Zacznijmy oszczędzać

Listopad 17
15:16 2011
Oceń ten artykuł

Samoświadomość Polaka w kwestii oszczędzania pozostawia wiele do życzenia. Taka smutna prawda wynika z najnowszych badań w odniesieniu do poziomu zaoszczędzonych pieniędzy naszych rodaków. Wyniki są zatrważające. Co drugi Polak nie ma żadnych oszczędności. Ci, którzy nie widzą sensu w gromadzeniu i mnożeniu kapitału do tradycyjni wyznawcy maksymy „co mam to wydam”. Dokąd może nas zaprowadzić taki tok myślenia?

Form oszczędzania jest wiele. Wybór odpowiedniej determinuje poziom naszej wiedzy, kapitału, styl życia i apetyt na zysk. Podstawowym sposobem na pomnożenie naszych środków są klasyczne kąta oszczędnościowe. Dzisiejsze realia dają nam paradoksalnie bardzo korzystne warunki lokowania kapitału na lokatach czy kątach oszczędnościowych. Kryzys finansowy jaki na dobre zadomowił się w naszej gospodarce jest bowiem motorem dla banków do uatrakcyjniania warunków depozytów. Warto więc zastanowić się nad taką formą inwestycji zanim zastanie nas kolejna odsłona podatku Belki (planowana w następnym roku).

Konto oszczędnościowe – ranking

Konto oszczędnościowe- ranking to proste narzędzie, które ułatwi nam analizę aktualnych ofert na rynku bankowym. Mając na względzie dobro swojego portfela warto śledzić na bieżąco tego rodzaju zestawienia. Konto oszczędnościowe od zawsze cieszyło się sporym powodzeniem. Jednak w ciągu ostatnich miesięcy można na nich zarobić więcej niż dotychczas. Na uwagę zasługuje Konto oszczędnościowe Deutsche Bank, które oprocentowane jest na 5,57% i zakłada dzienną kapitalizację odsetek. Drugie miejsce na podium należy do Getin Banku. Rachunek w owej placówce oprocentowany jest na 5,51%. Brązowy medal przypadł w udziale bankowi BNP Paribas. Tu konto oszczędnościowe oprocentowane jest na 5,5% a kapitalizacja następuje w każdy dzień roboczy. Konto oszczędnościowe, ranking depozytów wyróżnia także rachunki w następujących placówkach: Toyota Bank, Polbank orz Kredyt Bank.