Lokata strukturyzowana

Styczeń 31
22:36 2012
Oceń ten artykuł

Mocna pozycja franka szwajcarskiego stała się faktem. W 2011 roku jego relacja w stosunku do złotego nie spadła poniżej 3 złotych za 1 franka, w szczytowym okresie osiągając 3,68 zł. Frank miniony rok zakończył z wynikiem 3,64 zł.
Taka sytuacja doprowadziła do zmian na rynku bankowym, konkretnie w ofertach kierowanych do konsumentów. Chodzi o lokaty strukturyzowane. Wprowadzono nowe rozwiązanie, którego istotą jest to, że lokata strukturyzowana opiera się na franku szwajcarskim. Czym charakteryzuje się taka lokata i które banki zawierają ją w swojej ofercie?
Istota omawianej lokaty jest następująca: podstawę stanowią wahania kursu franka. Aby osiągnąć zysk należy trafnie przewidzieć przyszłe zachowanie szwajcarskiej waluty. Przewidywania właściwie określające cenę franka, pozwolą na wzbogacenie się dzięki tym lokatom strukturyzowanym.
Lokata strukturyzowana oparta na franku to rozwiązanie powstałe na skutek niespodziewanego umocnienia się szwajcarskiej waluty. Jest to jeszcze świeży pomysł, tak więc jego popularność wśród banków jest obecnie dość ograniczona. Takie lokaty proponuje Reiffeisen Bank, ING Bank Śląski oraz mBank a także Kredyt Bank.
Reiffeisen Bank proponuje lokatę inwestycyjną o nazwie: Odbierz Zysk Frankowi. Za pośrednictwem tej lokaty można wypracować nawet do 15% zysku.
ING Bank Śląski oferuje Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy –Stawiam na Spadek CHF i zysk w wysokości do ponad 8%. Struktura ta zakłada spadek kursu franka w stosunku do złotego.
mBank: lokata strukturyzowana Złoty Kurs II. Tu można najwięcej zarobić na franku. Warunkiem: wysokość kursu franka w dniu zakończenia lokaty musi odpowiadać określonemu przedziałowi.
W Kredyt Banku w ramach Lokaty Strukturyzowanej XIII zysk może wynieść nawet 18%, jeżeli w dniu końca lokaty frank znajdzie się w przedziale od 3 zł. do 3,20 zł.