Powracają kredyty w Internecie

Marzec 03
19:13 2010
Oceń ten artykuł

Informacje na temat kont osobistych i lokat dostępne w Internecie powoli ustępują miejsca ofertom kredytowym. Odkąd sytuacja na rynku finansowym się ustabilizowała banki coraz chętniej udzielają kredytów. Już kilka banków oferuje kredyty hipoteczne na 100% lub więcej wartości nieruchomości.

Pod koniec roku 2009 tylko nieliczne banki oferowały kredyty gotówkowe na swojej stronie internetowej. Propozycje można było znaleźć na stronie City Handlowego, Kredyt Banku, Banku Pocztowego oraz DB PBC. Według ekspertów z doradztwa finansowego Gold Finance banki swoje produkty kredytowe znacznie częściej kierują do klientów indywidualnych niż instytucjonalnych.

Poprzez Internet do kredytów hipotecznych zachęca między innymi Pekao, DnB Nord oraz ING Bank Śląski. Bank City Handlowy oferuje oprócz finansowania nieruchomości konto z medycznym assistance i pożyczkę konsolidacyjną. Klienci Polbanku mogą skorzystać z wyjątkowego konta oraz z dwóch kredytów gotówkowych, a także z kredytu mieszkaniowego. Euro Bank i Lukas Bank stawia na kredyty konsumpcyjne, a BGŻ obok dwóch lokat i konta reklamuje kredyt w ramach programu Rodzina na Swoim.

MultiBank, BZ WBK, BOŚ, BNP Paribas Fortis, Volkswagen Bank Direct czy Alior nie koncentrują się na kredytach, ale zachwalają nowe konta osobiste oraz lokaty.

Na lokaty stawia Millennium, Nordea, Toyota Bank, mBank, Raiffeisen.

Jak widać nie wszystkie banki chcą pożyczać. Niektóre wolą jeszcze poczekać, aż sytuacja finansowa będzie pewniejsza, a klienci będą bardziej wiarygodni i wypłacalni.