Jak dobrze wybrać kartę kredytową?

Jak dobrze wybrać kartę kredytową?
19 lipca
22:56 2019
4.5
(2)

Kartę kredytową wybierz mądrze i rozsądnie, przeanalizuj wszystkie opcje karty kredytowej.

Alternatywą dla kredytu są karty kredytowe

Kredyt w dzisiejszych czasach jest bardzo pożądanym narzędziem do finansowania. Jak się okazuje nasze pensje są coraz mniejsze, a wydatki coraz wyższe. Nie stać nas zatem na takie dobra materialne jakie sobie wymarzyliśmy.

Istnieje jednak korzystna alternatywa, która nie wymaga od klienta szeregu formalności i procedur. Jest nią karta kredytowa. Karty kredytowe są narzędziem niezwykle paradoksalnym. Jak się okazuje karta kredytowa może być zarówno najtańszym instrumentem kredytowym oraz najdroższym kredytem oferowanym nam przez instytucje finansowe.

Mało tego karta kredytowa dostępna jest dzisiaj w każdym banku i można ją uzyskać na naprawdę korzystnych warunkach finansowych. To czy będziemy za nią płacić krocie czy też nie zależy wyłącznie od tego w jaki sposób będziemy nią użytkować oraz czy będziemy w stanie sprostać bankowej umowie. W momencie kiedy ubiegamy się o karty kredytowe bank ma obowiązek zapytać nas o kilka podstawowych kwestii.

  • Pierwszą z nich jest roszczony przez nas limit kredytowy. Jak to w życiu bywa a zwłaszcza w bankach jest on uzależniony od tego ile jesteśmy w stanie zarobić w skali miesiąca.
  • Kolejną kwestią jest oczywiście okres bez odsetkowy czyli czas w którym bank nie będzie pobierał od nas dodatkowej prowizji. Okres bez odsetkowy w większości przypadków wynosi ok dwóch miesięcy.
  • Kolejnym i ostatnim ważnym kryterium doboru jest to ile bank zażyczy sobie za nieterminowe spłacenie długu. Nazywa się to formalnie oprocentowaniem. Oprocentowanie karty jest bardzo wysokie. Właśnie dlatego karty kredytowe mogą być najdroższym produktem, ponieważ nie spłacane w terminie kosztują nas nawet 30%. Jest to procedura akceptowana w każdym banku. Wielu klientów nie czyta dokładnie umów o limit kredytowy i później muszą oni spłacać karne odsetki.

Kredyty mogą przybierać różne postacie. Jedni decydują się na klasyczne pożyczki w bankach inni wybierają karty kredytowe. Zarówno jeden jak i drugi wariant cechuje zespół wad i zalet.

Banki z roku na rok coraz bardziej ewoluują. Dowodem na to jest coraz bogatszy asortyment. Wydłużające się listy konta bankowych, kredytów oraz lokat świadczą o intensywnym rozwoju bankowości. Coraz więcej ludzi decyduje się na karty kredytowe. Są to narzędzia płatnicze , które wzbogacone są o limit kredytowy, który konsument może wykorzystać.

Wybierając kartę kredytową powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na okres bez odsetkowy oraz procent jaki poniesiemy za nieterminowe spłacanie naszego kredytu.

Zalety i wady karty kredytowej

Tak jak każdy instrument finansowy tak i karty kredytowe mają plusy i minusy.

Największą zaletą owych kart jest oczywiście swoboda i niezależność w dysponowaniu kapitałem. Jest to doskonałe narzędzie w przypadku awaryjnego braku gotówki. W dzisiejszym świecie coraz więcej instytucji wymaga od swoich klientów posiadania karty kredytowej. Chcesz zarezerwować stolik w restauracji? Wiedz, że najprawdopodobniej będziesz potrzebował karty kredytowej. Dzięki karcie kredytowej możemy dokonywać transakcji w internecie.

Teraz czas na wady. Karta kredytowa w sytuacji kiedy jest mądrze wykorzystywana nie powinna rodzić problemów. Schody zaczynają się w przypadku kiedy klient wydaje więcej niż może pokryć. Oczywistym jest fakt, że prowadzi to do zadłużenia. Od początku trzeba uświadomić sobie zasadniczą kwestię, że pieniądze na karcie nie są Twoje. Oprocentowanie kart jest bardzo wysokie. W większości przypadków wynosi ok. 20%. Wiele osób w szale zakupów zapomina o regularnych spłatach zadłużenia. Wynikiem jest lawinowo rosnący dług.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.