Najlepsza lokata progresywna

Luty 25
09:57 2012
Oceń ten artykuł

 Lokata progresywna jest specyficznym rodzajem lokaty. Jej konstrukcja pozwala klientom nie tylko zarobić więcej, dzięki dobremu oprocentowaniu, ale także dowolnie dysponować środkami wpłaconymi oraz uzyskanymi odsetkami, bez obaw, że straci się wypracowane pieniądze. W dodatku poziom oprocentowania zmienia się w trakcie trwania lokaty. Rzecz jasna na korzyść klienta.
Najlepiej oprocentowana obecnie jest lokata progresywna Toyota Banku. Produkt o nazwie Lokata Kapitalna posiada oprocentowanie nominalne na poziomie 6,15%. Jednak dzięki wciąż możliwej kapitalizacji dziennej, można je porównać do 7,59% na lokacie z kapitalizacją miesięczną. Warunkami założenia tej lokaty są:
– kwota przynajmniej 5000zł
– założenie konta osobistego, przez które lokata jest zakładana i zarządzana
Drugą w kolejności najlepiej oprocentowanych jest lokata progresywna Polbanku EFG. Lokata dynamiczna posiada oprocentowanie nominalne 5,9%. Aby założyć lokatę należy:
– posiadać kwotę co najmniej 1000zł
– podpisać umowę na okres 12 miesięcy
W razie zerwania umowy wypłata odsetek odbywa się za każdy pełny miesiąc trwania lokaty. Warto wiedzieć, że początkowe miesiące są niżej oprocentowane w porównaniu do końcowych, co faktycznie sprzyja dotrwaniu do samego końca umowy.
Miejsce na najniższym stopniu podium przypada Santander Consumer Bank. Hiszpański bank oferuje na swej lokacie Zysk + Progresja oprocentowanie na poziomie 5,385%. Tutaj warunkami uczestnictwa są:
– wkład minimalny na poziomie 1000zł
– założenie lokaty na okres 12 miesięcy z opcją automatycznego przedłużenia.
W przypadku lokaty Santander również otrzymamy odsetki za każdy pełny miesiąc jej trwania i podobnie, jak w przypadku Polbanku EFG pełna opłacalność osiągnięta zostaje pod koniec trwania umowy. Jest to swego rodzaju zachęcenie klientów, by nie likwidować lokaty przed terminem.