Lokaty na kryzys

Styczeń 04
18:09 2012
Oceń ten artykuł

Zyski bez wychodzenia z domu, przez internet załatwisz najlepsze lokaty, lokaty online itd. Wielu inwestorów zastanawia się czy w takie sytuacji jaka jest obecnie lokaty bankowe umrą śmiercią naturalną. Chociażby z takiego powodu jak nikłe zainteresowanie tym produktem bankowym wynikające z sytuacja na rynkach finansowych, zamiarem zlikwidowania dziennej kapitalizacji odsetek, wysokiej inflacji i niezbyt wysokiego oprocentowania jakie mają od jakiegoś czasu lokaty bankowe. A może banki powrócą do swych dawnych wojenek o klienta i zaczną podwyższać oprocentowanie oraz ogólne warunki depozytów bankowych, ponieważ będą potrzebowały dokapitalizacji?
– Coraz mniej słychać o wojnie banków na lokaty, bowiem lokaty bankowe zdają się coraz mniej interesować same banki. Sytuacja co najmniej dziwna, bowiem coraz więcej inwestorów zaczyna przerzucać swoje środki na rynek depozytów bankowych. Skoro aż 2/3 funduszy inwestycyjnych odnotowało straty za 2011 rok, to należy się spodziewać, że przyjdą. Szkoda tylko, że tak zwani poważni inwestorzy już dawno dali sobie spokój z lokatami i wrócili do inwestowania na giełdzie papierów wartościowych oraz funduszach inwestycyjnych. Tam na nich zawsze czekał poważna gotówka, a nie tych marnych kilka procent, a w listopadzie oraz grudniu nawet straty. Ale tam też można stracić pieniądze. Nie straci się natomiast na lokatach bankowych i mimo tak nędznego oprocentowania nadal nie brakuje chętnych do inwestowania w nie. Mimo, iż klienci banków nadal wolą lokaty zakładane w tradycyjny sposób, lokaty internetowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. A prawdą jest taka, że coraz więcej klientów decyduje się na lokaty zakładane przez internet i w bankach internetowych. Jest to o wiele wygodniejszy sposób zakładania depozytów bankowych, o wiele prostszy, a poza tym pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. No i są zawsze wyżej oprocentowane niż lokaty zakładane w sposób tradycyjny. Wystarczy tylko złożyć przez internet wniosek, sprecyzować w nim o jaką lokatę nam chodzi, a do klienta przybędzie specjalny kurier, który załatwi wszystkie niezbędne formalności. W takiej sytuacji nie ma potrzeby bezproduktywnie tracić czas przy okienkach bankowych, skoro można to wszystko załatwić nie wychodząc z domu. Początek nowego roku jest dobrym okresem na zastanowienie się w co zainwestować swoje pieniądze. Tylko w co inwestować skoro sytuacja na rynkach finansowych europy nie skłania do inwestowania, skoro 2/3 funduszy są pod kreską a reszta niewiele zyskała, skoro giełda coraz cieniej przędzie. Więc może lokaty, które nie tracą i pozwalają na przetrwanie.
– Ja mimo wszystko wolę tradycyjny sposób zakładania lokat bankowych, ponieważ niezbyt ufam urządzeniom elektronicznym. Właśnie nie tak dawno czytałem jak to internauci mieli kłopoty z zerwaniem lokaty: kłopoty z programem, sprzętem, coś się zawiesiło, bark dostępu do internetu i tak stale. A tak idę do banku zakładam lokatę i szlus – stwierdził jeden z klientów.