Najlepsze ekonto

Mnogość ofert  bankowych sprawia, że przeciętny klient zaczyna się w nich gubić. Wydawać by się mogło, że bankom o to właśnie chodzi, bowiem najczęściej oferty bankowe reklamowane w mediach czy też na ulotkach reklamowych, to najczęściej bełkot marketingowy, który z rzeczywistymi usługami i produktami niewiele ma wspólnego. Potwierdzają to ostatnie doniesienia prasowe o karze jaką UOKiK nałożył na pko bp za wprowadzanie klientów w błąd swoją ofertą reklamową lokat bankowych. Otóż pko bp w reklamie informował klientów o rocznym oprocentowaniu tej lokaty w  wysokości 6% w skali roku. Każdy zdrowo myślący człowiek myślałby, że start takiej lokaty i oprocentowanie rusza z chwilą podpisania umowy z bankiem. Ale nic z tego, okazało się, że to bank decyduje kiedy startuje z oprocentowaniem, a klient dowiadywał się o tym dopiero w placówce banku podczas próby założenia takiego depozytu. Za ten wyczyny bank pko bp zapłaci teraz 5,7 mln złotych. Nie wykluczone, że podobne “atrakcyjne” propozycje są w wielu innych przypadkach. Na przykład kontach bankowych, bez których w dzisiejszej dobie trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie. Oferta kont bankowych jest również bardzo szeroka, a banki wprost prześcigają się w promowaniu swoich ofert: 0 złotych za otwarcie konta, 0 złotych za przelewy internetowe, 0 złotych za wydanie i korzystanie z karty bankomatowej oraz sieci bankomatów – takie propozycje to już standard.
– Z pewnością, nie da się jednak ukryć, że najkorzystniejsze oferty kont bankowych – moim zdaniem – mają banki internetowe, a najlepszy bank internetowy wśród tych banków mbank, zdecydowanie wyróżnia się swoim ekontem. Oczywiście nie wszyscy muszą podzielać moją opinię na ten temat, ale mogą się przecież zapoznać ze szczegółami tej oferty. Trudno bowiem przejść obojętnie obok takich propozycji jak: 0 złotych za otwarcie i prowadzenie takiego rachunku, 0 złotych za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne, za zlecenia stałe i przelewy zus/us, kartę debetową, usługę e-transfer, operacje bezgotówkowe oraz szereg innych. Poza tym najlepszy bank internetowy w Polsce proponuje dostęp do rachunku przez 24 godziny na dobę z każdego punktu na świecie, oszczędność czasu i pieniędzy. Ekonto ma także wiele innych zalet, które jeszcze można byłoby długo wyliczać – zachwala mbank i jego rachunek jeden z jego klientów.
Być może jest to subiektywna ocena klienta mbanku i nie jest to najlepszy bank internetowy i najlepsze e-konto bankowe. Żeby się jednak o tym przekonać trzeba sprawdzić oferty kont bankowych w innych bankach internetowych. Oczywiście nie ulega najmniejszej wątpliwości, że banki internetowe zawsze będą konkurencyjne w stosunku do banków tradycyjnych, ponieważ nie ponoszą takich kosztów jak banki tradycyjne. Z drugiej jednak strony klienci mogą czuć się zagrożeni działaniem hakerów. Bezpieczeństwo klientów i ich kont powinno być celem nadrzędnym banków internetowych. Pamiętać jednak należy, że banki tradycyjne również działają w systemie online. Decyzja w jakim banku i jakie konto założymy należy tylko do nas.