Ranking i oferty kredytów mieszkaniowych na rok 2016-2017

 

Własny dom z ogródkiem jest marzeniem wielu osób, lecz niestety nie każdy może sobie z różnych względów pozwolić na realizację tego marzenia. Aby zrealizować swoje marzenie o własnym domu czy też mieszkaniu pomocne są w tym kredyty mieszkaniowe.

Mieszkanie w domku zazwyczaj jest jednoznaczne z mieszkaniem na obrzeżach miasta lub na wsi, a na to nie każdy może sobie pozwolić, ponadto budowa domu to spora inwestycja. Ci, którzy zdecydują się jednak na budowę, po przejściu kolejnych etapów budowy, zostaną w końcu szczęśliwymi posiadaczami kawałka ziemi, domu i ogródka.

Budowa domu może potrwać od kilku miesięcy nawet do kilku lat. Pierwszym etapem jest zakup działki budowlanej oraz wybór projektu domu. Projekt domu można wybrać spośród gotowych albo poszukać firmy świadczącej usługi projektowe i zlecić wykonanie projektu według własnych wytycznych.

Wybór odpowiedniego projektu domu jest jednym z najważniejszych, wszak chodzi o dom w którym będzie się mieszkać przez całe życie. W życiu bywa różnie i nie można przewidzieć wszystkiego, jednak wybierając projekt należy wziąć kilka rzeczy pod uwagę. Na przykład, jeśli dom ma być dla młodych ludzi, warto pomyśleć o tym, że może pojawią się dzieci, które w dalszej przyszłości założą rodziny i zechcą pozostać w rodzinnym domu. Wśród gotowych projektów jest wiele ciekawych pomysłów, czasem jednak lepiej wybrać usługi projektowe, aby mieć bezpośredni wpływ na projekt wymarzonego domu.

Kupując mieszkanie nie ma możliwości aby rozplanować w nim wielkość i układ pomieszczeń, natomiast budując dom można o tym decydować. Oczywiście należy się liczyć w tym przypadku z dodatkowymi kosztami, ponieważ usługi projektowe nie są najtańsze, a już na pewno trzeba zapłacić więcej, niż gdyby się wybrało gotowy projekt. Jednak koszty nie są tu najważniejsze, ważny jest komfort mieszkania i zadowolenie całej rodziny z dobrze zaprojektowanego domu.