Na leasing może skusić się nawet osoba uprawiająca wolny zawód

Listopad 10
16:38 2011
Oceń ten artykuł

Leasing to zdecydowanie bardziej opłacalna forma zewnętrznego finansowania w odniesieniu do przedsiębiorców. Oprócz korzyści podatkowych gwarantuje leasingobiorcą niezmienność rat i brak konieczności angażowania własnych środków pieniężnych. Firmy leasingowe stale powiększają swoje oferty. Dzisiaj na tę formę inwestycji może skusić się nawet osoba uprawiająca wolny zawód.

Leasing zyskuje na popularności z roku na rok. Dobrze rozwinięte firmy leasingowe oferują oprócz usług podstawowych nadprogramowe atrakcyjne warianty, które usprawniają prowadzenie firmy np. zainstalowanie systemu zarządzania flotą samochodową. Niewątpliwym atutem tej alternatywy jest również uproszczona procedura w porównaniu do kredytu bankowego.  wiele firm leasingowych uzależnia wysokość rat i ich poziom od kondycji ekonomicznej danego przedsiębiorstwa. Instytucje finansujące wykazują ogromną elastyczność w sytuacji, kiedy firma ma finansowe problemy. Istnieje bowiem możliwość odroczenia raty na kilka miesięcy. Raty leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu. Dzieję się tak w przypadku leasingu operacyjnego. W obliczu leasingu finansowego do kosztów uzyskania przychodu zalicza się jedynie odsetki (analogicznie jest w przypadku kredytu bankowego).

Leasing poprawia płynność finansową przedsiębiorstwa. Spłata rat wynika z miesięcznej eksploatacji przedmiotu leasingowego. Daje to szerokie spektrum możliwości osobie, która podjęła się tej alternatywy rozwoju. Wspólne negocjowanie warunków przez leasingodawce i leasingobiorce skutkuje otrzymaniem korzystniejszych warunków finansowych na jakich opiera się dany przedmiot. Dzisiaj w leasing można wziąć dosłownie wszystko od sprzętu fotograficznego po samochód ciężarowy. Dzięki leasingowi wiele firm poprawiło swój byt i wprowadził na rynek nowe technologie.

W większości przypadków Leasingodawcy biorą na siebie wiele obowiązków związanych z zakupem. Jest to bardzo duża wygoda i oszczędność czasu dla osoby ubiegającej się o leasing.