Wzajemne zaufanie

Listopad 17
06:09 2011
Oceń ten artykuł

Sytuacja na rynku kredytowym dla przedsiębiorców małych i średnich firm nadal nie nastraja optymistycznie. Duże firmy jakoś sobie radzą i banki również patrzą na nie przychylniejszym okiem. Nic więc dziwnego, że małe i średnie firmy coraz częściej decydują się na leasing. Szczególne wzięcie na rynku ma leasing samochodowy. Zresztą nie tylko leasing samochodowy, ale leasing w ogóle staje się konkurencyjny cenowo dla kredytów. Poza tym leasing jest z ekonomicznego punktu widzenie lepszym rozwiązaniem niż kredyt. Jeżeli firmy decydują się na leasing powinny sprawdzić ofertę bre leasing? Dlaczego akurat bre leasing? Z kilku powodów. Na przykład chociażby dlatego, ponieważ z uwagi na ofertę internetową w bre leasing jest o wiele tańszy niż w firmach tradycyjnych. Poza tym w ofercie bre leasing znajdziemy produkty przeznaczone do finansowania ruchomości – urządzeń i środki transportu oraz nieruchomości. Jest wiec w czym wybierać.

– Leasing oznacza ekonomiczne myślenie, a ekonomiczne myślenie to bre leasing. A nam bardzo zależy, aby cena oferowanych usług nie była dla naszych klientów barierą ograniczającą zastosowanie racjonalnych rozwiązań dostępnych na rynku. Zdajemy sobie sprawę, że nikt nie lubi płacić za oferowane usługi, gdyż już samo prowadzenie firmy wymaga wystarczająco dużo nakładów finansowych, więc firmy staramy się aby nasze usługi były jak najbardziej korzystne dla naszych klientów. Natomiast rzeczywiście największym zainteresowaniem klientów cieszy się leasing samochodowy – stwierdził przedstawiciel bre leasing.

Kiedy na rynkach finansowych trwa kryzys fundusz leasingowy może być jedynym rozwiązaniem trudnej sytuacji finansowej firm. Biorący w leasing środki trwałe wcale nie muszą wykupić ich na własność. Płaca tylko z góry określone raty miesięczne za będące w leasingu przedmioty. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju leasingu oraz wynegocjowanej umowy, a bankowy fundusz leasingowy dopuszcza taką możliwość. Poza tym system podatkowy w leasingu przemawia zdecydowanie na jego korzyść.

Pamiętajmy też o jeszcze jednej ważnej rzeczy, tani bankowy fundusz leasingowi, które reprezentuje bre leasing nie oznacza produktu jakościowo słabego, ale konkurencyjnego cenowo, bark jest także ukrytych opłat w trakcie trwania umowy leasingowej, co w innych przypadkach często się zdarza. Poza tym nie zastawiamy na naszych klientów pułapek oraz nie stosujemy niejasnych procedur. Bankowy fundusz leasingowy to jasne i proste zasady. Przedstawiciele tego funduszu podkreślają także jego bezpieczeństwo, twierdząc, że gdyby tak nie było podcinaliby gałąź na której działa bfl. Prawdą jest, że biznes to zawsze jakieś ryzyko, często bardzo duże ryzyko i dlatego na rynkach finansowych trzeba się liczyć z wieloma niespodziankami. Nie zawsze też kontrahenci okazują się lojalni i uczciwi. A przecież tylko na wzajemnym zaufaniu można budować jakąś przyszłość – nawet biznesową.