Najlepszy fundusz emerytalny

29 grudnia
19:42 2011
()

Jak wybrać najlepszy fundusz emerytalny?

W dzisiejszych czasach wybór może nie być łatwy ponieważ istnienie wiele firm, które oferują korzystne warunku założenia funduszu. Czy oferowane fundusze są w rzeczywiści tak korzystne jak same się reklamują. Osoby, które nigdy wcześniej nie interesowały się podobną inwestycja mogą mieć trudny orzech od zgryzienia.

Obecnie przyszłość jest niepewna. Dlatego od najmłodszych lat trzeba myśleć o wybraniu korzystnego funduszu emerytalnego. Oczywiście nie muszą tego robi dzieci. Jednak młodzi ludzie, którzy noszą się z zamiarem rozpoczęcia pracy powinni pomyśleć o funduszu emerytalnym. Należy również zaznaczyć, że fundusz emerytalny dotyczy wszystkich którzy urodzili się po 31 grudnia 1969 roku. Gdy rozpoczynamy pracę wybór funduszu jest obowiązkowy. Zaraz po pierwszych dniach pracy z pewnością odezwie się do nas przedstawiciel, który zaoferuje wybór funduszu emerytalnego. W przypadku gdy tego nie zrobimy ZUS sam wybierze fundusz do którego będziemy należeć. Nie można zatem zlekceważyć sprawy i samemu wybrać najlepszy fundusz emerytalny.

W związku z tym, że mamy do czynienia z dużą ilość funduszu warto skorzystać z rankingów, które klasyfikują najlepsze. Należy jednak pamiętać, że najlepszy fundusz emerytalny nie należy wybierać tylko, że względu na osiągnięcia z ostatnich miesięcy. Liczy się długotrwała działalność funduszu, jeśli przez cały okres swojej działalności odnosi on chodź normatywne sukcesy wtedy jest godny zaufania.

Obecnie najlepszy fundusz emerytalny to między innymi oferta AXA, który świadczy usługi ponad dla ponad miliona klientów. AXA chwali się doskonałymi wynika, które można sprawdzić na stornie funduszu. Z kolei OFE ING, ma ponad 2,5 miliona klientów i twierdzi, że jest największą instytucja na świecie.

Od kilku lat wśród rankingów i zestawień w kwestii Otwartych Funduszy Emerytalnych prym wiedzie kilka sztandarowych ubezpieczycieli. Są to przedsiębiorstwa, które wzajemnie wymieniają się najwyższymi pozycjami reprezentując najwyższy poziom inwestycyjny. Należą do nich ING Bank Śląski, Aviva, PZU oraz Generali.

ING jest najczęściej wybieranym funduszem emerytalnym od 11 lat. Nie ma się co dziwić. Wielokrotnie okrzyknięty jako „najlepszy fundusz emerytalny” ING może pochwalić się najwyższymi stopami zwrotu i najskuteczniejszą strategią inwestycyjną na przestrzeni pozostałych towarzystw ubezpieczeniowych. Ów fundusz zdobył laur w plebiscycie „Kto jest najlepszy dla emerytów…”,organizowanym przez Gazetę Wyborczą  w maju 2010 roku.

Abstrahując od wysokich notowań inwestycyjnych ING Bank Śląski cieszy się największym komfortem pod względem obsługi klienta. Udostępnia dla konsumentów nowoczesne usługi: internetowe, telefoniczne, SMS, WAP. Jest także dostępny w kilkuset placówkach na terenie całego kraju. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Generali również cieszy się zaufaniem szerokiej rzeszy klientów. Od 10 lat zajmuje zaszczytne miejsce wśród rankingowej pierwszej piątki. Generali jest wielokrotnym liderem w zestawieniach organizowanych przez „Rzeczpospolitą” w kategorii „Najlepszy fundusz emerytalny”.

Największym wyróżnieniem dla owego funduszu było przyznanie pierwszej nagrody w zestawieniu Komisji Nadzoru Finansowego funduszy o najwyższej stopie zwrotu. Największym funduszem emerytalnym na rynku polskim jest obecnie AVIVA- 2,9 mln osób, aktywa o wartości ponad 39 mld złotych. Jest to jeden z pierwszych funduszy emerytalnych w Polsce. Ostatni z liderów – PZU jest synonimem niskich opłat za zarządzenia i komfortu obsługi. Do dyspozycji klientów towarzystwo udostępnia internet i całodobową infolinię.

Fundusze emerytalne IKE to fundusze oszczędzania w tak zwanym III filarze. Fundusze te są nieobowiązkowe, zatem zakładamy je tylko i wyłącznie wedle swojej woli. Sprawdźmy zatem jak wybrać najlepszy fundusz emerytalny.

Obecnie w naszym kraju istnieje wiele towarzystw oferujących założenie indywidualnego konta emerytalne. Ubezpieczyciele tacy jak PZU stale namawiają nas do oszczędzania na emeryturę. Czy warto? Owszem warto już dziś pomyśleć o emeryturze.

Prognozy mówiące o wysokości naszych emerytur nie są najlepsze. Obecnie emerycie nie dostają zbyt wiele, a co będzie za kilka czy kilkanaście lat? Aby polepszyć wyniki ma zostać wprowadzona nowa reforma emerytalna. Aktualnie na jednego emeryta pracuje około 4 osób, kilkanaście lat wcześniej były to o wiele większe liczby. Reforma emerytalna podwyższająca wiek emerytalny jest by po by na jednego emeryta pracowało jak najwięcej osób. Nie oznacza to jednak, że nowe zasady obejmą wszystkich. Osoby pracujące po 40 nie będą objęte reforma, nadal będą pracowały do 60 roku życia.

Najlepszy fundusz emerytalny, obligacje skarbowe i lokaty.

Aby wybrać najlepszy fundusz emerytalny z pewnością należy przeanalizować rynek i wybrać ofertę cieszącą się dobrymi wynikami w długim okresie. Warto również przyjrzeć się innymi produktami bankowymi na którym można oszczędzać. Banki bowiem oferują wiele lokata bankowych, które w długim okresie oszczędzania mogą nam przynieść duże zarobki.

Specjalnie dla przyszłych emerytów istnieją również emerytalne obligacje skarbowe. Taka inwestycja zakładana jest na dziesięć lat. Również w przypadku obligacji skarbowych musimy szukać jak najlepiej oprocentowanej oferty. Warto zwrócić uwagę na ofertę Getin Banku.

Reasumując najlepszy fundusz emerytalny plus obligacje skarbowe lub lokaty mogą przynieść oczekiwane zyski.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów:

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.