Leasing indywidualny

Maj 20
00:52 2010
Oceń ten artykuł

Leasing dla firm jest sprawdzoną i alternatywna metodą kredytowania przedsiębiorców, którzy tą drogą mogą wejść w posiadanie środków trwałych nie prosząc banków o pomoc finansową. Leasing jest stosunkowo nowym przedsięwzięciem biznesowym w naszym kraju, ponieważ pierwsze firmy leasingowe zaczęły w Polsce funkcjonować na początku lat dziewięćdziesiątych. Początkowo też nie cieszyły się zbyt wielkim zainteresowaniem, ponieważ firmy raczej skłaniały się ku rynkowi kredytowemu niż leasingowi. Zresztą wszystko co nowe i niesprawdzone nie budzi zaufania i podobnie było z leasingiem. Z czasem jednak przedsiębiorcy coraz częściej sięgali po leasing i nawet chwalili sobie ten sposób finansowania. Kiedy do Polski zawitał kryzys, a banki przykręciły krany z kredytami leasing stał się jedyną formą finansowania firm i tak jest do dziś, ponieważ firmy mają sporo kłopotów z otrzymaniem jakiegokolwiek kredytu. Zresztą podobne problemy mają także klienci indywidualni. Przed kryzysem nie mieli żadnych problemów z zakupem auta, ale kiedy w połowie 2007 roku banki zaostrzyły warunki udzielania kredytów, praktycznie skończyły się też kredyty samochodowe. Teraz, aby taki kredyt uzyskać trzeba sporo wysiłku oraz dobrej woli banku. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem zaczął też cieszyć się leasing samochodów osobowych. Zresztą korzystają z niego nie tylko osoby fizyczne, ale także firmy.
– Nasza oferta, czyli leasing samochodu osobowego, skierowana jest także do klientów indywidualnych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Mogą to być osoby na kontraktach, umowach-zleceniach, o dzieło, a także osoby nie posiadające regularnych dochodów. Trzeba też wiedzieć, że przy leasingu konsumenckim, nasi klienci tak samo jak przy kredytach płaca raty miesięczne za korzystanie z auta, a po wygaśnięciu umowy leasingowej, po zakończeniu spłat, samochód staje się ich własnością. Muszę w tym miejscu mocno podkreślić, że leasing samochodu osobowego jest lepszym sposobem na pozyskanie auta niż kredyt. Przede wszystkim procedury oceny zdolności kredytowych klienta sa prostsze i szybsze. Poza tym klient nie płaci prowizji bankowej, która jak wiadomo wcale nie jest taka mała, samochód nie stanowi też zastawu rejestrowego, klient odbiera zarejestrowane i ubezpieczone auto, ubezpieczenie może też zostać rozłożone na raty. Czy takie warunki są możliwe przy kredytowaniu zakupu auta? Nie sądzę, dlatego to leasing samochodu osobowego, a nie bankowy kredyt samochodowy jest lepszym i pewniejszym sposobem na pozyskania auta – zachwala swój produkt przedstawiciel firmy leasingowej.
Oczywiście leasing, tak jak kredyt ma swoje zalety i wady, są też bardzo zróżnicowane oferty. Dlatego przed powzięciem ostatecznej decyzji każdy  kto zechce wejść w posiadania auta poprzez leasing powinien sobie wszystko dokładnie sprawdzić i przeliczyć. Pomoże w tym kalkulator leasingu i z tego narzędzia powinniśmy skorzystać.