłaby wykarmić cały trzeci świat. Wtedy warto zainwestować w bank, który będzie  w 100% odpowiadał naszym potrzebom pod względem jakościowym. Nie musimy się w takiej sytuacji martwić o dodatkowe koszty, ponieważ przedstawiciele bankowi zadbają o nas w należyty sposób. Nie w porządku są jednak banki, które nie świadczą wygórowanych usług a żądają sobie za to wiele cennych złotówek. Nie bez znaczenia jest również jakość obsługi klienta. Każdy człowiek powinien być bowiem traktowany z należytym szacunkiem, a to że osoba siedząca na stanowisku przedstawiciela tego nie rozumie to powinna być z tej funkcji jak najszybciej usunięta. W bankach często zdarza się nieprofesjonalna i niepoinformowana obsługa, której ton głosu i brak wiedzy pozostawia wiele do życzenia. Jak się jednak okazuje istnieją również takie instytucje finansowe, które w ogóle nie prowadzą osobistej obsługi. Należy do nich m.in. mm.in. Jest  to całkowicie wirtualna placówka, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów.

W dzisiejszych czasach osoby, która nie miała styczności z żadnym produktem bankowym należy szukać ze świeczką w reku. Ludzie masowo pobierają wszelkiego typu pożyczki, czy zakładają lokaty. Najczęściej wybieramy bank, który cieszy się dużym powodzeniem, jak również ma najlepsze reklamy. W końcu dobra reklama to już połowa sukcesu. Jak więc wybrać bank, któremu powierzyć swoje pieniądze i zaufanie?

Być może warto kierować się internetowymi rankingami. Sporządzane są one przez portale finansowe, które robią zestawienia najlepszych banków pod względem ich produktów, jak i rzetelności w obsłudze. Ranking banków robimy jest nie tylko przez specjalistów jak i przez czytelników strony. Można oddawać swoje głosy od jego do dziesięciu i tym samy oceniać dany bank. Najczęściej zagłosować można dopiero po zalogowaniu i tylko raz. Takim sposobem mamy pewność, że ranking banków nie jet sztucznie nakręcany. Warto również skorzystać z opinii niezależnych ludzi znalezionych na internetowych forach. Istnieje wiele storn tematycznych na których możemy zarówno znaleźć opinie jak i samemu udzielić odwiedzi. Jeśli nie jesteśmy zadowoleniu z usług danego banku, możemy przestrzec przed nim innych i opisać swoją sytuacje właśnie na forum. Na stornach internetowych poświęconych ocena banków, znajdują się również rankingi ich produktów bankowych.

Do wyboru mamy ranking lokat, kont osobistych, firmowych czy też kredytów hipoteczny lub samochodowych. Jak widać w dzisiejszym świecie nie trudno jest odróżnić rzetelny bank od tego, który liczy jedynie na nieuczciwy zysk. Nic nie da się ukryć, niezadowolony klient z pewnością podzieli się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem internetu. Między innymi dlatego banki zwracają szczególną uwagę na dobrą i miłą obsługę ponieważ, dobry pijar czy niezadowolonym kliencie może nie wystarczyć.

Brak konta bankowego wydaje się dzisiaj niedorzecznym pomysłem na łamanie aktualnego systemu. Może bowiem sprowokować więcej problemów niż korzyści. W ramach rozwijającego się sektora usług bankowych postanowiliśmy sporządzić wyselekcjonowany ranking banków. Rozwój bankowości w naszym kraju przybiera na szybkości. Codziennie obserwujemy reklamy nowych instytucji finansowych i produktów bankowych. W ostatnim kwartale bardzo intensywnie na swoją reputacje pracuje Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski oraz PKO BP. Bank Zachodni WBK to uniwersalny bank komercyjny, oferujący swoim klientom nowoczesne rozwiązania w zakresie obsługi elektronicznej, telefonicznej i kart płatniczych. Bankowość internetowa BZWBK24 Internet to między innymi Alerty24, powiadomienia otrzymywane smsem lub mailem. BZ WBK jako pierwszy na polskim rynku zainicjował w ruch karty chipowe. Są one be zwątpienia znacznie bezpieczniejsze niż oferowane usługi w postaci kart na podpis. ING Bank Śląski swoje początki na naszym rynku posiada w roku 1989 w Katowicach. ING ma w swojej ofercie cale spektrum dostępnych na polskim rynku produktów sprofilowanych dla klientów indywidualnych, firmowych oraz grupowych. W swojej ofercie posiada do dyspozycji tzw. Personal Banking oraz Private Banking, który przeznaczony jest dla zamożnych konsumentów chcących inwestować swoje oszczędności za pośrednictwem wyszkolonych doradców finansowych.

Ostatnim z sondowanych przez nas banków jest PKO BP. Jest dzisiaj największym bankiem jaki funkcjonuje w naszym kraju. Instytucja finansowa plasuje się w czołówce na rynku bankowości z tytułu kredytowania oraz jest największym bankiem w strefie Europy środkowo-wschodniej z faktu posiadania największej ilości aktywów. Bank w naszym kraju zajmują coraz wyższą pozycję. Spektrum ich możliwości jest coraz szersze.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.