Wyremontuj swój dom

Luty 26
12:38 2012
Oceń ten artykuł

W dość szybkim tempie zbliża się wiosna – czas wielkich porządków i remontów w domach. Co zrobić gdy nie mamy funduszy na zrealizowanie swoich planów? Wiele osób sięga po pożyczki gotówkowe które nie są najlepszym rozwiązaniem. Spowodowane jest to brakiem świadomości, że znacznie lepszym wyborem są kredyty na remont domu lub mieszkania, np. kredyt hipoteczny.

Wiadome jest, że kredyty hipoteczne pozwalają rozłożyć okres kredytowania nawet na 25 lat. Dzięki takiemu rozwiązaniu miesięczna rata spłaty będzie bardzo niska i nie koniecznie musi odbić się bardzo na naszej dotychczasowej płynności finansowej. Co jeszcze przemawia za taką formą bankowych usług? Znacznie niższe koszty dodatkowe i oprocentowanie. Co jest tego powodem? Bank jako zabezpieczenie swoich środków, które powierzył nap tj. kredytobiorcy ma zastawioną przez nas nieruchomość – która jest gwarantem naszej wypłacalności. Banki w takim wypadku rezygnują z dodatkowego (drogiego) ubezpieczenia kredytu, które wpływa na wysokość naszej raty.
Kredyty na remont a w szczególności hipoteczne wymagają określenia jaki rodzaj prac będzie wykonywany na danej nieruchomości np. przebudowa, dodanie kondygnacji, wymiana okien, ogrzewania czy zwykłe odświeżenie w postaci mebli oraz malowania.

Przed złożeniem odpowiednich dokumentów, które kredyty na remont wymagają aby zostały przyznane dobrym nawykiem jest sporządzenie kosztorysu. Zestawienie wydatków i orientacyjnych kwot przewidywalnych na pokrycie remontu bez znaczenia na formę finansowania to podstawy planowania optymalnej inwestycji. Dzięki takiemu działaniu jesteśmy w stanie określić odpowiednią sumę potrzebną na remont tj. nie za wysoką, dzięki czemu unikniemy dodatkowych kosztów od kapitału kredytu, którego i tak nie wykorzystamy. Dość ważnym aspektem jest również otrzymanie wystarczająco wysokiej kwoty na remont, w przeciwnym wypadku może skutkować nie dokończeniem prac remontowo – budowlanych do których zobowiązaliśmy się w umowie kredytowej.