Ranking rachunków oszczędnościowych

Marzec 14
10:26 2012
Oceń ten artykuł

Konto oszczędnościowe stanowi kompromis między lokatą bankową a zwykłym rachunkiem rozliczeniowo – oszczednościowym. Oprocentowanie zwykłych ROR-ów to w dzisiejszych czasach utopia. Tę funkcję przejęły z powodzeniem konta oszczedzające, z których te najbardziej korzystne dają klientom zysk na poziomie nawet 4%.

Zastanawiasz się nad bezpieczną formą lokacji swojego kapitału? Do niedawna pierwszym skojarzeniem była lokata bankowa, dzisiaj w konkurencji do tego rodzaju inwestycji staje konto oszczędnościowe. Z roku na rok banki oferują bowiem coraz korzystniejsze warunki nanjakich możemy zdeponować wolne środki. Dzienna kapitalizacja odsetek =i swobodny dostęp do rachunku, umożliwiający wypłacanie i wpłącanie pieniędzy w dowolnym momencie to kluczowe zalety tego rodzaju depozytów. Czym tak naprawdę jest oprocentowany ROR? To rachunek , który pozwala klientom na dokonywanie praktycznie wszystkich operacji finansowych. Jedynym ograniczeniem są opłaty , z którymi związana jest każda wypłata środków. W większosci placówek bankowych jedynie pierwsza wypłata w miesiący jest pozbawiona kosztów. Za następne musimy zapłacić średnio od 5 do 10 PLN. Zakładając konto oszczędnościowe warto więc dokłądnie przeanalizować soje miesięczne wydatki.

Ranking kont oszczędnościowych
Od kilku miesięcy największym powodzeniem wśród klientów cieszą się propozycje dwóch banków: Deutsche Bank oraz BNP paribas. Te instytucje oferują swoim klientom najwyższe zyski z kont oszczędnościowych. Konto oszczędnościowe Deutsche Bank gwarantuje konsumentom zysk na poziomie 5,57 % przy dziennej kapitalizacji odsetek. Konto więcej oszczędnościowe to propozycja BNP. Oprocentowanie ROR- u także wyraźnie przekracza “średnią krajową” i wynosi 5,5%. Ranking kont oszczednościowych pokazuje , że coraz więcej instytucji próbuje przebić się ze swoimi propozycjami na jak najlepsze pozycje w zestawieniu. W ostatnim czasie obserwujemy wysyp wysokooprocentowanych lokat bankowych i kont oszczędnościowych.