Klimatyzacja w domu i jej finansowanie

22 kwietnia
15:18 2016
4
(1)

Dzięki zamontowaniu klimatyzacji w prosty sposób można zagwarantować sobie możliwość dostosowania temperatury panującej w domu do aktualnej pogody i oczekiwań domowników. Koszt klimatyzatora jest jednak całkiem spory. Na szczęście inwestycję można sfinansować z pomocą taniego kredytu gotówkowego.

O zaletach płynących z posiadania w domu lub mieszkaniu klimatyzatora w upalne dni – zwłaszcza gdy mieszkamy na poddaszu – chyba nie trzeba mówić nikomu. Jeśli dodatkowo klimatyzator posiada funkcję grzewczą, która perfekcyjnie zastępuje centralne ogrzewanie w okresie wiosennym i jesiennym, staje się on elementem wyposażenia lokalu mieszkalnego, bez którego nie idzie się obyć. Co prawda najtańszy klimatyzator można kupić już za ok 800 zł, ale gdy zależy nam na jakości urządzenia, trzeba przygotować się na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych (tyle kosztują nowoczesne urządzenia typu split). Gdy na koncie osobistym bądź oszczędnościowym potrzebnej kwoty na zakup i montaż urządzenia brak, warto rozejrzeć się za korzystną pożyczką bankową.

Kredyty gotówkowe, zwłaszcza oferty promocyjne, pozwolą na szybkie sfinansowanie zakupu klimatyzatora, a ze względu na spłacanie wartości pożyczki w ratach, budżet domowy można nawet nie odczuć finansowych konsekwencji poczynionej inwestycji. Sprawdźmy zatem, jak będą przedstawiać się propozycje poszczególnych banków, wnioskując o kredyt w wysokości 5 tys. zł. przy okresie spłaty wynoszącym 36 miesięcy.

W kwietniu najtaniej 5 tys. zł pożyczy Deutsche Bank i Bank Zachodni WBK. W ramach oferty promocyjnej “Taniej być nie może”, dostępnej w Deutsche Banku, klient ma szansę uzyskać pożyczkę oprocentowaną na 7,99 proc. z prowizją 5 proc. Miesięczna rata wyniesie kredytobiorcę 164,49 zł. Ratę w takiej samej wysokości spłacać będą również klienci Banku Zachodniego WBK, jednak oferta dostępna jest tylko dla nowych klientów.

Zaledwie o złotówkę miesięcznie więcej przyjdzie płacić osobom decydującym się na skorzystanie z usług Getin Banku. Oprocentowanie stosowane przez bank to 9,9 proc. przy prowizji równej 4,29 proc. Podobne warunki oferują także Meritum Bank (rata 166,70 zł), Millennium Bank (rata 166,92 zł), a także Plus Bank i ING Bank Śląski (w obu instytucjach rata wyniesie 167,27 zł). Koszty ponoszone w związku z wybraniem oferty jednego z banków znajdujących się w czołówce zestawienia różnią się więc jedynie w niewielkim stopniu. Dzięki temu możemy wybrać kredytodawcę, sugerując się także innymi, poza samym całkowitym kosztem kredytu, argumentami.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.