IKE jako stabilna polisa na życie, spokojna emerytura

IKE jako stabilna polisa na życie, spokojna emerytura
23 czerwca
15:48 2012
4.5
(2)

Zapewnij sobie spokojną emeryturę. Wysokość świadczenia emerytalnego w oparciu o dwa pierwsze filary nie będzie zachwycające dla większości polskich obywateli.

W chwili obecnej nie jesteśmy nawet do końca przekonani, czy ów zakład znajdzie odpowiednią ilość funduszy na realizację wszystkich emerytur, gdyż ważniejszym jest budowa nowych oddziałów oraz modernizacja stanowisk pracy o kolosalnych zyskach niż wypłata pieniędzy dla emerytów. Niestety trwonienie pieniędzy oraz przyznawanie sobie nawzajem premii dla tych, którzy znajdują się na kierowniczych stanowiskach nie jest niestety znane nam od dziś.

Czym jest IKE?

Czy istnieje jakakolwiek alternatywa na zwiększenie swojego świadczenia emerytalnego? Całe szczęście do dyspozycji trzeci filar, na który może się składać np. ike pzu. Jest to indywidualne konto emerytalne, które jest zwolnione od dodatkowych opłat takich jak podatek od zysków kapitałowych. Jeden obywatel w naszym kraju może posiadać tylko i wyłącznie jedno konto emerytalne. Czy tylko przykładowo wspomnieliśmy o ofercie powszechnego zakładu ubezpieczeń? Oczywiście, że nie. Ike pzu jest jednym z bardziej ciekawych rozwiązań dostępnych na naszym rynku. Jeżeli mamy ochotę przeprowadzać długoterminowe oszczędności, które są w stanie zapewnić nam stabilizację w kwestii emerytalnej opartej o trzeci filar nie mogliśmy wybrać lepiej.

IKE PZU jest tym, czego potrzebuje każdy sfrustrowany przyszły emeryt. Posiadając nadwyżki finansowe warto zabezpieczyć go, aby wykorzystać skutecznie po terminie naszej aktywności zawodowej, czyli w momencie osiągnięcia wieku emerytalnego. Dzięki stabilnym funduszom wzrostu o które są oparte indywidualne konta emerytalne w PZU mamy również możliwość generowania naprawdę ciekawych zysków z tego procesu inwestycyjnego.

Tak więc czy warto otworzyć IKE w ramach trzeciego filaru? Jak najbardziej, bowiem gwarancja otrzymania świadczenia emerytalnego z ZUSu nie jest poparta żadnymi faktami.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
22 − 22 =


Centrumkredyt poleca