Odwrócona hipoteka szansą na polepszenie warunków życia na emeryturze

Odwrócona hipoteka szansą na polepszenie warunków życia na emeryturze
Sierpień 24
11:10 2019

Co to jest odwrócona hipoteka ? Jest to sposób na polepszenie warunków życia na emeryturze. Korzysta z tego coraz więcej seniorów.

Każdy z nas wie mniej więcej czym jest powszechna hipoteka. Większość z nas kojarzy ją z kredytami hipotecznymi, które udzielane są pod zastaw domu w celach mieszkaniowych. Oczywiście jest to bardzo słuszny tok rozumowania. Dzisiaj postanowiliśmy jednak skupić się na przewrotnym rozwiązaniu hipotecznym, które nie jest znane wielu Polakom. Do dzieła!

Jak wiemy nasz kraj jest kilka lat wstecz pod względem rozwoju w porównaniu do innych krajów zachodnich. Niestety taka jest przykra sprawa. Jesteśmy zniszczonym krajem, na co miała wpływ II wojna światowa. Niestety nikt z nas nie jest w stanie tego faktu ominąć. Zanim pozbieramy się na 100% musi upłynąć dużo czasu. Doskonale widać to również na przykładzie produktów bankowych. Na zachodzie produkty finansowe, które są bardzo popularne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tamtejsi konsumenci potrafią docenić pewne kwestie, których nie doceniamy my, Polacy.

Przykładem jest odwrócona hipoteka. Cóż to takiego?

Jest to sposób na polepszenie warunków życia na emeryturze. W stanach korzysta z tego coraz więcej seniorów. Nie ma się co dziwić bowiem odwrócona hipoteka jest towarem niezwykle opłacalnym. Jest ona dostępna również w naszym kraju, tylko chętnych brakuje.  Jedynym warunkiem do tego, aby można było z niej skorzystać jest posiadanie własnej nieruchomości. Kolejnym ważnym aspektem jest wiek „kredytobiorcy”. Musi on mieć skończone 62 lata.

Odwrócona hipoteka jest idealnym sposobem na to aby poprawić swoją płynność finansową w jesieni swojego życia. Rodzina Cię opuściła? A może nie ma komu zostawić swojego domu?

Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie odwrócony kredyt hipoteczny. Dzięki niemu odbijesz się od finansowego dna i odnajdziesz potencjał w swojej nieruchomości. Poprawi to Twoją jesień  życia.

Co to jest odwrócona hipoteka ?
Odwrócona hipoteka to przeniesienie prawa własności do nieruchomości, zapewnia dożywotnie korzystanie z nieruchomości przez beneficjenta i wykorzystywanie środków wynikających z wartości nieruchomości jako dodatkowego źródła dochodu na emeryturze.
Z czym kojarzy się odwrócona hipoteka?
Większość z nas kojarzy ją z kredytami hipotecznymi, które udzielane są pod zastaw domu w celach mieszkaniowych.
Jakie warunki trzeba spełnić aby skorzystać z odwróconej hipoteki?
Warunkiem do tego, aby można było z niej skorzystać jest posiadanie własnej nieruchomości. Kolejnym ważnym aspektem jest wiek „kredytobiorcy”. Musi on mieć skończone 62 lata.
Jak dodatkowo zapewnić sobie spokojną emeryturę ?
IKE to długoterminowe oszczędności, które są w stanie zapewnić Tobie stabilizację w kwestii emerytalnej opartej o trzeci filar.

Zapoznaj się z dokładnymi zasadami odwróconej hipoteki

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
24 ⁄ 8 =


Centrumkredyt poleca