Lokaty bankowe dzielą się na wiele rodzai

Kwiecień 02
15:33 2014
Oceń ten artykuł

Lokaty bankowe to bez wątpienia najbardziej popularny sposób zarabiania pieniędzy, bowiem zadaniem inwestora jest jedynie wybranie konkretnej oferty, wpłacenie pieniędzy na konto banku i czekanie na odsetki.

Lokaty bankowe dzielą się na wiele rodzai spośród, których zapewne każdy może znaleźć lokatę dostosowaną do swoich oczekiwań. Sprawdźmy więc jakie są najbardziej popularne rodzaje lokat oraz jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Ostatnimi czasy największym powodzeniem cieszą się lokaty bankowe, które nie są obciążone podatkiem od zysków kapitałowych potocznie zwanym podatkiem belki, najbardziej popularny rodzaj takiej lokaty to lokata dzienna jednak nie możemy zapominać również o takich lokatach jak lokaty progresywne, których oprocentowanie na początku inwestowania być może nie jest zbyt wysokie jednak w biegiem czasu sukcesywnie rośnie, a pod koniec oszczędzania osiąga maksymalna wartość.

Inną lokatą nie obciążoną podatkiem belki jest połączenie lokaty i ubezpieczenia tak zwana polislokata, inwestor wpłacający pieniądze na taką lokatę wykupuje zarówno ubezpieczenie na życie jak również oszczędza na depozycie. Lokaty bankowe to również lokaty strukturyzowane które są przeznaczone dla osób nie oczekujących konkretnych zysków, nie da się bowiem dokładnie policzyć odsetek z lokaty strukturyzowanej bowiem pieniądze wpłacone na taki depozyt dzielone są pomiędzy obligacje i opcje, zatem odsetki zależą od powodzenia inwestycji. Jak znaleźć najlepsze lokaty bankowe?

Aby znaleźć najkorzystniejszą lokatę bankową powinniśmy swe poszukiwania skupić wyłącznie na internecie, a przede wszystkim nie kierować się wyłącznie reklamą. Najlepszą lokatę możemy wybrać dzięki kalkulatorom lokat obliczającym wysokość odsetek dla konkretnych ofert. Warto również skorzystać z rankingów klasyfikujących oferty.