Najtańszy kredyt konsumpcyjny

Kwiecień 01
15:11 2014
Najtańszy kredyt konsumpcyjny
5 (100%) 1 vote

Kredyt konsumpcyjny to inaczej wszystkie rodzaje kredytów oferowane przez banki, które mają za zadanie sfinansować nasze konsumpcyjne potrzeby. Zaliczamy do nich przede wszystkim kredyty gotówkowe czy samochodowe.

konta-pieniadzeKredyty konsumpcyjne oferowane są więc przez wszystkie banki działające na polskim rynku. Sprawdźmy więc jakie warunki musi spełnić kredytobiorca aby bank udzielił mu kredytu konsumpcyjnego. Kredyt konsumpcyjny przyznawany jest każdemu kredytobiorcy, który spełnia wymogi narzucone z góry przez bank. Kredytodawca dokładnie sprawdza naszą zdolności kredytową na którą składają się nasze dochody i inne zabezpieczenia zadłużenia. Ważna jest również historia kredytowa, czyli spis naszych wszystkich aktualnych i spłaconych już zadłużeń. Pamiętajmy, że jeśli zdolność finansowa kredytobiorca, nie jest zbyt dobra, bank może udzielić mniejszej sumy zadłużenia niż taka o którą się staraliśmy bądź zupełnie odmówić udzielenia kredytu.

Kredyt konsumpcyjny w zależności od kwoty może być udzielany od kilku do kilkunastu lat, kredyty hipoteczne banki przyznają nawet na 30 lat! Aby sprawdzić ile wynosiłyby nas raty przez cały okres spłaty zadłużenia warto skorzystać z kalkulatora kredytowego. Wyróżniamy kalkulatory dostosowane do każdego rodzaju kredytu, wystarczy dokładnie uzupełnić wszystkie wymagane dane by po chwili dowiedzieć się ile wynosiłaby nas rata obowiązującego zadłużenia. Musimy jednak pamiętać, że kalkulatory zakładają dobrą zdolność kredytową kredytobiorcy, w przeciwnym razie rata jaką obliczą może nie równać się z tą , którą zaoferuje nam bank. Warto pamiętać, ze kredytobiorca może spłacić zadłużenie przed określonym w umowie terminie , jednak należy pamiętać, ze niektóre banki pobierają za to prowizję.

Nie trzeba chyba przypominać co dokładnym czytaniu podpisywanych przez nas umów.