Najlepsze auta

Styczeń 31
15:20 2012
Oceń ten artykuł

Wiosna i lato zawsze sprzyjają rozwojowi rynku samochodowego. Na wiosnę i latem zazwyczaj kupujemy więcej aut niż zwykle, bowiem w tym okresie najwięcej planujemy wyjazdów , a banki łagodzą swoją politykę kredytową. Jak wyliczyli nasi prognostycy, aż 5% dorosłych Polaków ma zamiar w tym roku zapatrzyć się w auto. Najczęściej auta kupowane są za pieniądze z kredytów. Wprawdzie o kredyty nadal jest trudno, ale nie aż tak jak to jeszcze było pół czy rok temu.

Gdyby nie złagodzenie warunków kredytowych przez banki ludzie nie kupowaliby aż tylko aut, ponieważ najczęściej przy zakupie samochodu w grę wchodzi kredyt samochodowy. Ale pamiętajmy, że często z kredytem na zakup samochodu w parze idzie zastaw rejestrowy auta. Banki wychodzą z założenia, że w razie kłopotów finansowych kredytobiorcy auto jest najlepszym zabezpieczeniem kredytu. Pamiętajmy też, że kupując samochód za kredyt bank z pewnością zażąda od nas wykupienia nie tylko ubezpieczenia oc, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, ale i autocasca. Oczywiście jeżeli auto stanowi zastaw rejestrowy. Jeżeli nie, kierowca nie ma obowiązku wykupywać autocasco. Są tez auta terenowe używane.

Sięgnąć po kredyt jest wprawdzie trudno, ale nie jest to aż tak jak później go spłacić. I to każdy, bez względy czy jest to kredyt mieszkaniowy, samochodowy czy też zwykły konsumpcyjny. Praktyka jednak uczy, że kredyty mieszkaniowe, czy też samochodowe są najczęściej spłacanymi kredytami. A już tym bardziej jeżeli zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest zastaw rejestrowy auta terenowe używane. Bardzo mało jest interwencji banków związanych z odzyskaniem swoich należności z tytułu nie spłacania kredytów samochodowych. Gorzej jest z kredytami konsumpcyjnymi oraz kredytami pobranymi za pośrednictwem kart kredytowych. Ale to już zupełnie inna bajka.

Banki nadal obawiają się złych kredytów, bowiem sytuacja wielu polskich rodzin stale się pogarsza. Dlatego tak sprawdzają swoich klientów przed wyłożeniem gotówki i dlatego tak trudno jest teraz o kredyt samochodowy, nawet wówczas jeżeli auto stanowi zastaw rejestrowy. Mimo to ludzie biorą kredyty, nawet wtedy kiedy ich rzeczywisty koszt jest o wiele wyższy niż reklamowany. Samochody sprzedają się jak świeże bułeczki, rynek ubezpieczeń samochodowych pracuje pełna parą i interes się kręci.