Różne ceny za przelewy

Styczeń 31
21:50 2012
Oceń ten artykuł

Konta bankowe są dla klientów bardzo ważnym elementem funkcjonowania banków, niestety dla banków już niekoniecznie, bowiem najczęściej zwykły rachunek bankowy jest nie oprocentowany lub oprocentowany symbolicznie /0,01-0,05%/. I na tych nie oprocentowanych kontach klienci banków trzymają miliardy złotych, z tych kont prowadzą przeróżnego rodzaju transakcje finansowe poczynając od wpłat i wypłat gotówki poprzez przelewy, zlecenia i całą bankowość elektroniczną. Rachunki bankowe to standard. Szczególnie firmy prowadzą swoje transakcje biznesowe w sposób bezgotówkowy, bo tak jest taniej, prościej, wygodniej i bezpieczniej. Czy jednak rzeczywiście taniej? Czy konta bankowe to jedyne tanie wyjście? Cena za przelewy międzybankowe, internetowe, lub zagraniczne jest różna w zależności od oferty bankowej.
Niekoniecznie, bowiem na przykład w pko bp jest informacja, że przelewy internetowe są bezpłatne. Rachunek maklerski lub bankowy jest większy niż mogłoby się wydawać. Kiedy jednak zacząłem naciskać pracownika banku wyznał, że istnieje roczna opłata, która wynosi 20 złotych. Pytam więc po co banki zamieszczają informacje typu: bezpłatne przelewy, darmowe prowadzenie kont czy też 0 opłat za otwarcie i zamknięcie konta? O tym, że darmowych kont nie ma klienci banków wiedzą od dawna, a mimo to, takich ofert jest coraz więcej. Są natomiast coraz częściej opłaty ukryte, o których dowiadujemy się wówczas kiedy przychodzi nam uregulować swoje należności. Od dawna jestem klientem invest banku i to nie tylko przez invest kredyt – oferta kredytów w invest banku jest naprawdę konkurencyjna. A rachunek maklerski?
Rzeczywiście coraz częściej w ofertach bankowych kont brakuje takich informacji jak opłaty za przelewy dokonywane z tych kont. Niestety takie praktyki stosuje coraz więcej banków. Ukrywanie opłat bankowych staje się już jakąś epidemią. W pogoni za zyskiem banki coraz częściej uciekają się do praktyk, które z pewnością nie przysporzą im klientów. Tymczasem konkurencja nie śpi.