Jak przygotować się do budowy domu?

22 kwietnia
16:04 2016
0
(0)

Najpierw kredyt, działka, a może projekt domu? Dowiedz się, od czego zacząć, chcąc wdrożyć w życie plan budowy własnego domu.

Kiedy decyzja o budowie własnego domu już zostanie podjęta, pojawia się pytanie – co dalej? Zacząć najlepiej od sprawdzenia swojej zdolności kredytowej. Dopiero dzięki jej poznaniu będziemy mogli oszacować, na jak dużą inwestycję możemy sobie pozwolić. Żeby dowiedzieć się, ile pieniędzy pożyczy nam bank, nie musimy nawet wychodzić z domu. Maksymalną kwotę kredytu dostępną dla nas oszacujemy za pomocą jednego z internetowych kalkulatorów zdolności kredytowej.

Gdy już będziemy świadomi tego, ile pieniędzy uda nam się uzyskać od banku, możemy przystąpić do próby wyceny prac budowlanych, które będziemy musieli opłacić. Nie od razu trzeba przy tym udawać się do projektanta, którego usługi – wiadomo – tanie nie są. By wstępnie ustalić, jak wysokiego budżetu potrzebujemy, możemy posłużyć się jednym z płatnych lub darmowych programów do samodzielnego projektowania domów. Oprogramowanie CAD umożliwi kompleksowe rozplanowanie układu pomieszczeń i urządzeń w budynku, a dzięki utworzonej za jego pomocą wizualizacji naszego przyszłego domu, będziemy mogli wycenić wartość koniecznych do wykonania prac.

Kiedy wstępny kosztorys zostanie opracowany, pora na wybór najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego. Jak ją odnaleźć pośród gąszczu propozycji rozmaitych banków? Pomóc w tym może porównywarka kredytów dostępna na stronie ehipoteka.com.pl. Po wpisaniu pożądanych przez nas parametrów kredytu – jego kwocie i okresie spłaty, dowiemy się, jakie warunki spłaty proponują poszczególni kredytodawcy oraz ile wyniesie w przypadku skorzystania z ich ofert rata kredytu. Wybierając 2-3 najlepsze oferty ,będziemy mogli od razu udać się do preferowanych instytucji po to, by po ustaleniu szczegółów z doradcą kredytowym, złożyć wniosek o finansowanie w wybranym banku. Po uzyskaniu pozytywnej (wstępnej) decyzji kredytowej, można przejść do dalszego etapu, czyli kompletowania dokumentów potrzebnych do uzyskania ostatecznej zgody na podpisanie umowy kredytowej.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
19 × 7 =


Centrumkredyt poleca